House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 92×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Pro veřejnost zesnulý Laenor Velaryon možná bude součástí druhé série

Pro veřejnost zesnulý Laenor Velaryon možná bude součástí druhé série

Stanice stále neoznámila všechny posily, kterých se dočkáme v nových epizodách seriálu House of the Dragon. Avšak na základě jedné nové role lze již nyní usoudit, co se bude dít dále.

13 1
14.5.2023

V nedávné várce nováčků bylo odhaleno, že se ve druhé řadě dočkáme mimo jiné i Alyna z Loděnice. Ten je sice pro dění Tance draků důležitý, ale mnohem důležitější je jeho bratr Addam z Loděnice, jehož obsazení nám doposud nebylo odhaleno. My však tušíme, že to stanice ani nemá v plánu.

Z knižní předloze jsou Addam a Alyn údajnými bastardy Laenora Velaryona, ale spíše se předpokládá, že jde o bastardy Corlyse Velaryona. Oba na scénu přijdou ve chvíli, kdy se začnou osedlávat noví draci, přičemž především Addam na sebe výrazně upozorní během války. My však tušíme, že tuto postavu bude hrát známý herec.

(V tuto chvíli jsme Laenora viděli naposledy. Foto: HBO)

V první řadě bylo odhaleno, že Laenor na rozdíl od knižní předlohy ve skutečnosti nikdy nezemřel, jen odplul do Východních zemí. Existuje možnost, že se ve druhé řadě vrátí a zhostí se právě role Addam z Loděnice. Naznačuje to věk herce Abubakara Salima, který rozhodně neodpovídá věku Alyna z Loděnice v knihách, kde je mu cca 15 let. Seriál tuto postavu nechá zestárnou, tudíž by mohl zestárnout i Addam z Loděnice.

Už delší dobu existuje teorie, že se ve druhé řadě vrátí Laenor zpátky a před veřejností se začne vydávat za Addama z Loděnice. Rodinu by tímto sice neošálil, ale veřejnost ano, protože by i nadále mohl mít oholenou hlavu, takže by ho reálně nikdo nepoznal. Otázkou je, zda z něj seriál bude dělat Addama z Loděnice, nebo Laenora Velaryona. Každopádně existuje velká pravděpodobnost, že se Laenor zhostí Addamova příběhu.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama