How to Get Away with Murder (Vražedná práva) Podzimní finále aneb návraty postav, smrt a tajnosti

Podzimní finále aneb návraty postav, smrt a tajnosti

Podzimní finále aneb návraty postav, smrt a tajnosti

Máme za sebou první část šesté řady seriálu How to Get Away with Murder, která do příběhu vnesla plno nových věcí. Pojďme si tedy připomenout, co vše jsme se během devíti epizod dozvěděli a především, co nám přineslo podzimní finále.

3 0
24.11.2019

Je za námi poslední podzimní finále, které přineslo množství nečekaných věcí, zvratů a odhalení. Pokud jste tedy ještě neviděli nejnovější epizody, dál čtěte pouze na vlastní nebezpečí, bude tu plno spoilerů.

Jedním z hlavních rozebíraných témat byly důvody, které hrály roli při sestavování K5. Bylo objasněno, že Bonnie s Frankem měli každý rok právo vybrat jednoho studenta. Frankovou volbou byla Laurel a, jak se ukázalo, tou Bonnie byl Connor, který se důvod zvolení dozvěděl jako poslední. Letos jsme se rovněž dozvěděli, že Michaela byla vybrána kvůli otci, kterého nikdy nepoznala, avšak s nímž se znala Annalise. Tato část příběhu se tak stala velice podstatnou částí pro závěrečnou řadu. Nejenže se se Solomonem Vickem, novou postavou šesté řady, setkala Michaela a snažila se vymoci si náhradu za roky bez otce, ake dozvěděli jsme se také to, že Solomon dluží službu Annalise, a ta si o ni samozřejmě v čas řekne.


(Solomon Vick letos značně zamíchal kartami.)

Závěr loňské série nám přinesl velkou otázku ohledně zmizení Laurel. Tato dějová linka byla řešena spíš v prvních pár dílech, než se na scéně objevil Xavier a dočasně vyšachoval Franka. Během osmi epizod nám tvůrci přinesli několik možných teorií, které byly více či méně zavádějící. O to větší šok byl, když se Laurel v deváté epizodě ozvala přátelům a prozradila jim, že její útěk zosnovala Tegan. Ta konečně po slabším rozjezdu v předchozích dvou sériích dostala více prostoru i pro osobní linku a v závěrečné řadě je nejtajemnější postavou vůbec. Uvidíme, čím ještě překvapí.

Letos úplně poprvé po pěti letech nikdo netušil, v jak vzdálené budoucnosti se nacházíme ve flashforwardech, které toho napovídaly asi nejméně za celou dobu existence seriálu. Již v úvodním díle byla nastíněna smrt Annalise, která byla nejprve pouze představou, v závěru nás ovšem čekal skutečný pohřeb. Dalo se tak tedy očekávat, že se scenáristé rozhodli profesorku zabít v polovině série a zbytek zvládnout nějak bez ní, nebo se nabízela druhá možnost spojená s absencí odpočtu, v podzimním finále se vůbec nic nemuselo stát. Jak se ovšem ukázalo, Keatingová se v listopadu neloučí. Tvůrci i tak dále propagují #WhoKilledAnna­lise?, takže pokud nás nikdo nezavádí jako při úmrtí Wese, který se objevil ve flashforwardech a nakonec stejně zemřel, tak Annalise někdo skutečně zabije. Teorie Sněhurky, která nám byla představena v průběhu zkoušek tak, zdá se, nebude hrát žádnou roli.

(Je guvernérka až tak zoufalá, nebo bude mít Annalise na svědomí někdo jiný?)

Dostáváme se k poslední podzimní epizodě, která nezaostávala a přinesla toho pravděpodobně nejvíc za ty dva měsíce. Jednak jsme se dozvěděli, že Annalise skutečně utekla ze států a momentálně míří se sbírkou pasů daleko od všeho a všech. Ovšem před odletem se ještě někde zastavila a dočkali jsme se také scény, při níž Keatingová svírala zbraň. Co tedy profesorka vykonala ještě před odletem? Mohla by s tím souviset událost, na kterou jsme čekali od září, vraždu. Troufneme si říct, že jsme čekali všechno možné, ale toto rozhodně ne. Mimo to, že se Michaela, Connor a Oliver zfetovali a Oliver praštil Ashera do hlavy, jelikož donášel FBI, někdo ještě na závěr Ashera zabil. Ve hře je množství zajímavých jmen a možností, ale na odpovědi si budeme muset ještě počkat.

A na úplný závěr tu máme prodlouženou scénu z pohřbu Annalise, která přinesla největší šok. Část už jsme měli možnost vidět v první epizodě, nyní jsme však dostali ještě trochu delší scénu, v jejímž závěru se objevila nečekaná postava. Wes Gibbins. Ten má promluvit na pohřbu. Bujné fantazie některých diváků se tak stávají skutečností a my se dočkáme objasnění předstírané smrti. Mají ve všem prsty Castillovi, jenže co by z toho měli? Nebo šlo jen o důmyslný způsob, jak všechny chránit? Na odpovědi si budeme muset počkat do druhé poloviny série, která se tentokrát bude vysílat později, desátého dílu se dočkáme až 2. dubna 2020. Do té doby si můžeme lámat hlavy s vlastními teoriemi.

Foto: ABC

Diskuze /3

Nina317

Tu človek nevie, čo má čakať :D takže kľudne verím aj teórii, že to nie je Wes, ale jeho syn.

24.11.2019 | 20:10:32
dominich

Není ten pohřeb jen v její hlavě jako představa? Přece jak byla v léčebně, že tak si představovala svůj pohřeb a co by na něm kdo říkal.

26.11.2019 | 8:56:03
WILLIAM_MOINSPIELD

Určitě Wesovo zlý dvojče, co si pro všechny přišlo… :-D

26.11.2019 | 14:26:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E10: We're Not Getting Away with It

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: @Jesmot
Korekce: Litocha, @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte How to Get Away with Murder

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás