Jack Ryan
91/100 - 74×

Jack Ryan(Tom Clancy's Jack Ryan)

Populární hrdina Jack Ryan se vrací zpět, avšak tentokrát v seriálové podobě. Opět budeme sledovat příběhy tohoto analytika CIA na jeho misích.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Amazon | 45 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
John Krasinski (Jack Ryan), Wendell Pierce (Jim Greer), Abbie Cornish (Cathy Mueller), Ali Suliman (Mousa bin Suleiman), Dina Shihabi (Hanin Ali), John Hoogenakker (Matice), Timothy Hutton (Nathan Singer), Haaz Sleiman (Ali bin Suleiman), Adam Bernett (Patrick Klinghoffer)

Jack Ryan

Jack Ryan

Analytik, který se věnuje zprávám a číslům, ale okolnosti ho dostanou do akce, kde se z něj z donucení stane agent operativec.

Sezóny 4
2018 - 2023

Kdo je knižní Jack Ryan?

Pokud knihy Toma Clancyho neznáte, tak vám postavu Jacka Ryana představíme, ovšem jen v základech, abychom vám nevyspoilerovali knihy. Jack je přímý a čestný člověk a dost často právě pro tyto znalosti vyčnívá a je označován jako naivní. Nevěří v politikaření a byrokracii, rád tráví čas se svou ženou Cathy, dětmi a přáteli, třeba při úplně obyčejném grilování.

Jackův otec byl policista v Baltimore a jeho matka zdravotní sestra, oba zahynuli při leteckém neštěstí, když bylo Jackovi 25 let. Ten vystudoval církevní školy a odpromoval na Boston College, kde získal titul v ekonomice se zaměřením na historii. Než nastoupil k námořní pěchotě do Quantica, udělal si zkoušku z účetnictví, což se mu v budoucnosti několikrát hodilo. Jackova kariéra u armády ale byla velice krátká. Během cvičení na Krétě s ním spadla helikoptéra a Jack byl vážně zraněn.

Chirurgové ho sice dali do pořádku, ale Jack trpěl několik let velkými bolestmi zad, ze kterých ho dostal až neurochirurg Johns Hopkinsovy nemocnice, mentor jeho přítelkyně Cathy. Jackova prvotní rekonvalescence po havárii byla plná léků proti bolesti, které do něj lékaři cpali tak, že Jack v budoucnu odmítal jakoukoli medikaci, která nebyla opravdu nutná.

John Krasinski jako Jack Ryan. Foto: Amazon Prime

Poté, co se Jack dostal z následků havárie, odešel od námořnictva, udělal si zkoušku z obchodu s cennými papíry a nastoupil na Wall Street k Merrill Lynch. V té době zemřeli jeho rodiče při leteckém neštěstí a to, plus jeho vlastní zážitek z havárie helikoptéry, přispělo k tomu, že Jack nesnáší létání. Svými investicemi, díky nimž si sám vydělal značné jmění, na sebe upozornil staršího viceprezidenta firmy, Joea Mullera, který mu nabídl pozici v New Yorku. Jack se při tom seznámil s Mullerovou dcerou Cathy a oba se do sebe okamžitě zamilovali. Cathy byla v té době studentkou medicíny na Johns Hopkinsově univerzitě, kde se později stala uznávanou profesorkou oční chirurgie.

Jack během čtyř let vydělal na burze přes osm milionů dolarů a poté odešel na Georgetownskou univerzitu, kde si udělal doktorát z historie. Během této doby krátce působil v think tanku Strategického centra mezinárodních studií, jež se zaměřuje na bezpečnost. Následně přijal pozici profesora historie na Námořní akademii, kde napsal dvě knihy. Na doporučení svého profesora, jezuitského kněze Tima O'Rileyho, se dostal do CIA, kde působil jako konzultant, placen byl však MITRE Corporation. Napsal zde dokument Agenti a agentury a vynalezl „past na kanárky“. Oboje se doneslo k viceadmirálu Jamesu Greerovi, zástupci ředitele CIA, jenž měl na starost zpravodajskou sekci. Ten Jackovi nabídl práci, ale on odmítl, chtěl se věnovat své lásce – historii. A v této chvíli začíná (chronologicky) první kniha s Jackem Ryanem – Vysoká hra patriotů.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CoRnDuCK

Jimothy Halpert :D

15.9.2019 | 17:01:58
Billy the Kid

zajímalo by mě více z flaschbacku o armádě, ale i tak jak bojoval v první epizodě, až po to jak kilnul oba bratry si zaslouží i více, a výběr herce je více než výborný :)

3.9.2018 | 20:22:40
Lucifrid

Od seriálu jsem měla nějaká očekávání, ale raději jsem neměla moc velké naděje. O to víc mě překvapil John Krasinski, který vyšvihl toho nejautentičtějšího Ryana, co jen to šlo. Můj Ryan byl vždycky Ford, ovšem do dokonalosti měl daleko. Krasinski je přesný a dokonce má i tu Jackovu roztomilost.

webmaster
1.9.2018 | 23:33:08

Třetí řada

Amazon objednal třetí řadu Jacka Ryana

Amazon objednal třetí řadu Jacka Ryana

Šéfka Amazon Studios Jennifer Salke dnes oznámila, že Jack Ryan se dočká třetí řady. S ohledem na úspěch první řady a příběh a námět té druhé nevidí důvod, proč nenatočit více epizod.

Reklama

Kdo je Jack Ryan?

Vše, co byste měli vědět o Jacku Ryanovi

Vše, co byste měli vědět o Jacku Ryanovi

Se seriálovým Jackem Ryanem se setkáme již za týden, takže nastal čas si zopakovat, co o seriálu víme a co od něj můžeme čekat.

Momentky

Momentky

Ryanovky

Představujeme: Knižní série Ryanverse

Představujeme: Knižní série Ryanverse

Tom Clancy otevřel v roce 1984 svým Honem na ponorku čtenářům z celého světa knižní vesmír plný špionů, tajných služeb, armádních operací, politiky a hlavně nám představil jednoho úplně obyčejného analytika, který se proti své vůli často stává hrdinou.

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama