Jonathan Strange & Mr Norrell
89/100 - 51×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Eddie Marsan (pan Norrell), Paul Kaye (Vinculus), Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington)


Stephen Black

Stephen Black

Narodil se v otroctví a jeho matka zemřela dříve, než mu mohla dát jméno. Stal se služebníkem a vypracoval se až v majordoma rodiny Poleů a ve svobodného muže. Navzdory své barvě pleti se těší přirozené autoritě a úctě ostatních. Zájem v něj a jeho budoucnost má gentleman s vlasy jako chmýří bodláčí.

Sezóny 1
2015 - 2015

Hraje Ariyon Bakare

Jistě, v mnoha domácnostech najdete sluhu, jemuž jsou díky jeho výjimečné inteligenci a schopnostem svěřeny mnohem větší pravomoci, než je obvyklé. Ale ve Stephenově případu to bylo ještě výjimečnější, protože Stephen byl černoch. Říkám „výjimečnější“, neboť nepatří snad černošští sloužící v domácnosti k těm nejméně váženým? Bez ohledu na to, jak jsou pracovití? Bez ohledu na jejich chytrost? A přece se Stephenovi nějak podařilo stát se tou příslovečnou výjimkou potvrzující pravidlo. Pravda, od přírody měl pár výhod: pohlednou tvář a vysokou, urostlou postavu. Rozhodně mu neškodilo, že jeho pán je politik, kterého těší předvádět světu své liberální zásady tím, že svěří vedení domácnosti i obchodních záležitostí černému sluhovi.
Zbytek služebnictva poněkud překvapilo, že jim sir Walter postavil do čela černocha – mnozí z nich někoho takového v životě neviděli. Někteří byli zpočátku poněkud rozmrzelí a říkali si, že jestli se jim opováží rozkazovat, může od nich očekávat sprostou odpověď. Ale ve Stephenově přítomnosti zjistili, že se jim bez ohledu na předchozí úmysly do ničeho takového nechce. Díky jeho vážnému vzezření, přirozené autoritě i rozumným pokynům jim přišlo naprosto přirozené udělat cokoli, oč je požádal.


Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama