Indiana Jones Steven Spielberg pátou epizodu Indiana Jonese nenatočí

Steven Spielberg pátou epizodu Indiana Jonese nenatočí

Steven Spielberg pátou epizodu Indiana Jonese nenatočí

Legendární režisérský mág po sérii odkladů oficiálně opouští režijní pozici pátého dílu Indiana Jonese a u projektu zůstane pouze jako koproducent. Finální díl Indyho dobrodružství tak bude prvním, který Spielberg nenatočí.

1 15
26.2.2020

Indiana Jones 5 byl ohlášen v roce 2016 a původně jsme se snímku v kinech měli dočkat už 19. července 2019. Před čtyřmi lety se scénáře ujal David Koepp, který napsal i Kingdom of Crystal Skull, a po několika měsících jeho usilovné práce přesunul Lucasfilm premiéru na datum 10. července 2020. V průběhu minulého roku byl Koepp vyhozen a na jeho místo nastoupili Jon Kasdan (Solo: A Star Wars Story) a Dan Fogelman (This Is Us). Když se k projektu přidala tato dvojice, premiéra se opět posunula, tentokrát na 9. července 2021, ani tento odklad nepomohl a činovníci z Lucasfilmu postupně vyhodili jak Kasdana, tak Fogelmana. Místo nich dorazil přepracovat scénář znovu David Koepp a aktuálně se prý blíží konci těchto úprav.

Od premiéry čtvrté epizody uplyne letos dvanáct let. Foto: Lucasfilm


Představitel hlavní role Harrison Ford se v posledních dvou interview rozpovídal o chystaném projektu a nejprve pro CBS tvrdil, že natáčení začne koncem března, aby před pár dny odhalil problémy se scénářem, jež první klapku brzdí. Pravděpodobně proto tak z pozice režiséra aktuálně ustupuje legendární Steven Spielberg, který natočil všechny čtyři předcházející díly a u pátého filmu zůstane už jen jako koproducent. Lucasfilm usilovně shání náhradu a podle informací nejrůznějších zdrojů je velice blízko podpisu smlouvy James Mangold. Ten má za sebou v šestapadesáti letech velmi zdařilou kariéru a natočil filmy jako Cop Land, Walk the Line, Logan či naposledy Ford v Ferrari. Mangold byl rovněž dvakrát nominován na Oscara a netají se láskou k Indymu. Povede se mu prokletý projekt dokončit?

Líbil by se vám Mangold coby Stevenův nástupce?

Diskuze /2

Negan_Grimes

…A možno sa Ford aj dožije prvej klapky… :/

26.2.2020 | 21:24:33
Monkeyskunk

To má taky na svědomí ta slepice KK? :-D Tohle mi hlava nebere, vyhodit někoho, abych ho pak znovu přijal na tu stejnou práci… No, pravděpodobně to bude zase katastrofa a finální pohřeb úspěšné značky…

27.2.2020 | 16:37:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Reklama

Indiana Jones online