Justice League Jak se povedlo druhé setkání Batmana s želvami nindža?

Jak se povedlo druhé setkání Batmana s želvami nindža?

Jak se povedlo druhé setkání Batmana s želvami nindža?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme pohled na druhý díl velkolepého crossoveru, v němž se Batman znovu setkal se známou partičkou bránící New York.

8 0
13.3.2019

Knihu Batman/Želvy nindža II má na svědomí James Tynion IV (Batman: Detective Comics), kterému se scénářem pomáhal Ryan Ferrier (D4ve2), kresby pak přichystal Freddie E. Williams II (Legendary Star-Lord). Druhá minisérie se soustředí na Batmanovu výpravu do alternativního vesmíru, který ohrožuje zlovolný Bane.

Zatímco v prvním díle crossoveru jsme sledovali coby hlavního záporáka celého komiksu želvího nepřítele Trhače, v druhé epizodě přebírá otěže slavný ničitel a jediný Batmanův přemožitel, venomem nadopovaný svalovec Bane. Při pokusu znovu kontaktovat Temného rytíře totiž vědec Donatello omylem poslal Banea do své reality, kde nezničitelný zabiják okamžitě začíná rozsévat chaos a na svou stranu získá i místní elitní bijce Rocksteadyho a Bebopa.


Donatello se v novém crossoveru zasloužil o Baneův příchod do jiné dimenze. Foto: DC/IDW Comics

První díl stanovil pravidla a chemii mezi Batmanem, Robinem a týmem želv pod vedením senseie Třísky, dvojka pak vzájemné vztahy prohlubuje a my tak sledujeme rodící se přátelství mezi agresivními členy obou týmů, tedy Damianem Waynem a Raphaelem, větší sblížení obou mistrů bojových umění Bruce Waynea a pana Třísky, i první setkání Batgirl a Nightwinga s želví pomocnicí April O'Neill. Kromě toho je překvapivě fungující součástí knihy i vcelku kvalitní příběh, který sice obsahuje nemalé trhliny a mnohdy působí nelogicky, ve výsledku to však vůbec nevadí.

Vedle interakce všemožných hrdinů a padouchů pak rozhodně potěší využívání sloučeniny zvané venom, která Baneovi poskytuje jeho nadlidskou sílu. Když se totiž venom rozšíří mezi obyvatele želvího světa, sledujeme spoustu klasických postav s nebývale silnými schopnostmi a nakonec si tuto látku aplikuje i jedna z želv, čímž došlo k vytvoření nového Banea. Velmi zajímavý je i finální souboj mezi Banem a spojenými silami Gothamu a New Yorku, jenž překvapivě nenabízí kýčovité ukončení superhrdinské války proti zločinu, neboť se vydává úplně jinou cestou.

Druhému dílu crossoveru nelze kromě zmíněných nelogičností a občasné zbytečné snaze vyvolávat na čtenářových rtech úsměv kvůli trapnému vtipu či skvělé referenci téměř nic vytknout a proto na závěr ještě poděkujme Darku Šmídovi za překlad kvalitního crossoveru, který by neměl chybět ve vaší DC knihovně.

90%

Diskuze /4

Lex Luthor

Super kde bych to mohl koupit mám rád želvy i Batmana

#2 DarthRevan #4 Ratemus
14.3.2019 | 10:02:54
Lex Luthor

#2 DarthRevan: děkuji

14.3.2019 | 16:06:27
14.3.2019 | 20:55:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás