Justice League Batman v Evropě hledá protilátku na zvrácenou chorobu

Batman v Evropě hledá protilátku na zvrácenou chorobu

Batman v Evropě hledá protilátku na zvrácenou chorobu

Když je Temný rytíř nakažen zákeřným virem, musí vyrazit do Evropy, aby objevil protilátku. Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na knihu Batman: Evropa.

1 0
26.11.2019

Tvůrčí duo Brian Azzarello a Matteo Casali spojilo síly a vyslalo Temného rytíře napříč Evropou. Zatímco Azzarello je už v komiksu zavedeným jménem a je podepsán pod tituly Before Watchmen či 100 Bullets, Casali patří na tomto poli mezi relativně nové tváře. Jako přední italský scenárista dostal od DC šanci poslat Batmana na Starý kontinent a této možnosti využil. O kresbu se postarali další Italové Giuseppe Camuncoli a Diego Latorre, které doplnil i nejslavnější kreslíř současnosti Jim Lee.

Děj komiksu se soustředí na Batmanovo putování čtyřmi evropskými městy – Berlínem, Prahou, Paříží a Římem. Proč se ale Temný rytíř zničehonic vypravil z Gothamu na trip po Evropě? Odpověď je zcela prostá – neznámý pachatel jej nakazil smrtelnou chorobou. A aby toho nebylo málo, stejnou nemocí trpí i šílený Joker, největší Batmanova nemesis. V každém městě nachází Batman další a další indicie k nalezení protilátky, všude mu ale padouch vystupující pod přezdívkou Trójský kůň nachystá i nemilé, řekněme typicky lokální překvapení. Dokáže Temný rytíř najít protilátku a zachránit tak svůj život?


I v Praze čeká na Batmana nebezpečí. Foto: DC Comics

Evropa je bezpochyby v současné záplavě netopýřích komiksů, které jsou v tuzemské distribuci k mání, tím nejoriginálnějším příběhem. Snad se na tom podepsal rukopis evropského tvůrce, snad i originální kresba dalších Italů, výsledkem je každopádně to, že lepší příběh, aby člověk pohledal. A ne, komiksu nepodlézáme z důvodu, že se zčásti odehrává i v naší domovině. Byť tedy sledovat Batsyho, jak na hromadu seřeže několik desítek „robotů“ z dílen Rudolfa II., případně skvěle ovládá češtinu a poví nám něco o roce 1968 je více než krásné. To však neznamená, že ani Batmanova návštěva dalších měst nepostrádá kouzlo. S trochou nadsázky můžeme knihu nazvat i jako „učebnici“ dějepisu pro ty Američany, kteří dokáží číst pouze komiksy a na normální literaturu se nezmohou.

Sečteno podtrženo, Evropa je nejlepším letošním komiksem nejen z distribuce Nakladatelství CREW. Čte se v podstatě sama a nedovolí čtenáři odpočinout, naopak jej nutí dále a dále pokračovat, aby poznal záludnosti Trójského koně. Tak si udělejte nějakou tu hodinku čas, usedněte do pohodlného ušáku, pusťte si nějakou tu tematickou hudbu a hurá s Netopýrem do Evropy!

100%

Diskuze /2

Ratemus

Kromě kresby je to jedna velká kravina

26.11.2019 | 11:19:55
Dom50525

Souhlasím.

27.11.2019 | 12:41:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás