Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 54×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Paul Kaye (Vinculus)


Postavy

 • Childermass

  Childermass

  John Childermass je zaměstnanec pana Norrella, rádce a prohnaný manipulátor. Na jeho popud pan Norrell opouští ticho své knihovny v Yorkshiru a stává se součástí rušného londýnského společenství. Childermass kromě chytrosti oplývá i způsoby kriminálních živlů.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Vinculus

  Vinculus

  Pouliční kouzelník, jehož um žádný z mágů Yorské společnosti nebere vážně. Sesílá kletby, prorokuje budoucnost a léčí bradavice. V jeho osobě se spojuje vše, čím společnost opovrhuje ohledně praktické magie. Vinculus má navrch tím, že vlastní knihu, která patřila bájnému Králi Havranovi. Tato kniha prý obsahuje proroctví o návratu magie do Anglie a dvou mázích, kteří jsou předurčení ji přivést k životu.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Jonathan Strange

  Jonathan Strange

  Jonathan Strange je bezstarostný, prostopášný mladík, jehož jediným cílem je vzít si svou lásku Arabellu Woodhopeovou. Ta má před uzavřením svazku jednu podmínku, totiž aby si konečně našel povolání a přestal se poflakovat. Jonathan, který nemá v nic běžného zájem, uvěří pobudovo proroctví, že je mu souzeno stát se slavným mágem.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Stephen Black

  Stephen Black

  Narodil se v otroctví a jeho matka zemřela dříve, než mu mohla dát jméno. Stal se služebníkem a vypracoval se až v majordoma rodiny Poleů a ve svobodného muže. Navzdory své barvě pleti se těší přirozené autoritě a úctě ostatních. Zájem v něj a jeho budoucnost má gentleman s vlasy jako chmýří bodláčí.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • pan Norrell

  pan Norrell

  Gilbert Norrell strávil většinu svého života o samotě ve svém okázalém sídle v Yorkshiru. V mládí jednoho dne objevil ve strýcově knihovně útržek listu z magické knihy, což ho přivedlo až k jeho celoživotnímu poslání – shromáždění všech knih týkajících se magie, a zároveň stát se prvním praktikujícím mágem, kterého Anglie spatřila v posledních tři sta letech.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • gentleman

  gentleman

  Záhadný muž nelidského původu s vlasy jako chmýří bodláčí, který zbožňuje tanec. Nemá potřebu sdělovat své jméno. Žije ve svém zámku postaveného z kostí a vraků lodí, kde pořádá taneční zábavu, jež nekončí již stovky let.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • lady Poleová

  lady Poleová

  Emma Wintertownová se přestěhovala do Londýna, aby si vzala významného politika, sira Waltera Polea. Než se tak stihne udát, slečna Wintertownová zemře. Její smrt si pan Norrell vybere pro demonstrování svých magických schopností a pokusí se ji znovu přivést k životu.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Arabella Strangeová

  Arabella Strangeová

  Okouzlující a inteligentní mladá dáma. Jonathana Strange milovala již od dětství, ale vždy si přála, aby se Jonathan někým stal někým důležitým a upustil od povalečství a alkoholu. Přání se jí vyplní více, než by sama chtěla.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • sir Walter Pole

  sir Walter Pole

  Politik do morku kostí. Velice ho zaměstnává válečný stav Anglie a snaha ubránit se Napoleonovým výpadům. Pan Norrell mu nabídne magickou pomoc v této záležitosti, ale sir Pole odmítá jakoukoli roli magie ve válce. Jeho názor změní až nešťastná událost dva dny před svatbou s krásnou Emmou.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • pan Segundus

  pan Segundus

  John Segundus velice miluje magii a tuze ho zajímá, jak je možné, že magii již nikdo v Anglii nepraktikuje. Nikdo z Yorské společnosti mágů mu není schopen, ani ochoten odpovědět. Aby konečně získal odpověď na svou palčivou otázku, vyhledá záhadného pana Norrella…

  Sezóny 1
  2015 - 2015
1

Filtr seriálů
Reklama