Reacher
0/100 - 0×

Reacher

Populární hrdina z pera Lee Childa se po dvou celovečerních filmech s Tomem Cruisem v hlavní roli objeví v novém seriálu. Tentokráte nás čeká podívaná více věrná knižní předloze, kterou uvidíme na Amazon Prime.

USA | 2022 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Amazon | 60 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
redaktoři
DarthRevan


Jacka Reachera v novém seriálu ztvární Alan Ritchson

Jacka Reachera v novém seriálu ztvární Alan Ritchson

Po dvou filmech s Tomem Cruisem se populární hrdina Jack Reacher objeví v novém seriálu na Prime Video. Slavného scientologického herce v hlavní roli nahradí představitel Hawka ze seriálu Titans Alan Ritchson.

5 2
6.9.2020

Britský spisovatel Lee Child představil hrdinu Jacka Reachera poprvé v knize Killing Floor už v roce 1997. Postupně svou sérii trochu chronologicky pozměnil, největšího úspěchu v rámci prodejů rozhodně dosáhl díky románu One Shot z roku 2005. Reacher je hrdina bez bázně a hany a coby bývalý vojenský vyšetřovatel kolikrát překračuje zákony, aby dosáhl svého u případů, ke kterým je povolán. Loni v říjnu vydal Child prozatím poslední knihu, Blue Moon, na říjen letošního roku je pak plánován román The Sentinel, jenž už bude pětadvacátým dílem Reacherových dobrodružství.

V roce 2012 vstoupil Jack Reacher i na plátna kin, když režisér a scenárista Christopher McQuarrie zadaptoval knihu One Shot a uvedl snímek s jednoduchým názvem Jack Reacher. V roli neohroženého hrdiny se objevil Tom Cruise a doplnili jej Rosamund Pike, Werner Herzog či David Oyelowo. Snímek byl přijat kladně, následný sequel však poznamenal McQuarrieho odchod k Mission: Impossible. Dvojku s názvem Jack Reacher: Never Go Back tak natočil Edward Zwick a v žádném případě nenavázal na úspěch jedničky. Snímek zkritizoval i samotný Child, díky čemuž se filmová série stopla. Studia Paramount Pictures a Skydance Media nakonec spojila síly s Amazon Studios a nově uvedou Reachera v televizním seriálu na Prime Video.


Cruise si Reachera zahrál dvakrát. Foto: Paramount Pictures

Child několikrát uvedl, že nikdy nebyl spokojen s obsazením Cruise coby Reachera, proto krátce po ukončení filmové ságy Cruise v roli skončil. Tvůrci dlouho hledali ideálního představitele drsného hrdiny a nyní konečně oznámili, že seriálovým Reacherem bude dakotský rodák Alan Ritchson. Ten se proslavil jako představitel Arthura Curryho alias Aquamana v komiksovém seriálu Smallville a aktuálně září i v další komiksovce Titans, kde coby drsný vigilant Hawk pomáhá novému týmu Mladých Titánů. Z filmových rolí, které Ritchson ztvárnil, pak připomeňme Raphaela v TMNT a také Glosse ze snímku The Hunger Games: Catching Fire. Pro Reachera tedy ideální představitel.

Ritchson si Hawka zahrál v obou dvou sériích Titans. Foto: DC Universe, Netflix

Nový seriál vzniká v koprodukci Paramount TV, Skydance TV a Amazonu a showrunnerem projektu je Nick Santora (The Fugitive). Vedle Santory se na tvorbě na rozdíl od filmů podílí i samotný Child, který měl podle všeho i velké slovo při výběru hlavního představitele. Seriálu se pak dočkáme někdy v průběhu příštího roku.

Líbí se vám nový představitel Jacka Reachera?

Diskuze /2

Decado23

To není jen o hlavní roli, to je spíše o tom že se moc těším na celý seriál, ty knihy mam moc rád.

6.9.2020 | 16:49:53
JakeDeffe

Týpek mi přijde na Reachera pořád malej :D a nedovedu si ho představit jako tu vraždící mašinu :D

24.11.2020 | 15:55:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama