House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 92×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Miguel Sapochnik končí na pozici jednoho z hlavních tvůrců

Miguel Sapochnik končí na pozici jednoho z hlavních tvůrců

Brzy po premiéře druhé epizody byla oznámena poměrně nečekaná zpráva, která se týká druhé řady. Na té se už nebude podílet režisér a tvůrce Miguel Sapochnik.

5 18
2.9.2022

Když vznikal seriál House of the Dragon, dostal ho na starost tvůrce Ryan Condal. Jeho hlavními pomocníky, kteří taktéž obsadili pozici tvůrce seriálu, se stali režisér Miguel Sapochnik a spisovatel George R. R. Martin. Zatímco Martin začal u seriálu figurovat především jako odborný poradce, Sapochnik se stal jedním z režisérů a výrazně zasahoval do scénáře z pozice tvůrce. Právě poslední zmiňovaný už ale nebude pracovat na druhé sérii.

Sapochnik se proslavil díky režírování epizod seriálu Game of Thrones, pro který natočil ty nejakčnější díly, proto fanoušci byli rádi, že se podílí i na novince House of the Dragon. Nakonec stál pouze u zrodu tohoto seriálu, protože se plnohodnotně podílel pouze na první sérii. Jakmile totiž stanice HBO oznámila, že se seriál dočká druhé série, Sapochnik potvrdil, že na té se už nebude podílet z pozice tvůrce.

(Zleva tvůrci Miguel Sapochnik a Ryan Condal. Foto: THR)

Svůj odchod ze seriálu tvůrce odůvodnil následovně: „Jsem moc pyšný na to, čeho jsme v první sérii dosáhli, a těší mě pozitivní reakce ze strany diváků. Odejít od tohoto seriálu představovalo těžké rozhodnutí, ale je to pro mě správné rozhodnutí, co se týče mého osobního i profesního života.“

Ryan Condal nyní zůstane jediným hlavním tvůrcem seriálu, který bude spolupracovat s Georgem R. R. Martinem. Sapochnik sice i nadále bude patřit mezi producenty, jako spousta dalších, ale do tvorby už bude zasahovat jen minimálně. I přesto ho však někdo nahradí, a to Alan Taylor. I ten natočil pro Game of Thrones několik velmi povedených epizod, a tak alespoň mezi režiséry bude Sapochnik nahrazen.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /3

Rafan

Nevím nevím. ale mám obavu o další sérii. Pokud jde o díly kde je ten děj více komorní, nevidím problém. Tam byli jiní režiséři pro které tyto scény byly jak se říká rodná lichá a byli v tom dobří. Pokud ale půjde o díly kde je hodně akčních scén, nebo rovnou bojových, tak tam byl Miguel Sapochnik suveréně jako režisér nejlepší. Proč mám obavu? Nerad bych se dočkal prezentace bitvy tak, že divák uvidí chystání se k boji a pak střih a už je po boji kde jí vyhodnocují, jako to bylo v prvních sériích GoT z důvodu snížení nákladů na natáčení. To bych pak Miguela Sapochnika chápal, protože pak už na tokovém scénáři nemá čím přispět a možná by se pod něj nechtěl ani podepsat.

#2 TrepyTN14
2.9.2022 | 22:27:31
TrepyTN14

#1 Rafan: Úplně nesmyslné obavy. V první sérii GoT to bylo přeci kvůli rozpočtu. Dostaneme ty bitvy. :)

#3 Rafan
3.9.2022 | 0:14:25
Rafan

#2 TrepyTN14: Otázka je, kdo je bude režírovat.

4.9.2022 | 2:08:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama