Justice League Kdo se bojí, nesmí do kina aneb Suicide Squad útočí

Kdo se bojí, nesmí do kina aneb Suicide Squad útočí

Kdo se bojí, nesmí do kina aneb Suicide Squad útočí

V roce 2016 se dočkáme kromě souboje dvou velikánů DC také týmovky Suicide Squad, ve které si zahraje například Will Smith či Margot Robbie a režie se chopí David Ayer.


14 0
17.4.2015

O týmu

Suicide Squad je sebevražedná jednotka složená převážně z Batmanových (a často i Arrowových) nepřátel. Squad spadá pod vojenskou a operační organizaci A.R.G.U.S., které velí Amanda Wallerová. Tento tým je vysílán do extrémně nebezpečných situací, kde jsou jeho členové vystavováni smrti, jak již je z názvu patrné. Je tomu tak schválně, aby A.R.G.U.S. nemusel ohrožovat životy svých agentů a do sebevražedných misí vysílal jen zločince, kteří by stejně skončili na elektrickém křesle. Pokud se vám zdá, že je zde morální zádrhel, tak se na problematiku díváte stejnýma očima jako Batman, jenž se na stránkách komiksů nebojí pohádat s Amandou Wallerovou a třeba se s vrahouny i poprat.


Komiksový Suicide Squad. Zdroj: DC Comics


Znáte z…

Pokud je vám Suicide Squad povědomý, bude to zřejmě díky hitu stanice CW, seriálu Arrow, ve kterém se objevili například Deadshot nebo Bronze tiger, ovšem velké lákadlo, kterým je Harley Quinn tvůrci museli nechat zavřené, a tak se Jokerova věrná přisluhovačka jen pousmála ve své cele. DC nám však hodlá vše vynahradit v nadcházejícím filmu, kde se dočkáme Harley v podání Margot Robbie, která si zahrála charakterově podobnou roli ve Scorseseho Vlkovi z Wall Street.

Thumbnail Play icon

O postavách

Amanda Wallerová:

Vedoucí A.R.G.U.S.u, nekompromisní, rázná žena, která se nebojí pro dosažení svého jít přes mrtvoly.

Deadshot:

Bývalý gothamský bdělý strážce, civilním jménem známý jako Floyd Lawton, který se však brzy po začátku své „kariéry“ proměnil v nájemného vraha, jenž nikdy nemine. Obrněný zbraněmi a ostrou muškou se stal členem Suicide Squadu. Přestože se jedná původně o protivníka Temného rytíře, Deadshot postupem času sehrál nemalou roli i v příbězích Green Arrowa, objevil se i v již zmiňovaném seriálu stanice CW.

Boomerang:

Tentokrát nebudeme sahat do Batmanovy ani Arrowovy galérky, ale podíváme se do sbírky Flashových nepřátel. Boomernag, častěji nazýván Captain Boomerang (pro větší atraktivitu ale holt tvůrci a studia mají tendence superhrdinská jména osekávat), je původně malý zlodějíček, který přerostl ve zloducha se speciálními bumerangy, které se nejen záludně vracejí (tak tomu u bumerangů zkrátka bývá), ale i vybuchují, automaticky se navádějí na cíl a napodobují tak Batmanovy vymoženosti. V týmu není příliš oblíbeným členem, jelikož štve všechny proti sobě a nebojí se hrát ve svůj prospěch. Mimo jiné se jedná o další postavu, která se objevila v seriálu Arrow a taktéž v jeho spin-offu The Flash.

Enchantress:

A máme tu dalšího Jekylla a Hydea. V komiksech je přetváření těchto literárních postav velmi oblíbené, z nejznámějších je tomu tak u postav Two-Face (DC) nebo Hulka (MARVEL). U Enchantress však jdeme do extrému, jelikož se tato záporačka mění z normální dívky v mocnou čarodějnici.

Harley Quinn:

Původně Jokerova psychiatrička, nyní jeho věrná ctitelka. Počáteční fascinace šílencem přerostla v bezmeznou lásku a bláznovství.

Rick Flag:

Začínal jako bojový pilot, vlnami osudu se však dostal do Task Force X a Suicide Squadu, kde se stal lídrem a nepříčil se mu ani pokus o zabití Amandy Wallerové (komu však ano, že?).

A na závěr samozřejmě to nejlepší. Ve filmu o Suicide Squadu se objeví nejen Batmanova nemesis Joker (jehož snad netřeba podrobněji představovat), ale i Lex Luthor, takže o dávku záporáků rozhodně nebude nouze.

Thumbnail Play icon

Obsazení – proč se bát a nebát

Jak Tom Hardy přišel a zase odešel

O tom, že se není třeba bát Toma Hardyho jako představitele lídra Suicide Squadu, Ricka Flaga, není jistě pochyb. Pojďme si ale říct, proč být z tohoto castingového kroku nadšení. Většina diváků zná Hardyho z Nolanova filmu Temný rytíř povstal, kde herec předvedl jistě skvělý herecký výkon, ovšem své mistrovské herecké umění prokázal především (nejdříve) v Bronsonovi a později ukázal, že když zrovna nehraje nějakého drsňáka a třeba si jen sedne do auta a hodinu a půl jede z Birminghamu do Londýna, je to snad ještě větší jízda. V rozmluvách se svým mrtvým otcem v roli Locka ve filmu Locke dokázal Hardy, že by nebylo na škodu jej obsadit do role šíleného Jokera místo Jareda Leta… Podobně se po oznámení obsazení Suicide Squadu radovalo mnoho fanoušků DC, dokud Hardy roli neodřekl a nešel si točit The Revenant s režisérem oscarového Birdmana. Více se o Hardyho odchodu dozvíte v článku Tom Hardy odstupuje od Suicide Squadu. O jeho nástupci se pak dočtete v Rick Flag konečně obsazen.

Margot Robbie:

Kdo viděl Vlka z Wall Street, viděl Harley Quinn v podání herečky Margot Robbie.


Jako Harley Quinn už ve Vlkovi z Wall Street. Foto: Paramount Pictures.

Jai Courtney:

Jaie Courtneyho, který ztvární Boomeranga, znáte nejspíše ze seriálu Spartacus, kde předvedl průměrný výkon, stejně jako ve filmech, v nichž se později objevil. Těžko tedy posoudit, zda bude ve filmu přínosem. Rozhodně mu ale neublíží.


Jai Courtney si zahrál drsňáka například v poslední Smrtonosné pasti.
Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation.

Will Smith:

Willa Smithe snad netřeba představovat a snad ani netřeba říkat, že je to správná volba na hláškujícího drsňáka obsypaného zbraněmi.


Will Smith se s budoucí Harley Quinn seznámil již ve filmu Focus.
Foto: Warner Bros. Entertainment Inc.

Cara Delevingne:

Cara Delevingne se vzhledově jednoznačně hodí ke své super-záporačce. Zda je tomu tak i herecky, to vzhledem k minimu jejích projektů těžko říct, a tak se nechme překvapit… A doufejme, že příjemně.

Jared Leto:

Jared Leto je mnoha fanoušky opěvován a přijímán velice kladně, komu se však při pohledu na jeho ztvárnění Jokera nevybaví jeho kapela, která je cílená spíše na pubertální publikum? Na druhou stranu je třeba poznamenat, že za svůj herecký výkon také již obdržel Oscara, který sice neznamená, že je kvalitním hercem, ale je toto ocenění třeba brát v potaz a uznat jisté kvality jeho herectví, i když se dle svého vystupování nemusí jevit jako nejvhodnější kandidát. Jak podle vás bude vypadat nový Joker?


Jared Leto vypadá jako Joker i v civilu, prospěje to roli? Foto: WireImage.com – Image courtesy

Na tvůrce se nezapomíná!

Z tvůrců filmu Suicide Squad známe zatím pouze režiséra a zároveň scenáristu, jímž je David Ayer. Od něho můžete znát například novou historickou nářezovku s Bradem Pittem Fury (již režíroval i napsal) nebo starší týmovku S.W.A.T., u které se ujal scénáře. Můžeme se tedy těšit na pořádný akčňák, který snad režisérovi ještě zlepší reputaci.

Věděli jste, že…

… byl film Suicide Squad již jednou natočen v roce 1935? Nejedná se sice o zfilmování komiksové předlohy, přesto je tento černobílý hodinový snímek zajímavým dílem, které rozhodně stojí za zhlédnutí.
… do role Jokera se původně uvažovalo o Raynu Goslingovi (Gangster Squad)?
… existuje animovaný film z minulého roku o Suicide Squad s názvem Batman: Asult on Arkham s hodnocením nad 78% na ČSFD?
… Suicide Squad bude součástí DCCU?
… komiks o týmu Batmanových nepřátel psal v Americe také Aleš Kot z České republiky?

Diskuze /12

Colby Sawyer

Nechápu co je za problém s Jaredem podle mě je to skvělá volba.

#2 Dragon94
17.4.2015 | 18:50:10
Dragon94

#1 Colby Sawyer: Souhlasím. Absolutně nechápu co proti Jaredovi máš. Všichni jsou z něho nadšení a píseň city of angels je skvělá… Jared je vynikající herec a jak je vidno z koncertu kde zkoušel Jokerův hlas tak bude geniální Joker.

17.4.2015 | 19:01:50
Aprok

Přesně tak nejlepší volba je Jared upřímně doufám že tenhle Joker bude hodně akční a nejvíc brutální !! kdo viděla Jareda v Dallas Buyers Club tak už tam sem říkál že vypadá jak Joker to bude nej film !! :D :D

#11 samaell00
17.4.2015 | 19:28:08
Nicoolkafr

Chápu, že sto lidí – sto chutí, ale tohle mi přijde jako dost neprofesionální pojetí článku. Jared Leto je velice kvalitní herec, mám pocit, že autor článku evidentně nemá moc přehled. Puberťácká kapela, která točí takovéto umělecké klipy? https://www.youtube.com/watch?… To opravdu nesouhlasím a Oscara jako jeden z mála herců nedostal jen tak. Podle mě, ty pochybovačné lidi velice překvapí.

#5 TheDarkKnight
17.4.2015 | 19:36:47
TheDarkKnight

Nepleť si pojmy, nejedná se o neprofesionální článek, jen to není klasická objektivní zpráva, ale to se u náhledu na herecký kvality jednotlivých představitelů dalo čekat. Napsal jsem to tam právě proto, že nikdo s Letem nemá problém, i když se ho bojim miliónkrát víc než Afflecka jako Batmana. Ale jasně, že je to subjektivní zhodnocení a nemusí korespondovat s tím vaším. A nepsal jsem, že jde o puberťáckou kapelu, nýbrž kapelu pro puberťačky, což znamená, že ji poslouchají dost holky ve věku kolem patnácti, což mi nevyvrátíš. Ale jestli máte s tím názorem obzvlášť velký problém, tak promiňte a berte to jen jako subjektivní pohled jednoho člověka. Není kvůli tomu třeba rozpoutávat válku. :) #4 Nicoolkafr:

#7 Nicoolkafr
17.4.2015 | 20:15:06
Nicoolkafr

Ok, nebudu rozpoutávat válku :D Nechci nic nevyvracet, ale jen chci přispět faktem, že mi dávno není 15, byla jsem na jejich koncertě a viděla tam spousty dospělých mužů a žen ;)

17.4.2015 | 20:23:36
Nicoolkafr

#5 TheDarkKnight: Ok, nebudu rozpoutávat válku :D Nechci nic vyvracet, ale přispět faktem, že mi dávno není 15, byla jsem na jejich koncertě a viděla tam spousty dospělých mužů a žen ;)

#8 TheDarkKnight
17.4.2015 | 20:25:52
TheDarkKnight

Článek jsem trochu upravil, bylo to zbytečně útočné a přímočaré, tak teď je to sice kritické, ale není to zbytečně osekané a je tam i pohled z druhé strany. ;) #7 Nicoolkafr:

17.4.2015 | 20:36:01
pindajara

osobně si myslím, že fandové Arrowa, což jsem i já nejsou moc nadšení z obsazení Willa do role Deadshota. Michael Rowe je a bude pro mě jedinej Deadshot. Stejně jako Captain Boomerang. Sice by to byla vykrádačka Arrowa(což už udělali s Deadshotem, když ho nechali zabít ve 3. sérii), ale mohli by přidat Deathstrokea v podání Manua Bennetta.

17.4.2015 | 21:11:29
kejsi

cara delevigne jako superzaporacka :D :D :D edna me bavi

17.4.2015 | 21:47:06
samaell00

#3 Aprok: ale aj tak taký joker ako bol heath ledger sa len tak nenahradí . Pocta mu

#12 Aprok
18.4.2015 | 19:06:45
Aprok

#11 samaell00: tak jo je jasná věc Heath je Legenda !! ale myslím že Jared bude úplně jinej Joker :) oni dva se nemůžou porovnávat :)

19.4.2015 | 21:29:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman