Jonathan Strange & Mr Norrell
90/100 - 44×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
hrají
Eddie Marsan (pan Norrell), Paul Kaye (Vinculus), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange),


Soutěž: Doplňte si do knihovničky nového Jonathana Strange a pana Norrella

Soutěž: Doplňte si do knihovničky nového Jonathana Strange a pana Norrella

Příběh Jonathana Strange a pana Norrella se vrací na papír. Přečtěte si předlohu k úspěšnému seriálu stanice BBC. Nakladatelství Omega ji právě dnes vydává nově se seriálovou obálkou. A tři výtisky můžete mít doma i vy.


5 0
26.10.2015

Na počátku 19. století už v Anglii nikdo na kouzlení nevěří. Dokud se v Hurtfewském opatství neobjeví samotářský pan Norrell, který nechá obživnout sochy v yorské katedrále. Zpráva o návratu magie se brzy rozlétne po celé Anglii. A je to jako na zavolanou: Napoleon dobyl Evropu, začíná pokukovat i po Britských ostrovech a pomoc kouzel může být k odražení zatím neporazitelného agresora klíčová… Více na knihyomega.cz

Thumbnail Play icon

Sledovali jste seriál Jonathan Strange & Mr Norrell? Pak jistě víte, že předlohou úspěšnému pořadu britské stanice BBC stála i kniha Susanny Clarke. Letos v květnu jsme vás nalákali, že nakladatelství Omega připravuje nové vydání knihy se seriálovou obálkou. A dnes konečně vychází.


Při této příležitosti si s námi můžete zasoutěžit o tři knihy, které nakladatelství věnovalo. Stačí od 26. října do soboty 31. října zaslat na e-mail soutez@edna.cz správně odpovědi na tři soutěžní otázky. Do předmětu e-mailu napište heslo Strange a Norrell a do těla zprávy nezapomeňte napsat své uživatelské jméno na Edně. E-maily, které nebudou tyto náležitosti splňovat, budou ze soutěže vyřazeny. Zúčastnit se jí nesmí členové redakce webu Edna.cz. Nápovědy najdete na webu nakladatelství.

Soutěžní otázky

 1. Ve kterém seriálu nehrál představitel pana Norrella?
  1. Ray Donovan
  2. Southcliffe
  3. The Wire
 2. Doplňte větu: „Byli to mágové-________, což znamená, že magií nikdy nikomu neublížili.“
  1. světlonošové
  2. gentlemani
  3. dobra
 3. Kdo je překladatelem knihy Jonathan Strange a pan Norrell, kterou vydává nakladatelství O­mega?
  1. Viktor Janiš
  2. Susanna Clarkeová
  3. Věra Horová

Soutěžícím přejeme hodně štěstí!

Vítězové: @Amper, @vevisek a @Lysta283.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama