Justice League Finální kniha série All Star Batman staví do popředí Alfreda

Finální kniha série All Star Batman staví do popředí Alfreda

Finální kniha série All Star Batman staví do popředí Alfreda

V poslední knize Snyderovy série All Star Batman, jejíž recenzi vám přinášíme díky spolupráci s nakladatelstvím Crew, vidíme Batmana s Alfredem na pokraji smrti v posledním střetu s tajuplným nepřítelem.

6 0
7.6.2019

Scott Snyder se do paměti fanoušků zapsal vynikajícím oživením legendy Temného rytíře, hlavně pak grafickými romány Soví tribunál a Soví město, ve kterých představil tajnou organizaci, jež je schopna Batmana zlomit. V rámci relaunche DC Rebirth se chopil série All Star Batman, která na rozdíl od Batmana Toma Kinga mapuje události mimo Gotham City.

A zatímco v předchozích dílech procestoval Batman celé Spojené státy, nyní si vystačí v prosluněném Miami. I tentokráte se v úvodu setkáme s klasickým padouchem, v tomto případě s Hushem, který však v příběhu následně hraje menší roli. Hlavní roli tu přebírá Alfred Pennyworth a po dlouhé době se tak v komiksu dozvídáme důležité aspekty z jeho minulosti zahrnující špatný vztah s otcem či službu v SAS, díky které získal i jedno zajímavé angažmá.


V komiksu odhalíme i střípky z Alfredovy minulosti. Foto: DC Comics

A právě díky Alfredovu vzpomínání tak nějak tušíme, kdo by mohl být oním tajemným maskovaným padouchem, jenž dokonale zná slabiny Temného rytíře a představuje větší nebezpečí než trojice gangsterů Penguin, Great White Shark a Hush, jež po celou dobu působí dynamickému duu potíže. Střet s tímto téměř neporazitelným nepřítelem, jenž si říká První spojenec, je pak vyloženou lahůdkou a ukazuje Batmana na samém konci sil, což je přesně ten typ příběhů, které Snyder zvládá s bravurou. Závěrečná kapitola jeho série v rámci DC Rebirth je tak jedním z nejlepších děl, jež tento slavný spisovatel kdy napsal, a kvalitou dohání zmiňovaný Soví tribunál.

V knize je vedle hlavní linky i kratší příběh Vrazi ze zákona, o který se postarali Rafael Albuquerque (American Vampire) a Rafael Scavone (Hit-Girl). V něm sledujeme Batmana na nebezpečné misi, během níž infiltruje ruskou mafii a setká se s nesmírně krutou princeznou Vik. Vrazi ze zákona jsou unikátní v tom, že většinu času Batman nenosí svůj plášť a bojuje vyloženě s tváří Bruce Waynea, což nebývá zvykem. Díky tomu se jedná o perfektní jednohubku, jež sice nepřináší extra zvraty jako výše zmíněný příběh, ale stejně se ve výsledku jedná o příjemné překvapení.

Velmi vydařený překlad má tentokráte na svědomí Jiří Pavlovský a my mu za něj děkujeme, stejně jako za klasickou sérii alternativních obálek. Poslední díl série Scotta Snydera je důstojným rozloučením a my můžeme jen doufat, že Crew na ni naváže nějakými dalšími netopýřími dobrodružstvími, nejlépe novou Batwoman.

100%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Birds of Prey


Režie: Cathy Yan
Scénář: Christina Hodson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Black Canary), Rosie Perez (Question), Ewan McGregor (Black Mask), Chris Messina (Victor Zsasz),
Stopáž: 109 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás