Indiana Jones James Mangold byl oficiálně potvrzen coby režisér pátého dílu Indyho

James Mangold byl oficiálně potvrzen coby režisér pátého dílu Indyho

James Mangold byl oficiálně potvrzen coby režisér pátého dílu Indyho

V rozhovoru pro portál Deadline se Frank Marshall rozpovídal o dlouho odkládaném projektu Indiana Jones 5. Na postu režiséra byl oficiálně potvrzen James Mangold, který společně s Davidem Koeppem přepracovává scénář.

4 2
25.5.2020

Od oznámení pátého dílu Indiana Jonese, ve kterém se Harrison Ford rozloučí se svou patrně nejslavnější rolí, uplynuly více než čtyři roky a produkce za tu dobu nikam nepostoupila, ba naopak. Původně měl snímek coby režisér nachystat Steven Spielberg spolu se scenáristou Davidem Koeppem, leč druhý jmenovaný byl po určité době odvolán a jeho původní scénář se jal přepracovávat Jonathan Kasdan, jenž v roce 2018 pomohl svému otci Lawrenceovi napsat snímek Solo: A Star Wars Story. Ovšem i Kasdan nakonec od projektu odešel a šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy povolala zpět na pomoc Koeppa, který se na začátku letošního roku pustil do dalšího přepisování scénáře. Na sklonku února schytala produkce patrně nejtvrdší direkt, když od projektu odstoupil Spielberg a bude se na snímku podílet pouze jako producent.

Čtvrtý díl, ve kterém se Indy vydal do Amazonie, debutoval v kinech v roce 2008. Foto: Lucasfilm


Od Spielbergova odchodu se hlasitě mluvilo o angažování režiséra Jamese Mangolda, který byl nyní oficiálně potvrzen dalším producentem Frankem Marshallem. Mangold v minulosti natočil snímky Kate & Leopold, Walk the Line, The Wolverine či Logan a naposledy uspěl se sportovním dramatem Ford v Ferrari. To sice propadlo na udílení nejrůznějších filmových cen, mnoho fanoušků ho ale považuje za nejlepší loňský film. Podle Marshalla je Mangold ideální náhradou za Spielberga, neboť má za sebou tvorbu menších autorských snímků i velkých blockbusterů a považuje se za obrovského fanouška Indyho.

Mangold má za sebou několik povedených blockbusterů. Foto: 20th Century Fox

Marshall rovněž potvrdil, že začátkem května se společně s Koeppem a Mangoldem pustil do doufejme posledního přepracování scénáře. Finální verze by měla být hotova začátkem podzimu a produkce by oficiálně měla začít v říjnu s tím, že hlavní fáze natáčení pod Mangoldovým vedením vypukne nejspíš koncem letošního roku. Připomeňme, že premiéra byla odložena na 29. července 2022 a vedle Forda se očekává i návrat Karen Allen v roli Marion Ravenwood. Naopak postavu Mutta Williamse, kterou si ve čtvrtém díle zahrál Shia LaBeouf, v pětce neuvidíme.

Rozběhne se už konečně natáčení pátého Indyho?

Diskuze /3

percival2

No, Forda uprostřed filmu zapíchnou, to už tady bylo, jen to asi nebude laserovým mečem :-D Shia LaBeouf tam asi hrát nebude, prej má v Hollywoodu stopku.

#3 FreezeCZE
26.5.2020 | 7:22:10
Geek

Škoda, těšil jsem se na jeho Boba Dylana, celý Indiana jde totiž mimo mě.

26.5.2020 | 13:11:42
FreezeCZE

#1 percival2: co provedl?

27.5.2020 | 10:03:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Reklama

Indiana Jones online