Justice League JLA v doprovodu krásné kresby Alexe Rosse

JLA v doprovodu krásné kresby Alexe Rosse

JLA v doprovodu krásné kresby Alexe Rosse

Nedávno jsme vám přinesli recenzi na knihu Superman: Mír na Zemi, nyní se díky další spolupráci s nakladatelstvím Crew zaměříme na loni vydaného předchůdce JLA: Svoboda a spravedlnost.

6 0
11.7.2019

Dalšího představování dvou oblíbených autorů, tedy Paula Diniho či Alexa Rosse, netřeba, v úvodu jen dodejme, že toto dynamické duo společně sepsalo ještě knihu Shazam! Power of Hope, které se v našich končinách patrně dočkáme příští rok.

Teď již k loňskému ligovému dobrodružství. Nejlepší možná sestava Americké ligy spravedlnosti v něm čelí mimozemské hrozbě, jež útočí na naši planetu v podobě nezastavitelného viru. Nejmocnější hrdinové naší planety musí zabránit jeho rozšíření, později jsou však vystaveni tlaku dezinformačních médií a celé veřejnosti, která je podezírá právě z rozšíření tohoto viru. Ústřední členové týmu doprovázení i dalšími hrdiny musí dokázat svou nevinu a zabránit dezinformačním skandálům.


JLA v plné parádě. Foto: DC Comics

Zatímco Mír na Zemi vypráví v ich-formě Superman, týmovku má na starost další mimozemský člen týmu, tedy Martian Manhunter, a právě jeho repliky, jež se často týkají jeho marťanského původu i vztahu k naší planetě, jsou nejlepším zpestřením celé knihy. Podobně jako v jiném díle ilustrovaném Alexem Rossem, tedy ve Spravedlnosti, vidíme i zde týmovou sehranost celé JLA, stejně jako všechny charakteristické rysy jejích jednotlivých členů. K samotné kresbě, jež je stejně jako v případě Míru na Zemi tím hlavním lákadlem, se nejde vyjádřit jinak, než pochvalně. Ross zde skládá poctu stříbrné éře DC komiksů a hlavně jeho zobrazování Muže z oceli nemá chybu. Zajímavé je také to, že i když má komiks pouhých 96 stran, dokáže vystihnout charaktery všech hlavních postav a poskytnout jim čas a prostor řádně se ukázat. Mínusem celé knihy je ale právě ona krátkost, vše působí uspěchaně a zrychleně, z daného tématu by se dalo určitě vymáčknout víc. I tak je ale JLA působivým dílem, jež v mezičase dokáže zaujmout.

80%

Diskuze /3

Ratemus

Jo tohle se mi líbilo. Lepší než Superman ale na Justice a Kingdom come to nemá…

12.7.2019 | 9:37:44
pkd

Přesně naopak. Příběh na pytel a nudný až hrůza. Pokud bych moc chtěl tento typ příběhu,přečtu si Kmen Andromeda a mám to. Jediný kdo to jistí,je Ross. Ale ani ten se nějak extra nepředvedl. Drží se tady moc zpátky. Famózních,tzv. rozmáchlých scén je tady opravdu poskrovnu a nevím,proč (i když proti té postavě nic nemám) je hl.postavou ufoun z Marsu a ne svatá DC trojice. To by byl kulervoucí nářez. Ještě,že je tady ten Superman a ty další gargantuovské booky. Je ironií,že crew začalo zrovna tím nejslabším z oné série obřích graphických novel. A ještě to vydávají pozpátku,což nedává smysl.

#3 Ratemus
14.7.2019 | 16:13:51
Ratemus

#2 pkd: Trinity si užijeme sólově. Zde je kladen důraz prostě na jinou postavu která často v rámci Ligy není moc v popředí. Já to kvituji. Ale samozřejmě to nejlepší Ross.

14.7.2019 | 22:23:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Shazam!

Originální název: Shazam!
Premiéra: 5.4. 2019 (USA), 4.4. 2019 (ČR)
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Henry Gayden
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Zachary Levi (Captain Marvel), Asher Angel (Billy Batson), Mark Strong (Dr. Sivana), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Grace Fulton (Mary Bromfield), Djimon Hounsou (Čaroděj Shazam), Cooper Andrews (Victor Vasquez), Faithe Herman (Darla Dudley), Marta Milans (Rosa Vasquez), Ian Chen (Eugene Choi), Ava Preston (Lillian Prince), Lovina Yavari (Stone Clerk), Jovan Armand (Pedro Peňa)
Stopáž: 132 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás