House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 91×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Druhá série bude především o dětech a seriál může svůj příběh vyprávět déle než další dvě série

Druhá série bude především o dětech a seriál může svůj příběh vyprávět déle než další dvě série

Zatímco se štáb a herci věnují natáčení nové série, tvůrce pravidelně poskytuje rozhovory, ve kterých se vyjadřuje k pokračování. To bude rozhodně velké.

21 2
18.5.2023

Ač bude mít druhá série pouze osm epizod, stejně nás toho v nich čeká spousta. Štáb se aktuálně věnuje natáčení, které vám přiblížíme v dalších článcích, a tvůrce poskytuje rozhovory, ve kterých se vyjadřuje k pokračování. Zmínil se například o tom, na koho se zaměří druhá série a jaká budoucnost čeká na celý seriál.

„Druhá řada, kterou právě natáčíme, je především o dětech, které jsme v předchozí sérii viděli jen v několika dílech. Nyní jde o mladé dospěláky, jež mají draky, na kterých létají a bojují. Všichni mají své vlastní možnosti a touhu vyletět ven a chránit svou rodinu,“ prohlásil tvůrce Ryan Condal o druhé sérii.

(Druhá série se mimo jiné zaměří i na mladší generaci Targaryenů. Foto: HBO)

Tvůrce tím pochopitelně mluvil především o Jacaerysi Velaryonovi, Aegonu Targaryenovi, Aemondu Targaryenovi, Baele Targaryen a Rhaeně Targaryen. Tito všichni byli v první řadě upozaděni, a to ze zcela logického důvodu – byli ještě dětmi. Nyní však vyrostli a příběh se bude mimo jiné soustředit i na ně.

Co se týče budoucnosti seriálu, oficiálně byla potvrzena pouze druhá série, nicméně spisovatel George R. R. Martin prohlásil, že seriál musí mít alespoň čtyři desetidílné série, aby zvládl zpracovat celou válku. Jak se k tomu staví tvůrce seriálu? „Zbývají nám více než dvě série. O tom, jak to bude, stále diskutujeme. Seriál chceme řádně ukončit, a to tak, že jeho průběh nesmíme uspěchat ani zpomalit,“ prohlásil hlavní tvůrce seriálu.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /2

kenkaku

Takže R.R.Moron aby si nazobal s toho udělá telenovelu na 40 epizod místo solidní jízdy s polovičním počtem. Vážně super.

#2 TrepyTN14
20.5.2023 | 8:44:21
TrepyTN14

#1 kenkaku: Ty seš debil. Poslední série GoT stály za hovno, protože byly uspěchané.

24.5.2023 | 19:38:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama