Jekyll and Hyde
85/100 - 33×

Jekyll and Hyde

Robert Jekyll, vnuk doktora Jekylla, žije v Londýně třicátých let minulého století. Sám trpí stejným prokletím jako jeho děd. Ve chvílích, kdy se cítí ohrožený, stává se z mladého doktora všehoschopný pan Hyde. Mladý Robert se však o svém alter egu dozví až později. Na uzdě ho totiž drží jeho nevlastní otec pomocí léků.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ITV | 46 minut
hrají
Tom Bateman (Robert Jekyll), Ruby Bentall (Hilary Barnstaple), Enzo Cilenti (Kapitán Dance), Richard E. Grant (Colonel Roger Bulstrode), Donald Sumpter (Garson), Tom Bateman (Mr. Hyde),


Seriál Jekyll and Hyde byl zrušen

Seriál Jekyll and Hyde byl zrušen

Stanice ITV v úterý oznámila, že novinku loňského roku již nadále vysílat nebude. Seriál odstartoval se sledovaností 3,4 miliony, ale postupně sledovanost ubývala a finální epizodu sledovalo pouze 1,8 milionu diváků, což je pravděpodobně důvod, proč se Jekyll and Hyde již nevrátí.


0 5
8.1.2016

Nízká sledovanost

Hlavním důvodem, proč stanice ITV odmítla nadále vysílat seriál Jekyll and Hyde, byla podle všeho nízká sledovanost, která díl od dílu stále klesala. Seriálu však neprospělo ani to, že byl několikrát přesunut na jiný vysílací termín. Poprvé byla přeložena epizoda The Callyx, kvůli loňským teroristickým útokům v Paříži. Taktéž epizoda Moroii byla odvysílána o tři dny později.


(Foto: ITV)


Seriál byl příliš násilnický

Po odvysílání pilotní epizody The Harbinger, bylo na seriál podáno přes 800 stížností. Epizoda byla ve Velké Británii odvysílána 25. 10. 2015 v 18:30. Podle některých diváků by se takovýto seriál měl vysílat až v pozdějších hodinách, jelikož působil moc temně a násilnicky.


(Foto: ITV)

Autor seriálu, Charile Higson, na svém Twitteru zveřejnil tyto tweety:

To tedy znamená, že se bohužel nedozvíme, kdo přežil a kdo zemřel. Když však seriál skončil, tak nejspíše všichni zemřeli.

Charile Higson dále oznámil, že se přes zrušení seriálu již přenesl a jde se věnovat jiným záležitostem.

Bude vám seriál chybět?

Diskuze /4

Ryen

To snad ne… Nejdřív Drákula, teď Jekyll a Hyde – miluju takovýhle seriály a oni vždycky navnadí první řadou a potom konec. To vážně zamrzí.

#4 SerialLovver
9.1.2016 | 11:35:35
Tessiinka

Není to pravda, dnes vyběhl článek, že stížností na itv je čím dál tím víc a ozývá se čím dál tím víc lidí, že to nemůžou myslet vážně. Co je komu po nějakejch děckách, vysílací čas byl v 9 ne v 18:30 a to už děcko má chrápat. Rodiče jsou zjevně tupci, když ani o čem byla kniha Podivuhodný případa doktora Jekylla. Ona se tam asi s lidma mazlil ne?Bože můj!

#3 227petr
10.1.2016 | 0:09:45
227petr

#2 Tessiinka: Máš pravdu s tím, že plno fanoušků si stěžuje na ITV, že odmítla dát seriálu další sérii, ale s vysílacími časy se mýlíš. První díl byl odvysílán u nás v 19:30 (čili v VB v 18:30). Další díly se pak vysílaly u nás od 20:00 (ve VB tedy od 19:00). Výjimkou byly díly Moroii a The Heart of Lord Trash, které se vysílaly u nás od 21:00 (ve VB od 20:00).

webmaster
10.1.2016 | 7:51:07
SerialLovver

#1 Ryen: přesně to mě dokáže naštvat drákulu jsem milovala a oni ho zruší to ne! a teď Hyde no to ne

18.5.2016 | 17:31:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!