House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 94×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

S01E04: King of the Narrow Sea

S01E04: King of the Narrow Sea

Poté, co Rhaenyra předčasně ukončí své cestování po Západozemí, Daemon jí představí Královo přístaviště pod rouškou noci.

11.9.2022
1 810 000
1 hodina 3 minuty

Základní info:

Režie: Clare Kilner
Scénář: Ira Parker
Hrají: Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Sonoya Mizuno (Mysaria), Milly Alcock (mladá Rhaenyra Targaryen), Emily Carey (mladá Alicent Hightower), Graham McTavish (Harrold Westerling), Jefferson Hall (Tyland Lannister), Gavin Spokes (Lyonel Strong), David Horovitch (Mellos), Bill Paterson (Lyman Beesbury), Ryan Corr (Harwin Strong), Gabriel Scott (Jerrel Bracken), Alfie Todd (Willem Blackwood), Julian Lewis Jones (Boremund Baratheon), … 

Hlavní příběhové linie:

Bouřlivý konec

Princezna Rhaenyra cestuje po Západozemí, aby si našla vhodného manžela, ale nedaří se jí to. Například v Bouřlivém konci se jí prezentují samí staří nebo mladí lordi, o které Rhaenyra nemá zájem, a tak opouští sídlo rodu Baratheonů a vrací se zpátky do Králova přístaviště.

Královo přístaviště

Během cesty na lodi Rhaenyra zjistí, že se do Králova přístaviště zrovna vrátil její strýc Daemon. Ten je králem přivítán v trůnním sále, kde mu Daemon poslušně odevzdá korunu krále Úzkého moře, protože skutečným králem může být jen jeden z nich. Díky tomu je ve městě přivítán jako hrdina.

Na oslavě Daemonova návratu Rhaenyra zjišťuje, že její otec není nadšený z toho, že si doposud nevybrala žádného manžela. Král se následně dozví, že Corlys je na něj stále naštvaný, a tak chce provdat svou dceru za Mořského lorda z Braavosu. Tím si získá mocného spojence, a tak by oba mohli představovat pro korunu velkou hrozbu.

Jednoho večera Rhaenyra dojde do svých komnat a zjistí, že se v nich nachází tajný východ. Na jeho konci se setká se svým strýcem, který ji vezme do ulic Králova přístaviště. Zde se seznámí nejenom s tím, jak žije obyčejný lid, ale i s jejich názorem na její nástupnictví. Vše pochopitelně zjistí v přestrojení za obyčejného chlapce.

Daemon ji následně odvede do domu rozkoše, kde se ji pokusí svést, ale nakonec odejde, aniž by si to Rhaenyra přála. Jakmile se vydá zpátky do svých komnat, cestou ji spatří pobočníkův špeh, který to nahlásí svému pánovi. Ten s tím neprodleně zajde za králem, protože takovou princezninu drzost nemůže brát na lehkou váhu.

Onen špeh se sice mýlil v tom, že se Rhaenyra vyspala s Daemonem, ale i tak princezna tu noc přišla o svou nevinnost. Po návratu do svých komnat se totiž vyspala s Cristonem Colem. Druhý den je Daemon doveden do trůnního sálu, ve kterém mu Viserys vynadá a pošle ho za jeho manželkou Rheou Royce.

U čarostromu se téhož rána setkají i Alicent a Rhaenyra a princezna přizná královně, že se nevyspala se svým strýcem. Když to Alicent poví svému muži, král tomu jen těžko věří, a tak si Rhaenyru pozve do svých komnat a připomene jí její povinnosti vůči říši.

Následně Viserys rozhodne o tom, že si Rhaenyra vezme za muže Laenora Velaryona, Corlysova syna, díky čemuž se spojí dva nejmocnější rody v Západozemí. Rhaenyra se mu rozhodne vyhovět, ale jen pod podmínkou, že připraví Ottu Hightowera o pozici pobočníka. Král jí vyhoví, protože si byl sám vědom toho, že Otto začíná myslet více na svoje zájmy než na zájmy říše.

Jak si pamatujete epizodu King of the Narrow Sea?

Trailer ke čtvrté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Robinson

Přistihnout sám sebe, že se budu u dílu nacpanýho sexem opravdu bavit a že to budu hltat až tak, že se do toho na chvilku zažeru, se mi asi u žádného seriálu (krom GoT) nepovedlo.

Osobně to vnímám tak, že šlo o klidný, celkem hezký díl, který nasypal do koryta těm, kteří si vždycky stěžovali na to, že GoT cílí na drama, akci, bitvy a draky a o ničem to není, tak tady teď u HotD všem takovým byla zavřena huba a můžou se nažrat.

Těch epizod u kterých budeme skákat ze židlí a slintat nad dokonalostí, kterou nám nabídnou, určitě bude hodně a klidných dílů, které sklidí ovoce moc není, až na tento ;)

22.9.2022 | 23:40:03
Blázen z Jericha

Vydali se na cestu mezi prostý lid. Oddali se incestu. Jeden z nich byl bit.

m0rdred: bohužel tak jednoduchý to není a pokud to děláš, tak to nedělej

20.9.2022 | 11:49:32
Lord Mazour

@Tirda přesně tak, lépe bych to nenapsal.

16.9.2022 | 23:55:38
Chalpe00

Za mě skvělá epizoda. Zase tolik se tam toho nestalo, ale mělo to dobrou atmosféru.

16.9.2022 | 19:09:17
m0rdred

Blázen z Jericha – incest se většinou chápe jen jako pohlavní styk mezi blízce příbuznými osobami. Dostuduj si to a nepiš tu takové sračky! díky ;)

15.9.2022 | 22:08:20
Fat Tony

Tato cast mi sadla, najma vyborna pasaz v nocnom meste.

15.9.2022 | 13:58:07
svätý.šebastián

Intrigy a intrigy, k tomu ďalšie intrigy a ešte pár intríg

15.9.2022 | 13:53:27
RagnarokCzD

Tak tohle bylo boží … akorát mě štve, že zrovna co si na tu herečku začínám zvykat, tak se nás chystá opustit. :(

14.9.2022 | 16:44:12
Flint88

Epizóda skvelá :D len mi to prišlo moc tmavé nabudúce nech rovno bez svetiel točia

14.9.2022 | 7:26:58
Stardos

Tak já nevím, ale tahle epizoda se mi zatím líbila nejvíc :D Vše dává naprostý smysl a je to skvělé. Opravdu nevím, co někteří zdejší čekají; až mi přijde, že čekají na Bílé chodce.

13.9.2022 | 23:32:08

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama