Jupiter’s Legacy
74/100 - 28×

Jupiter’s Legacy

Millarův Millarworld přichází na Netflix s prvním projektem Jupiter's Legacy, který popisuje nástup nové generace hrdinů ve stylu Zlaté éry DC Comics. Dokáží tito noví hrdinové dostát odkazu svých předků?

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový


Seznamte se s hlavními postavami seriálu Jupiter's Legacy

Seznamte se s hlavními postavami seriálu Jupiter's Legacy

Mark Millar na svém oficiálním facebookovém profilu představil v krátkých shotech všechny hlavní postavy seriálu Jupiter's Legacy. Pojďme se na ně podívat a přiřadit si je k jejich hereckým představitelům.

6 1
14.4.2021

Už 7. května se na Netflixu objeví všechny epizody očekávaného seriálu Jupiter's Legacy, který vychází z díla cenami ověnčeného autora Marka Millara. Sám autor se coby spoluautor podílel i na vzniku seriálu, který aktuálně propaguje na svých facebookových stránkách. Nově se s námi podělil o představení hlavních hrdinů.

Zásadní postavou celého seriálu je bezpochyby Sheldon Sampson alias Utopian. Ten ve třicátých letech obchodoval na burze a po velké hospodářské krizi přišel o všechno. Následně začal trpět vizemi zobrazujícími jistý Ostrov, na který se spolu s bratrem Walterem později vydal. Na Ostrově získal superschopnosti jako nadlidskou sílu, výdrž, rychlost či telekinezi a s dalšími hrdiny založil tým Union of Justice. Tento tým po dlouhá desetiletí bránil Ameriku před největšími hrozbami, Sheldon v něm také našel svou lásku Grace. Nyní, po letech věrné služby, vychovávají Sheldon s Grace dva potomky, kteří by měli navázat na hrdinnost Union of Justice.


Sheldona si v seriálu zahraje herec Josh Duhamel, jenž se nejvíce proslavil jako William Lennox v populární sérii Transformers a brzy jej uvidíme i ve filmu Shotgun Wedding po boku Jennifer Lopez, kde nahradil skandály zmítaného Armieho Hammera.

Po Sheldonově boku stojí od událostí na Ostrově Grace Sampson, jež se coby superhrdinka jmenuje Lady Liberty a má podobné schopnosti jako její manžel. Po letech ve službě spolu s manželem předává pochodeň mladší generaci a ráda by odešla na odpočinek. Grace ztvární herečka Leslie Bibb známá z filmu Iron Man nebo seriálu American Housewife.

Rodinu Sampsonových doplňuje ve stárnoucím týmu Union of Justice ještě Sheldonův mladší bratr Walter alias Brainwave. Ten ovládá stejné schopnosti jako Grace se Sheldonem, podobně jako jeho jmenovec z řad DC pak umí i ovládat mysl. Brainwavea si v seriálu zahraje Ben Daniels, hvězda seriálů The Exorcist nebo The Crown a také představitel generála Merricka z Rogue One: A Star Wars Story.

Novou generaci rodiny Sampsonových symbolizují v novém seriálu děti Grace a Sheldona, Brandon a Chloe. Oba dva po svých rodičích zdědili superschopnosti, otázkou zůstává, zda se vydají na dráhu superhrdinů. Brandona si střihne herec Andrew Horton (It Came from the Desert), Chloe pak Elena Kampouris (Sacred Lies).

Vedle rodinné trojice Sampsonových patří k týmu Union of Justice neodmyslitelně i George Hutchence alias Skyfox. Ten coby syn bohatých rodičů cestoval na Ostrov, aby tu našel lék pro nemocnou matku, namísto toho ale získal superschopnosti. S novou superhrdinskou přezdívkou bránil svět celé dekády a i on nyní řeší své rodinné dědictví. Skyfoxe si střihne Matt Lanter, hlas Anakina Skywalkera ze seriálu Clone Wars.

Coby jediný Georgeův syn se Hutch Hutchence rovněž snaží dostát odkazu svého otce, ovšem na rozdíl od jiných potomků hrdinů se narodil bez superschopností. Zvládne se i tak stát novým Skyfoxem? To nám v seriálu ukáže herec Ian Quinlan (Gotham).

Posledním členem Union of Justice, kterého v seriálu uvidíme, je Fitz Small, jenž vystupuje pod superhrdinským alter egem Flare. I Flare má celou řadu schopností, jeho charakteristickými zbraněmi pak jsou energetické výboje, kterými kosí nepřátele. V seriálu jej uvidíme v podání Mikea Wadea (For the People).

I když má Fitz v komiksu syna jménem Peter, v seriálovém vesmíru se setkáme s Petrou Small. Ta má schopnosti jako otec a jako jedna z mála touží okamžitě pokračovat v jeho odkazu. Novou postavu si zahraje Tenika Davis (19–2).

Nejtajemnější postavou komiksů i seriálu je rozhodně Raikou. Ta se zjevuje zdánlivě odnikud a tvrdí o sobě, že jejím otcem je jeden z členů Union of Justice. Zároveň s sebou přináší nečekanou hrozbu, kterou budou muset zastavit noví hrdinové. Raikou ztvární Anna Akana, jež se mihla v Ant-Manovi a větší roli si zahrála v seriálech A Million Little Things nebo Youth & Consequences.

Na kterou seriálovou postavu se těšíte nejvíce?

Diskuze /2

téčko171

Tyjo, jsem zvědavej, jak moc se z hlediska děje budou držet předlohy a jak moc se od ní odchýlí. Ideálně, kdyby to zvládli jako The Boys, tzn. ne příliš, ale zároveň dost na to, aby to zůstalo nepředvídatelný. Z dostupných materiálů to zatím vypadá, že se odchýlí poměrně hodně.

Walter vypadá jak kdyby vyloženě vyskočil ven z toho komiksovýho papíru (i když zprvu jsem si říkal, že by byla prdel, kdyby obsadili Bryana Cranstona), neuvěřitelně povedenej casting! Na něj a na George se těším nejvíc, Matt Lanter by si už taky zasloužil trošku proslavit. Chloe vypadá taky hodně dobře. Pořád jsem ale nepochopil, jestli bude Blue-Bolt, nebo ne.

Jinak @DarthRevan kamaráde, bude webdesign? (:

#2 DarthRevan
webmaster
15.4.2021 | 9:05:58
DarthRevan

#1 téčko171: Já ti nevim, odešel nejlepší designér a tom už taky moc netvoří, tak komu říct? A Blue-Bolt asi nebude, nikde se o něm nepíše, bohužel…

webmaster
15.4.2021 | 19:53:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama