Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 54×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Paul Kaye (Vinculus)


lady Poleová

lady Poleová

Emma Wintertownová se přestěhovala do Londýna, aby si vzala významného politika, sira Waltera Polea. Než se tak stihne udát, slečna Wintertownová zemře. Její smrt si pan Norrell vybere pro demonstrování svých magických schopností a pokusí se ji znovu přivést k životu.

Sezóny 1
2015 - 2015

Hraje Alice Englert

Tak jako každá urozená devatenáctiletá dívka i lady Poleová k smrti ráda tančila. Nevynechala na plese jediný tanec, a přece se ani jednou nezadýchala a vždycky ji zarazilo, že všichni jdou tak brzy domů. „Je přece úplně směšné říkat něčemu tak polovičatému bál!“ stěžovala si siru Walterovi. „Vždyť jsme tančili sotva tři hodiny!“ A podivovala se nad jejich malou výdrží. „Chudáčci. Je mi jich líto.“


Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů
Reklama