Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

pan Norrell

pan Norrell

Gilbert Norrell strávil většinu svého života o samotě ve svém okázalém sídle v Yorkshiru. V mládí jednoho dne objevil ve strýcově knihovně útržek listu z magické knihy, což ho přivedlo až k jeho celoživotnímu poslání – shromáždění všech knih týkajících se magie, a zároveň stát se prvním praktikujícím mágem, kterého Anglie spatřila v posledních tři sta letech.

Sezóny 1
2015 - 2015

Norrellova malá modrá očička ztvrdla, zaleskla se a rty se mu sevřely, jako kdyby v sobě chtěl potlačit velkou a tajnou radost. Jako by, táhlo Segundovi hlavou, dlouho čekal, až mu tu otázku někdo položí, a odpověď na ni měl připravenou již léta. Pan Norrell prohlásil: „S vaší otázkou vám neporadím, pane, neboť jí nerozumím. Je to špatná otázka, pane. Magie v Anglii neupadla. Já sám jsem poměrně slušný praktický mág.“

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filtr seriálů
Reklama