House of the Dragon (Rod draka)
95/100 - 21×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Fabien Frankel (Criston Cole), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Shrnutí děje páté epizody We Light the Way

Shrnutí děje páté epizody We Light the Way

Daemon navštíví svou manželku v Údolí. Viserys a Rhaenyra se dohodnou na sňatku s Valeryony. Alicent se dožaduje pravdy, která se týká princezniny nevinnosti, a Criston Cole vyřkne odvážný návrh.

6 0
23.9.2022

Údolí

Rhea Royce projíždí Údolím, svou domovinou, a po setkání se svým bratrancem narazí na svého manžela Daemona. Když si z něj začne utahovat, uvědomí si, proč ji ve skutečnosti navštívil. Jakmile se k ní Daemon přiblíží, Rheu shodí její kůň a částečně ji paralyzuje. Daemon ji pak dorazí kamenem.

Náplavomarka

Král Viserys, nový pobočník Lyonel Strong a princezna Rhaenyra připlouvají na Náplavomarku, sídlo rodu Velaryonů, aby Viserys požádal Corlyse o souhlas s uzavřením manželského svazku mezi Laenorem a Rhaenyrou. Corlys s tím souhlasí, ale ještě předtím si ujasní pár nejasností, které se týkají nástupnictví. Rhaenyra je mezitím na procházce s Laenorem, se kterým se dohodnou na tom, že dodrží své manželské sliby, ale každý mohou být se svými milenci.


I když Corlys a Rhaenys odsouhlasili sňatek, Rhaenys trápí fakt, že je její syn gay, a tak neví, co z manželství nakonec vzejde. Král se mezitím vrací zpět do Králova přístaviště. Cestou se na palubě setkají Rhaenyra a Criston. Její přísežný ochránce jí navrhne útěk do Východních zemí, díky čemuž by byli svobodní, ale Rhaenyra ho s díky odmítne, což ho raní.

Královo přístaviště

Alicent je zdrcena z odchodu svého otce, ale ten jí poví, aby se nesoustředila na něj, ale na svého syna Aegona. Ottovi jde totiž hlavně o to, aby žila jeho dcera, a tak jí poradí, aby svého syna připravila na panování, protože jen takto přežije. Druhou možností je totiž doufat v to, že ji Rhaenyra ušetří, jakmile po svém otci usedne na trůn.

Následně se Alicent dozví o tom, že mistr Mellos donesl Rhaenyře nápoj, aby neotěhotněla. Kvůli tomu začne opět zpochybňovat Rhaeryřina dřívější slova o její nevinnosti, a proto si k sobě pozve Cristona Colea, jakmile se vrátí z cesty na Náplavomarku. Od něj zjišťuje nečekanou informaci – Daemon nebyl ten, kdo princeznu připravil o její panenství, ale on sám. Alicent ho následně pošle pryč, aniž by ho potrestala.

Královi se po cestě velmi přitížilo, ale i tak je schopen se za několik dnů zúčastnit předsvatební oslavy. Ta se koná v trůnním sále, kam dorazí všichni významní šlechtici včetně králova bratra. Mezi nimi je i ser Gerold Royce, který Daemona obviní z vraždy jeho sestřenice. Nemá k tomu však žádné důkazy, a tak ničeho nedosáhne.

Oslavy probíhají v poklidu, tedy až do chvíle, kdy se ser Joffrey Lonmouth setká se serem Cristonem Colem. Joffrey, Laenorův milenec, poví Cristonovi, že ví o jeho poměru s princeznou Rhaenyrou. Následně začnou všichni tancovat a v chumlu lidí se Criston pustí do Joffreyho, kterého zavraždí. Poté opustí sál a pokusí se spáchat sebevraždu. Královna mu v tom však zabrání. Následně se bez dalších odkladů uskuteční svatba, během které si v ještě zakrváceném sále Rhaenyra vezme Laenora.

Foto: HBO

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E06: The Princess and the Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama