Justice League JLA v doprovodu krásné kresby Alexe Rosse

JLA v doprovodu krásné kresby Alexe Rosse

JLA v doprovodu krásné kresby Alexe Rosse

Nedávno jsme vám přinesli recenzi na knihu Superman: Mír na Zemi, nyní se díky další spolupráci s nakladatelstvím Crew zaměříme na loni vydaného předchůdce JLA: Svoboda a spravedlnost.

6 0
11.7.2019

Dalšího představování dvou oblíbených autorů, tedy Paula Diniho či Alexa Rosse, netřeba, v úvodu jen dodejme, že toto dynamické duo společně sepsalo ještě knihu Shazam! Power of Hope, které se v našich končinách patrně dočkáme příští rok.

Teď již k loňskému ligovému dobrodružství. Nejlepší možná sestava Americké ligy spravedlnosti v něm čelí mimozemské hrozbě, jež útočí na naši planetu v podobě nezastavitelného viru. Nejmocnější hrdinové naší planety musí zabránit jeho rozšíření, později jsou však vystaveni tlaku dezinformačních médií a celé veřejnosti, která je podezírá právě z rozšíření tohoto viru. Ústřední členové týmu doprovázení i dalšími hrdiny musí dokázat svou nevinu a zabránit dezinformačním skandálům.


JLA v plné parádě. Foto: DC Comics

Zatímco Mír na Zemi vypráví v ich-formě Superman, týmovku má na starost další mimozemský člen týmu, tedy Martian Manhunter, a právě jeho repliky, jež se často týkají jeho marťanského původu i vztahu k naší planetě, jsou nejlepším zpestřením celé knihy. Podobně jako v jiném díle ilustrovaném Alexem Rossem, tedy ve Spravedlnosti, vidíme i zde týmovou sehranost celé JLA, stejně jako všechny charakteristické rysy jejích jednotlivých členů. K samotné kresbě, jež je stejně jako v případě Míru na Zemi tím hlavním lákadlem, se nejde vyjádřit jinak, než pochvalně. Ross zde skládá poctu stříbrné éře DC komiksů a hlavně jeho zobrazování Muže z oceli nemá chybu. Zajímavé je také to, že i když má komiks pouhých 96 stran, dokáže vystihnout charaktery všech hlavních postav a poskytnout jim čas a prostor řádně se ukázat. Mínusem celé knihy je ale právě ona krátkost, vše působí uspěchaně a zrychleně, z daného tématu by se dalo určitě vymáčknout víc. I tak je ale JLA působivým dílem, jež v mezičase dokáže zaujmout.

80%

Diskuze /3

Ratemus

Jo tohle se mi líbilo. Lepší než Superman ale na Justice a Kingdom come to nemá…

12.7.2019 | 9:37:44
pkd

Přesně naopak. Příběh na pytel a nudný až hrůza. Pokud bych moc chtěl tento typ příběhu,přečtu si Kmen Andromeda a mám to. Jediný kdo to jistí,je Ross. Ale ani ten se nějak extra nepředvedl. Drží se tady moc zpátky. Famózních,tzv. rozmáchlých scén je tady opravdu poskrovnu a nevím,proč (i když proti té postavě nic nemám) je hl.postavou ufoun z Marsu a ne svatá DC trojice. To by byl kulervoucí nářez. Ještě,že je tady ten Superman a ty další gargantuovské booky. Je ironií,že crew začalo zrovna tím nejslabším z oné série obřích graphických novel. A ještě to vydávají pozpátku,což nedává smysl.

#3 Ratemus
14.7.2019 | 16:13:51
Ratemus

#2 pkd: Trinity si užijeme sólově. Zde je kladen důraz prostě na jinou postavu která často v rámci Ligy není moc v popředí. Já to kvituji. Ale samozřejmě to nejlepší Ross.

14.7.2019 | 22:23:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Birds of Prey


Režie: Cathy Yan
Scénář: Christina Hodson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Black Canary), Rosie Perez (Renée Montoya), Ewan McGregor (Black Mask), Chris Messina (Victor Zsasz)
Stopáž: 109 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás