Justice League Jak se povedlo druhé setkání Batmana s želvami nindža?

Jak se povedlo druhé setkání Batmana s želvami nindža?

Jak se povedlo druhé setkání Batmana s želvami nindža?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme pohled na druhý díl velkolepého crossoveru, v němž se Batman znovu setkal se známou partičkou bránící New York.

8 0
13.3.2019

Knihu Batman/Želvy nindža II má na svědomí James Tynion IV (Batman: Detective Comics), kterému se scénářem pomáhal Ryan Ferrier (D4ve2), kresby pak přichystal Freddie E. Williams II (Legendary Star-Lord). Druhá minisérie se soustředí na Batmanovu výpravu do alternativního vesmíru, který ohrožuje zlovolný Bane.

Zatímco v prvním díle crossoveru jsme sledovali coby hlavního záporáka celého komiksu želvího nepřítele Trhače, v druhé epizodě přebírá otěže slavný ničitel a jediný Batmanův přemožitel, venomem nadopovaný svalovec Bane. Při pokusu znovu kontaktovat Temného rytíře totiž vědec Donatello omylem poslal Banea do své reality, kde nezničitelný zabiják okamžitě začíná rozsévat chaos a na svou stranu získá i místní elitní bijce Rocksteadyho a Bebopa.


Donatello se v novém crossoveru zasloužil o Baneův příchod do jiné dimenze. Foto: DC/IDW Comics

První díl stanovil pravidla a chemii mezi Batmanem, Robinem a týmem želv pod vedením senseie Třísky, dvojka pak vzájemné vztahy prohlubuje a my tak sledujeme rodící se přátelství mezi agresivními členy obou týmů, tedy Damianem Waynem a Raphaelem, větší sblížení obou mistrů bojových umění Bruce Waynea a pana Třísky, i první setkání Batgirl a Nightwinga s želví pomocnicí April O'Neill. Kromě toho je překvapivě fungující součástí knihy i vcelku kvalitní příběh, který sice obsahuje nemalé trhliny a mnohdy působí nelogicky, ve výsledku to však vůbec nevadí.

Vedle interakce všemožných hrdinů a padouchů pak rozhodně potěší využívání sloučeniny zvané venom, která Baneovi poskytuje jeho nadlidskou sílu. Když se totiž venom rozšíří mezi obyvatele želvího světa, sledujeme spoustu klasických postav s nebývale silnými schopnostmi a nakonec si tuto látku aplikuje i jedna z želv, čímž došlo k vytvoření nového Banea. Velmi zajímavý je i finální souboj mezi Banem a spojenými silami Gothamu a New Yorku, jenž překvapivě nenabízí kýčovité ukončení superhrdinské války proti zločinu, neboť se vydává úplně jinou cestou.

Druhému dílu crossoveru nelze kromě zmíněných nelogičností a občasné zbytečné snaze vyvolávat na čtenářových rtech úsměv kvůli trapnému vtipu či skvělé referenci téměř nic vytknout a proto na závěr ještě poděkujme Darku Šmídovi za překlad kvalitního crossoveru, který by neměl chybět ve vaší DC knihovně.

90%

Diskuze /4

Lex Luthor

Super kde bych to mohl koupit mám rád želvy i Batmana

#2 DarthRevan #4 Ratemus
14.3.2019 | 10:02:54
Lex Luthor

#2 DarthRevan: děkuji

14.3.2019 | 16:06:27
14.3.2019 | 20:55:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Shazam!

Originální název: Shazam!
Premiéra: 5.4. 2019 (USA), 4.4. 2019 (ČR)
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Henry Gayden
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Zachary Levi (Captain Marvel), Asher Angel (Billy Batson), Mark Strong (Dr. Sivana), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Grace Fulton (Mary Bromfield), Djimon Hounsou (Čaroděj Shazam), Cooper Andrews (Victor Vasquez), Faithe Herman (Darla Dudley), Marta Milans (Rosa Vasquez), Ian Chen (Eugene Choi), Ava Preston (Lillian Prince), Lovina Yavari (Stone Clerk), Jovan Armand (Pedro Peňa)
Stopáž: 132 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás