Indiana Jones Pátý Indy má nového scenáristu

Pátý Indy má nového scenáristu

Pátý Indy má nového scenáristu

Steven Spielberg sice aktuálně chystá snímek West Side Story, neopomíná se ale věnovat ani svému návratu k populární dobrodružné sáze. Nyní se na jeho popud k projektu přidává scenárista Dan Fogelman, jenž by měl konečně dokončit problémy zmítaný scénář.

8 1
2.5.2019

Pátý díl Indiana Jonese je v plánu už hezkou řádku let, Spielberg ho ve spolupráci se svým dvorním scenáristou Koeppem toužil uvést do kin 9. července 2020, přičemž Harrison Ford přislíbil účast. Po několika odkladech však film v kinech uvidíme až někdy v roce 2021 a Steven si tak odskočil k menšímu projektu, muzikálu West Side Story, jehož se dočkáme už příští rok.

Indy se vrátí v roce 2021. Foto: Lucasfilm


Scénář k pětce původně rozepsal David Koepp, loni mu pak přišel na pomoc i syn legendárního Lawrence Kasdana, Jon (Solo: A Star Wars Story). Ani on však nevytrhl proslulého archeologa z letargie, proto se nyní k projektu přidává Dan Fogelman, jenž se nejvíce proslavil jako tvůrce seriálů The Neighbors, Galavant a hlavně This Is Us. Zatím to vypadá, že Fogleman by měl Kasdanův základ vylepšit, další možností je ale úplné přepsání scénáře. Jaké dobrodružství čeká populárního archeologa v příštím díle? Povede se konečně dokončit kvalitní scénář?

Kam si myslíte, že se v dalším díle vypraví Indiana Jones?

Diskuze /1

Murphy FF

Současné plány na film se budou lišit od scénáře Kasdana, který se údajně týkal legendárních pověstí o vlaku nacistického zlata a dalších artefaktů skrytých v podzemí poblíž polského Wałbrzychu…Tak uvidíme kam nás nakonec Fogleman zavede.

2.5.2019 | 22:55:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Reklama

Indiana Jones online