Justice League Černobílý Batman baví

Černobílý Batman baví

Černobílý Batman baví

Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na unikátní netopýří sborník Batman v černé a bílé, na kterém spolupracovali nejlepší autoři a kreslíři současného komiksu (a nejen něj).

5 0
2.12.2019

Na sborníku se vyřádili například Neil Gaiman, autor Good Omens, Sandmana či American Gods, dále pak Bruce Timm (Harley Quinn) či Paul Dini (Superman: Mír na Zemi). Ilustrace zase připadly na starost mistrům typu Alexe Rosse (Království Tvé) a Jima Leeho (Justice League). Kniha obsahuje čtyřicet příběhů, které se rozkládají na více než 400 stranách.

Každý příběh má v knize jiného autora. Foto: DC Comics


Boj s Harvey Dentem, spolupráce s ostatními hrdiny a Jamesem Gordonem, to všechno vidíme uvnitř knihy, která s nábožnou úctou navazuje na dnes již kultovní příběh 10 nocí KGBeasta z let osmdesátých a neváhá skákat mezi nejrůznějšími komiksovými stripy, které prostupují napříč subžánry a kolikrát vedle sebe působí jako naprosto rozdílné epizodky. Ještě lepší jsou však i profily autorů a také krátké medailonky o tom, jak dané stripy vznikaly. Potěší i skici a návrhy, kterých najdete za každým příběhem plno, což nám značně pozvedá náladu oproti rebirthovským komiksům, kde přesně tento druh bonusů mnohdy zoufale chybí.

Celkově ale musíme konstatovat, že kniha není úplně bez chyb a její dělení na dvě poloviny je bohužel podobné jako v případě Svaté knihy. Ano, první polovina totiž tu druhou převyšuje jak v kvalitě příběhů, tak právě v onom zmiňovaném doprovodném programu, jenž je v jejím případě značně hezčí, členitější a čtivější. I přes tuto drobnou výtku je ale celý sborník velice povedeným dílem, které se vyplatí přečíst, byť čtení zabere trochu delší dobu. Tak se do něj ještě před vánočními svátky pusťte!

90%

Diskuze /1

Ratemus

Jo je to fajn

3.12.2019 | 9:42:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás