Indiana Jones
97/100 - 25×

Indiana Jones

Nejslavnější dobrodruh světa. Čtyři filmy, jeden seriál, mnoho her a comicsů. Slavný archeolog s bičem zůstává nedostižným vzorem filmového hrdiny.

USA | 1981 | Rozhoduje se
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
hrají
Harrison Ford (Indiana Jones), John Rhys-Davies (Sallah), John Hurt (Harold Oxley), Jim Broadbent (Charles Stanforth), Julian Glover (Walter Donovan), Denholm Elliott (Marcus Brody), Alison Doody (Elsa Schneider), Sean Connery (Henry Jones)

Indiana Jones and the Infernal Machine

Indiana Jones and the Infernal Machine

Především jako odpověď na Tomb Raider vytvořil LucasArts další virtuální Indyho dobrodružství. Nebyla to ale odpověď vůbec špatná, trojrozměrný Indy se líbil v akci i při řešení záhad.

1 0
16.8.2007

Tomb Raider definoval nový žánr trojrozměrných akčních adventur, vytvořil první virtuální sexsymbol Laru Croft a začal povážlivě atakovat trůn Indyho coby největšího archeologického dobrodružství. LucasArts tohle nemohl dopustit a tak v podobném stylu vyslal Indyho do třetího rozměru také. Příběh se točí okolo hledání starobylého stroje, který by dokáže cestovat skrz časoprostor. Vzhledem k tomu, že se píše rok 1947, soupeřit se nebude s nacistickým Německem ale s komunistickým SSSR. A nejlepší zpráva nakonec – vrací se Sophie Hapgood, nad kterou fanoušci mohli oči nechat už ve Fate of Atlantis. Třetí rozměr samozřejmě ve stylu Tomb Raidera požadoval po hráči nové nároky na ovládání (tedy na svojí dobu pekelně těžké), nezmizela ovšem ani stará dobrá akce a chybět nemohli ani různé hádanky a rébusy. S třetím rozměrem navíc exotické lokace získali na lákavosti a Indy mohl s dobrým pocitem vstoupit do nového století. Hra kromě PC vyšla ještě pro Nintendo a Game Boy.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Indiana Jones online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama