Amazon zařízl plány na novou Hvězdnou bránu. Očekávaný restart nebude

Amazon zařízl plány na novou Hvězdnou bránu. Očekávaný restart nebude Zdroj: Amazon

Amazon oficiálně zrušil přípravy nového seriálu ze světa Hvězdné brány. Očekávaný restart sci-fi kultu pod hlavičkou studia MGM se tak konat nebude. Pro milovníky SG-1 a Atlantidy je to obrovská rána, která naděje na návrat posílá na neurčito k ledu.

4 9 3.6.2026 1Bobesh1

Sága kolem nového seriálu ze světa Stargate nás baví i trápí už od roku 2021. Právě tehdy se poprvé rozjela lavina divokých spekulací o možném pokračování, které nabraly gigantické obrátky ve chvíli, kdy studio MGM spadlo pod křídla dravého Amazonu. Všechno tehdy nasvědčovalo tomu, že legendární sci-fi dostane péči a rozpočet, jaký si zaslouží.

Iris se zavírá, nový seriál se ruší, Foto: Amazon

V listopadu 2025 fanoušci konečně bouchali šampaňské. Amazon oficiálně potvrdil, že Hvězdnou bránu vrací do hry. Aby studio nenechalo nic náhodě, vsadilo na jistotu a otěže projektu předalo Martinu Gerovi. Veteránovi, který jako scenárista a producent formoval kultovní Stargate SG-1 i Atlantidu. Jenže pouhých sedm měsíců od chvíle, kdy se poprvé rozjely tvůrčí práce, dostává celá komunita brutální ledovou sprchu.

Amazon totiž rozjetý vlak nečekaně zastavil a Gerův projekt poslal nekompromisně k ledu. Důvod? Podle kuloárních informací se studio zaleklo, že navržený koncept by byl jen pro skalní fanoušky, ostatní by o seriál neměli zájem. S něčím podobným má již Amazon své zkušenosti, tvůrci Lord of the Rings: The Rings of Power (Pán prstenů: Prsteny moci) by o tom mohli hodně vyprávět.
Pro ikonickou sci-fi značku tak končí další nadějný pokus o velkolepý comeback. Zda Amazon zkusí oslovit jiného tvůrce, nebo značku raději zamkne do trezoru, je v tuto chvíli ve hvězdách. Jisté je jen jedno. Pokud se brána ještě někdy otevře, začíná se stavět úplně od nuly.

Níže si můžete připomenout upoutávku na původní seriál.
Kdy myslíte, že se dočkáme nové upoutávky na nějaké Stargate seriál?

Foto: Amazon
Zdroj: Variety.com

Thumbnail Play icon

Diskuze /14

Ešte že tak, radšej to nechať navždy spinkať než urobiť niečo čo bude mať ohlasy ako Star Trek: Discovery. Nikdy nie je dobrý nápad vracať sa k takto dávno zrušenému seriálu, výnimkou je snáď len Dexter.

#9 picokoliknickumusimnapsatabybylunikatni #12 Toso11

Mne to prijde škoda. Jakekoliv pokračování tohoto serialu bych uvítal. Jen se to nesmí prekombinovat, což bude v dnešní době tezky úkol.

Na jednu stranu je to obrovská škoda, ale na tu druhou si myslím, že by většina diváků srovnávala původní seriál(y) s novým a možná MOŽNÁ by opravdu fanoušci nový projekt od Amazonu zavrhli.

Já teda všude čtu, že naopak ta předložená vize naopak byla až moc pro původní fanoušky a neměla šanci získat nové sledující…

Upřímně jsem spíš rád než zklamán. Bojím se, co by z toho mohlo vzniknout. Navíc restart celého universa by mě akorát nasral.

Mě by se líbilo, kdyby navázali na to, co bylo a rozvijeli to dál.

V hlavě se mi rodil nápad na nějaký „špionážní“ drama, kde by byla hlavní postava někdo z původní SG 1 a odkryvalo by se nějake promyšlené spiknutí, až by to vše vyvrcholilo unikem informaci a oficiálním oznámením o hvězdné bráně veřejnosti. A od toho momentu bych na to navázal další serialy, kdy už by byla existence brány známá :-).

Uz zas? preco niesom prekvapeny? Restart ne dik,ale pokracovanie sgu i s inymy hercami by podla mna bolo mozne …

Ale však to neměl být restart. Měl to být seriál, co by respektoval již existující lore SG1, SGA, SGU a zároveň něco úplně nového s novými postavami. Jestli teda Amazon zařízl novou sérii SG, na který pracoval původní tvůrce a najde nové tvůrce, kteří s SG nemají nic do teď společného, tak teď teprve dostaneme restart, který pro svoje účely smaže veškerou SG historii.

Důvod máte chybně, přesně naopak. I ve vámi uvedeném zdrojovém článku je napsané, že se Amazon bál, že by to bylo OK právě pouze pro fanbase a ne pro širší publikum. Což bychom my fanoušci samozřejmě uvítali a ať si širší publikum… pustí Barbie. Je to škoda, myslím, že tohle je tlak u všech velkých studií, že byť původně specifičtěji zaměřené projekty transformuje pro široké publikum do formy, po které pak ani pes neštěkne.

#1 ori: discovery bylo furt lepší jak celá hvzná brána

#10 ori

komu záleží na hviezdnej bráne a hlavne na tom aby kontrolu nad jej buducnosťou dostal niekto normalny prosim o podpisanie tejto petície …

https://www.change.org/…-martin-gero?…

#1 ori: lenže realita je taka že oni to daju spraviť niekomu kto ani nevie čo je stargate

Stargate nikdy nebyla seriálem pro všechny. Většina Sci-fi projektů nebyla zaměřena na to bájné širší publikum, přesto se jim nezřídka podařilo zaujmout diváky, kteří se o vědu, vesmír, vize a teorie o budoucnosti či alternativách prakticky vůbec nezajímají. Pokud ale Amazon necítí kvalitní námět, je jen dobře že hodili zpátečku. Ničení ikonických značek mohou s klidem přenechat krámkařům se suvenýry z Disney a progresivcům z BBC a Netflixu.

Jako fanoušek LOTR říkám, že Lord of the Rings: The Rings of Power je sračka a nemělo to spatřit světlo světa, zařízla jsem to po dvou dílech a to jsem fakt nenáročný divák. Netuším kdo (pokud vůbec někdo) to sledoval dál. 

Návrat SG bych ocenila, pokud by to nebylo v duchu Lord of the Rings: The Rings of Power.

Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Hvězdná brána
(Stargate SG-1)

95/100 565×

AkčníDobrodružnýSci-fi

USA | 1997 | Ukončeno
10 sezón | Syfy | 43 minut
Amazon Video | Lepsi TV

Chtěli jste někdy mít teleport nebo jinou hračičku, abyste nemuseli sáhodlouze cestovat či odbíhat do kuchyně? Tým SG-1 takovou hračičku má. Ale ta místo do supermarketu či na úřad lidi hezky přesouvá světelné roky daleko do dosud neprobádaných končin vesmíru a umožní nám seznamovat se s novými mimozemskými civilizacemi. Cool, že? Miliony fanoušků souhlasí.

(více)