Hunger Games Vítězství Haymitche Abernathyho v Hladových hrách

Vítězství Haymitche Abernathyho v Hladových hrách

Vítězství Haymitche Abernathyho v Hladových hrách

Všichni kdo nečetli knížku, byli určitě vždy zvědaví, kdy a jak vyhrál Haymitch Abernathy Hladové hry. Proto tu dnes pro vás máme článek o Haymitchovém vítězství.


24 0
5.12.2014

Oznámení a losování

Oznámení 50. Hladových her neboli Druhých čtvrtoher probíhalo stejně, jako jsme mohli vidět při oznamování těch třetích. President Snow vytahuje z krabice obálku, na které je napsáno, v čem se budou čtvrtohry lišit od ostatních her. Pro tyto čtvrtohry se sklízelo ze dvou dívek a dvou chlapců v každém z krajů. Ve dvanáctém kraji byl vylosován Haymitch, Maysilee Donnerová (nejlepší kamarádka Katnissiny) a další dva splátci.

Rozhovor s Caesarem Flickermanem

„Takže, Haymitchi, co říkáš tomu, že v letošních hrách budeš mít dvakrát tolik soupeřů?“ ptá se Caesar.


Haymitch krčí rameny. „Myslím, že v tom není velký rozdíl. Pořád budou dvakrát hloupější než já, takže moje šance jsou zhruba stejné.“
Diváci se smějí a Haymitch jim věnuje letmý úšklebek. Podrážděný. Arogantní. Lhostejný.

Průběh her

Splátci vyjíždí na povrch arény, která je na první pohled doslova nádherná. Zlatý Roh hojnosti spočívá uprostřed zelené louky s trsy krásných květin. Po modrém nebi plují nadýchané bíle obláčky. Všude poletují ptáčci. Podle reakce splátců nejspíš i Louka nádherně voní. Zeleň se táhne na kilometry daleko. Jedním směrem v dálce roste les, na druhé straně stojí hora se zasněženým vrchem.
Po zaznění gongu se zdá, že většina splátců je ještě omámena z celé arény. Toto se však netýká Haymitche, ten ihned po zaznění gongu vybíhá k Rohu hojnosti, bere si zbraně, zásoby a vyráží k lesu, zatímco řada ostatních ještě nesestoupila ani z plošin.
U Rohu hojnosti zahynulo 18 splátců. Brzy se přidávají další, protože vychází najevo, že všechny plody na louce včetně vody jsou otrávené dokonce i vůně květin. Skupinka o deseti profesionálech šla pročesávat horu.
Haymitch se mezitím vypořádává se skupinou masožravých veverek a zjišťuje, že i obyčejné kousnutí od motýla způsobuje neuvěřitelnou bolest, nebo rovnou smrt.
Maysilee Donnerová se ukázala jako velice vynalézavý splátce. U Rohu hojnosti získala pouze malý batoh v němž byla miska, trocha potravy a foukačku se zhruba dvaceti šipkami. Používá všechny možné dostupné jedy z rostlin a otrávenými šipkami pak zabíjí ostatní splátce.
Po čtyřech dnes vybuchuje jako sopka zasněžená hora a připravuje tím o život dvanáct splátců včetně pěti profíků a tak zbývajícím třinácti splátcům nezůstává nic, než jít do lesa.
Haymitch se snaží jít co nejdále od soptící hory, ale kvůli bludišti neprostupných živých plotů je nucen vrátit se oklikou do středu lesa, kde se střetne se třemi profíky a tasí nůž. Profíci jsou větší a silnější, ale Haymitch je pozoruhodně rychlý a zbavuje se dvou protivníků, než ho třetí odzbrojí. Poslední profík se mu chystá podříznout hrdlo, ale v tom ho zasahuje šipka a on se hroutí k zemi.
Zpoza stromu vychází Maysilee „Ve dvou máme větší šanci přežít.“ „To jsi právě dokázala,“ Odpovídá Haymitch a mne si krk. „Spojenci?“ Maysilee přikyvuje.
Po několika dnech je Haymitch stále rozhodnutý pokračovat kupředu, za účelem dojít na okraj arény. Když tam nakonec pomocí plamenometu mrtvého splátce doráží, ocitají se na skalním útesu. Maysilee se chce vrátit, ale Haymitch je přesvědčený zůstat, tak se rozdělují.
Haymitch se prochází po útesu, jako by se snažil na něco přijít a nohou uvolňuje kamínek, který padá do propasti. O minutu později, se od silového pole kamínek vystřeluje zpátky vzhůru. Poté zkouší hodit kámen o velikosti dlaně a čeká. Když se mu vrací do ruky, dává se do smíchu.
V tu chvíli se ozývá Maysileein křik. Haymitch ho následuje a přichází ve chvíli, když ptáci s dlouhými zobáky Maysilee probodávají krk. Haymitch ji držel za ruku dokud neumřela.
Později toho dne zahyne v boji další splátce a třetího zabije smečka veverek. Takže zbývá Haymitch a dívka z prvního kraje. Když dochází k nevyhnutelnému zápasu, oba se zraňují. Nakonec se dívce podaří Haymitche odzbrojit. Haymitch utíká k útesu, dívka ho pronásleduje se sekerou v ruce. Když je Haymitch u útesu dívka po něm hází sekeru, ale Haymitch se zohýbá a sekera padá dolů z útesu. Dívka si ošetřuje rány s domněním, že v tomto stavu přežije déle jak Haymitch. Vzápětí se ale vrací sekera a trefuje dívku přímo do hlavy. Ozve se dělo a vítězná fanfára. Haymitch se stává vítězem.

Následky

Následkem toho, že Haymitch zvítězil s pomocí silového pole arény, se cítí Kapitol podveden a chápe to jako náznak vzdoru (stejný případ jako když Katniss obelstila Kapitol s bobulemi). Kapitol se tedy rozhodne pomstít se Haymitchovi tím, že mu zavraždí celou rodinu, včetně jeho přítelkyně. V důsledku těchto činů se Haymitch uzavírá ve svém životě a každoroční příprava dalších splátců na jejich jistou smrt tomu nijak nepomáhá. Jedinou útěchu nachází v alkoholu, dokud nepřijde ona jiskra v podobě vzdoru Katniss Everdeenové, která mu navrací alespoň nějaký smysl k životu.

Na Haymitchovy hry se můžete podívat také v následujícím videu. Jedná se pouze o fanouškovské vi­deo.

Thumbnail Play icon

Diskuze /9

forit

Natočil bych film jenom o něm. Hrozně se mi jeho postava líbí.

#2 Natsu
5.12.2014 | 19:47:28
Natsu

#1 forit: S tím nemůžu nic než souhlasit!

5.12.2014 | 20:46:41
Epsik

Tak, tak… Ale je na to natočené amatérské video na Youtube… :)

redaktor
6.12.2014 | 0:18:32
iren03

Jaké video? Chtěla bych ho vidět. Napíšeš prosím odkaz?

#5 Epsik
6.12.2014 | 9:53:19
redaktor
6.12.2014 | 10:44:21
kath023

Kde byla zmínka o jeho vyvražděné rodině?To si vůbec nepamatuju :O

#8 Epsik
6.12.2014 | 16:54:04
Jemily

Já se tak těšila že v Catching Fire bude jak se na jeho hry dívali Peeta a Katniss ale nic :(

6.12.2014 | 17:04:51
Epsik

#6 kath023: Ve třetí knize… A celkově o tom Katniss hodně přemýšlela během příběhu.

#9 kath023
redaktor
6.12.2014 | 18:58:59
kath023

#8 Epsik: Jop děkuju,to jsem nějak vypustila.

6.12.2014 | 22:37:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Síla Vzdoru 2.část

Hunger Games: Síla Vzdoru 2.část

Premiéra: 19. 11. 2015
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Danny Strong, Peter Craig
Kamera: Jo Willems
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Sam Claflin, Elizabeth Banks, Jennifer Lawrence, Stanley Tucci, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Jena Malone, Amanda Plummer
Stopáž: 135 minut

Ohodnoťte jednotlivé filmy:

Reklama

Síla Vzdoru část 1.

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás