House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 92×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

I když aktuálně řádí stávka scenáristů, natáčení druhé řady to nijak neovlivní

I když aktuálně řádí stávka scenáristů, natáčení druhé řady to nijak neovlivní

V současné době se natáčejí epizody druhé řady Rodu draka, které mohly být postiženy stávkou scenáristů. Nakonec se tak nestane, ba naopak bude natáčení urychleno.

15 1
9.5.2023

Po letech Hollywood opět zasáhla velká stávka scenáristů. Ta proběhla naposledy v roce 2007, trvala zhruba sto dnů a ovlivnila spoustu seriálů tím, že většina z nich musela mít kratší série. Dobrou zprávou je to, že tato stávka ovlivní především seriály, jejichž nové epizody ještě nemají zcela hotový scénář. To neplatí pro druhou řadu Rodu draka, jehož nové díly se nejenom natáčí, ale zároveň mají hotový scénář.

Kromě toho se nám podařilo zjistit, že nová řada bude natočena mnohem rychleji než ta první, a to dokonce s dvojnásobnou rychlostí. Ovlivnilo to několik faktorů, které si nyní představíme. Jen dodáme, že první série se natáčela zhruba deset měsíců.

(Epizody druhé řady budou natočeny dříve, než jsme čekali. Foto: HBO)

Rychlejšímu natočení epizod dopomohlo jednak to, že v současné době již nepanují tak přísné koronavirové podmínky na place. První série se natáčela v průběhu pandemie, tudíž se natáčení výrazně prodloužilo i kvůli tomuto. Dále natáčení ovlivnilo snížení počtu epizod z desíti na osm.

Dále se letošní natáčení urychlí i díky tomu, že štáb díky první řadě již postavil několik potřebných kulis, a tak byl čas na stavbu jiných. Ve výsledku by natáčení mělo skončit na přelomu září a října, což znamená, že se nová série bude natáčet pouze pět měsíců, když se začala natáčet v průběhu dubna.

Zdroje článku: Winter is Coming a Redanian Intelligence

Diskuze /2

Jaroslaw

Beztak to píše GPT

9.5.2023 | 12:35:26
dfx

Takže aj vysielať to budú môcť skôr :-)

Mohli by to vysielať už na jar budúci rok, tak ako vysielali GoT.

9.5.2023 | 13:13:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama