Inhumans Inhumans očima redaktorů Edny

Inhumans očima redaktorů Edny

Inhumans očima redaktorů Edny

Královská rodina má za sebou finále, a proto jsme se rozhodli, že vám sepíšeme naši redakční recenzi. Jak se líbili Inhumani vám oproti jiným marvelovským seriálům?

16 2
26.11.2017

@SerFirox

Od seriálu Inhumans jsem toho moc nečekal, ale nakonec nezklamal, ale ani nepřekvapil. Hlavní hrdinové jsou sice Inhumanové, ale za celou první řadu je vidíte používat schopnosti jen zřídkakdy. Důvod je jasný, Marvel chtěl ušetřit, a proto se hned na začátku rozhodli ostříhat Meduse vlasy. Dále tu máme Lockjawa, společníka princezny Crystal, který sice podle mého názoru vypadá lépe než ShivaThe Walking Dead, ale žádná sláva to rozhodně taky není.

Z členů královské rodiny udělali hlupáky, což se mi moc nelíbilo. Za zmínku stojí například Gorgon, který vstoupí do oceánu, ač má kopyta. Naopak se mi líbil Maximus, hlavní záporák, který měl všechny důvody k tomu, aby nesnášel královskou rodinu. Dokonce se nebál zabít vlastní členy rodiny, aby dosáhl svých cílů. Na druhé straně máme Black Bolta, který mě v druhé polovině příjemně překvapil, když se ukázalo, že měl celou dobu plán na zastavení Maxima. Trochu zamrzelo, že z něj udělali někoho, koho přemůže pár policistů, ale dá se to pochopit. Na závěr bych chtěl zmínit Tritona, který nedostal příliš prostoru, i když by si to určitě zasloužil. Protože jeho bojové scény za to stály.


Závěr seriálu skončil velmi otevřeně. Maximus skončil v bunkru, kam ho zamkl jeho bratr. Pokud se dočkáme druhé řady, tak se nejspíš posuneme o pár let dopředu, kdy se z Maxima stane ještě větší šílenec. Myslím si, že záhadní nepřátelé Inhumanů se vydají na Měsíc, kde vysvobodí Maxima a poté se vydají na Zemi, aby vypátrali Black Bolta a jeho lid. Já osobně bych si přál, aby Inhumans druhou řadu dostali. Jen si vzpomeňte, jak začínal seriál Agents of S.H.I.E.L.D.. Za mě 60 %.

@Blackhand47XD

Už jak jsem slyšel o nižším rozpočtu, tak jsem tušil, že nemám moc čekat. Díky tomu jsem dostal docela zábavné béčko, které neurazí. Zápletka je sice trošku natáhnutá, ale první a poslední dvě epizody měly docela dobré tempo. S obsazením jsem byl spokojen, bohužel většina hlavních postav neměla co hrát. Triton, který měl nejméně prostoru, z nich byl asi nejlepší, tvůrci však potřebovali ušetřit peníze za latex, tak nám jej naservírovali víceméně až na konec.

Přestože jsem se u seriálu bavil, z celého MCU mi přišel bohužel nejslabší. Nízký rozpočet a chabý scénář udělaly z měsíčních Inhumanů mnohem slabší a prostší jedince než z těch pozemských. Taková Quake by celou královskou rodinu ihned rozmetala, možná i bez svých schopností, výcvik S.H.I.E.L.D.u by ji bohatě stačil. Druhé řadě bych šanci určitě dal, Agentům to rozhodně prospělo a podívejme, kde stojí dnes.

I kdyby byl seriál zrušen, rád bych viděl postavy aspoň v ostatních projektech, kam by rozhodně zapadly. Pokračování v jakémkoliv smyslu má velký potenciál, hlavně po zdařilém finále, které přineslo spoustu otázek. I přes veškeré chyby ode mne seriál dostává krásných 75 %.

@KlárkaP

Od Inhumans jsem očekávala hodně. Už podle prvních plakátu jsem se nemohla dočkat Medusy, takže mě trochu zklamalo, že o svou schopnost přišla hned v prvním díle. Black Bolt se snaží působit jako drsňák, ale za celý seriál se pořádně neprojevil. Jeden malý vzdech odhodil pár aut a jedno zařvání v posledním díle. Čekala jsem mnohem víc. Co se opravdu povedlo, byl Lockjaw a Auran. Postava Auran se mi líbila, protože jen slepě nenásledovala Maxima, a když se jí jeho pohnutky přestaly líbit, tak ho zradila a pomohla klaďasům.

Maximus mi byl ze začátku záhadou. Působil dojmem, že mu záleží na lidech Attilanu a že vše dělá pro jejich dobro. Nakonec se ukázalo, že se chová jako rozmazlené a ublížené dítě, které nedostalo to, co chtělo a udělá vše pro to, aby byl králem. A když nebude on, tak nikdo. Karnak s Gorgonem byli skvělá dvojka, jeden rozumný a uvědomělý, druhý impulsivní, chvílemi až pubertální.

Akce byl v seriálu dostatek, romantické zápletky se taky našly, dokonce i lidé se neukázali býti tak zlými a celkově byl seriál více pozitivní, než jsem očekávala. Vzpomínky Black Bolta, Maxima a Medusy jsem čekala trochu častěji, protože spousta věcí by potřebovala dovysvětlit. Trochu mi chybělo propojení s ostatními seriály a filmy z MCU. Čekala jsem alespoň ACTU a nějaké propojení s Agenty. Celkově se mi seriál moc líbil a každý, kdo má rád Marvelovky, by ho podle mě měl vidět. Dávám 90 %.

A jak se líbili Inhumans vám? Podělte se o své dojmy v diskuzi.

Foto: ABC

Diskuze /17

Sindar

Ty jo.. kdyz vidim takovy procenta tak skoro lituju ze jsem se na to po prvnim dilu vykaslal. Pokud dostane serial druhou radu tak to mozna dokoukam :)

#2 Hed94
26.11.2017 | 18:57:23
Hed94

#1 Sindar: Mrzet tě to nemusí, ty hodnocení jsou dost přehnaný. Tohle je snad to nejslabší novodobé kafe od marvelu co existuje. Pokuď tě nechytl první díl, kterej patří mezi ty lepší, tak bych to dál ani nekoukal :D

26.11.2017 | 19:45:21
rock3550

Inhumans som dopozeral do konca a aj ma bavili, no pri terajsej novinke runaways sa to povedat neda, videl som prve tri diely a to som sa musel do toho „nutit“ aby som to pozrel. Neviem ci budem sledovat dalsie diely.

26.11.2017 | 21:11:06
azoxid

Chápu že ta hodnocení jsou subjektivní, ale víc než firoxovejch 60 % bych nedal ani náhodou.

26.11.2017 | 21:11:25
Fifipek

Ten začátek byl šílenej, kor když si člověk přestaví, že by na tohle někdo šel do IMAXU…Ale ano,dal bych tomu šanci stejně jako Agentům s tím, že bude potřeba znatelně přitopit na rozpočtu. A souhlas s Auran, její postava byla dobrá :)

#6 -Skinner-
26.11.2017 | 23:14:02
-Skinner-

#5 Fifipek: Myslím, že pri rozpočte 80 až 100 miliónov sa už nedá veľmi pritopiť. Ale súhlasím bol by som rád ak by sme sa dočkali ďalšej série.

26.11.2017 | 23:33:48
Kasom

Ale jo,dalo se nato koukat,jestli bude pokračování tak se dívat asi budu. Nicméně nejvíc mě zaujaly dvě postavy a to Auran a Maximus. Byl to tak kvalitní záporák, že sem mu i fandil. Za mě 60.

27.11.2017 | 1:42:50
sFík

Inhumans jsem dokoukal ze setrvačnosti. Zpětně to hodnotím jako totální shit papundeklová výprava (resp. hrozný cgi všude), hrozný postavy, hrozný kostýmy. Zlatá Peggy Carter ..

27.11.2017 | 18:15:07
Kalam

WTF? jsem čekal tak 20, 30, nebo max 40 %… já to neviděl, ale i HC hanboyz marvelu tvrdí, že to je odapd…

29.11.2017 | 1:36:28
Kalam

*odpad

29.11.2017 | 1:36:36
Alenn

4/10 Nekoukat :)

1.12.2017 | 0:22:12
witcherrr

Průměr, ale Agenti taky nezačínali slavně v první sérii. Každopádně je to lepší jak pubertální Runaway.

2.12.2017 | 10:16:47
mmilka

Maximus psychicky labilní záporák #1. Ten snad ani normální kladnou postavu hrát nemůže. Rozhodně nezklamal. Jinak celkově vzato, mi to přišlo strašně jednoduché bez snahy nám něčím zamotat hlavu nebo nám ukázat nějak blíže postavy či město, historii…

9.1.2018 | 18:14:44
libor76

No já na tom v IMAXu byl a bylo mně už pak líto to nedokoukat, ale co si budeme povídat: hvězdou roku byl Orville :) Jak už zaznělo, s hlavními postavami jsem se jen těžko slaďoval, Medůza mně nebyla sympatická od začátku, Black Bolt s vývojem děje. Vlastně nejlepší byl Maximus a Auran, pak se mně líbil Karnak a Lockjaw samozřejmě. Úplně marná nebyla v rámci role ani Crystal. Druhou řadu bych bral, ale pokud by šetřili jako dosud, bude to konečná :(

14.1.2018 | 22:15:32
Maka

Zatiaľ som to nevidela pretože som na to počula celkom zlé hodnotenia ale zvažujem to ale možno až keď budem mať na to trocha viac času :D

4.3.2018 | 16:10:50
gonzaer1

A jaký mělo tohle celý smysl? Do filmového univerza je nezapojují a není tam ani propojenost s Agenty, kde jiní Inhumans jsou.

18.4.2018 | 9:45:35
Change

Když jsem četla o Inhumans, jako královské rodině… moc se mi na to koukat nechtělo. Po čase jsem však začala být zvědavá a podívala jsem se. První a druhý díl se mi velice líbil. Po skončení celé série jsem z toho neměla moc dobrý a na-vznášející pocit jako například u Ranaways nebo u 2. série Agentů.

Osobně miluji schopnosti a v okamžiku, kdy přišly i do Agentů jsem si je zamilovala ještě víc.

Když jsem po prvním a druhém díle zjistila, že královská rodina nebude až tak velký problém jak jsem si myslela, začala jsem od seriálu čekat víc. Dobrý dojem na mě udělal Terrigenesis ale to po delší době jen zklamání. Ne, že by se mi seriál nelíbil, ale upřímně jsem čekala mnohem víc. Jak už jste zmínili, v seriálu se šetřilo a zejména na schopnostech. Navíc jsem čekala menší zapojení Agentů a větší akci.

Proto doufám, že se všechno druhou sérii změní, zvlášť když jsou na Zemi.

27.4.2018 | 16:17:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E08: …And Finally: Black Bolt

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravuje: @SerFirox a @KlarkaP

Sedí na verze:

  • S01E08.HDTV.x264-SVA
  • S01E08.720p.HDTV­.x264-AVS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Chcete-li podpořit překladatele Inhumans a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z finále první řady

Postřehy z finále první řady

První řada Inhumans je již za námi. Poslední epizody byly samozřejmě akčnější a přinesly nám několik odpovědí, ale i nových otázek. Kdo by mohl být tajemným nepřítelem a jak dopadli naši hrdinové? Na tyto otázky vám odpovíme v našich postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Promo fotografie

Promo fotografie