Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

lord Wellington

lord Wellington

Vévoda z Wellingtonu velí anglickému vojstvu v napoleonských válkách. Nevěří příliš v sílu magie, raději by spoléhal na své muže. Jedná se o velmi tvrdého, zásadového člověka, který je vždy tam, kde je ho potřeba.

Sezóny 1
2015 - 2015

Hraje Ronan Vibert

Jak lorda Wellingtona popsat? Je něco takového nutné, nebo dokonce možné? Jeho tvář člověk vidí, kam se jen podívá – od levných reprodukcí v přepřahacích stanicích až po mnohem propracovanější podobizny vyzdobené vlaječkami a bubny a pověšené nad schody v aulách. Je-li dnes dívka alespoň trochu romanticky založená, pak si do svých sedmnácti let koupí přinejmenším jeden jeho obraz. Jeho dlouhý orlí nos jí bude nekonečně sympatičtější než nějaká bambulka a za největší neštěstí svého života bude považovat skutečnost, že je již ženatý. Aby si to vynahradila, už se skálopevně rozhodla, že svému prvorozenému synovi dá jméno Arthur. Ve své oddanosti pak rozhodně není sama. Její mladší bratři a sestry jsou naprosto stejní fanatici. Nejhezčí cínový vojáček v anglickém dětském pokoji se vždycky jmenuje Wellington a zažije víc dobrodružství než zbytek krabice na hračky dohromady. Každý školák napodobuje Wellingtona přinejmenším jednou týdně, stejně jako jeho mladší sestry. Wellington ztělesňuje všechny anglické ctnosti. Jeho anglickost je dovedena k dokonalosti. Nosí-li Francouzi Napoleona v žaludku (a zjevně je tomu tak), pak my nosíme Wellingtona ve svých srdcích.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filtr seriálů
Reklama