Justice League S novou autorkou lesk slavné Amazonky pomalu bledne

S novou autorkou lesk slavné Amazonky pomalu bledne

S novou autorkou lesk slavné Amazonky pomalu bledne

Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na pátý díl rebirthové série Wonder Woman. Jak se Shea Fontana popasovala s načatou prací svého předchůdce Grega Rucky?

3 0
28.11.2019

Greg Rucka patří k nejúspěšnějším současným scenáristům a jeho komiksy Gotham Central či právě Wonder Woman patří k nejlepším v dekádě, navazovat na jeho práci by proto nebylo zrovna jednoduchým úkolem pro jakéhokoliv autora/ku. Shea Fontana navíc nemá kdovíjaké jméno jak v komiksu (DC Super Hero Girls), tak ve filmu (opět DC Super Hero Girls), proto vyvstává otázka, proč si proboha DC vybralo na další vyprávění zrovna ji. Ilustrace ke knize měla na starost Mirka Andolfo (Unnatural).

Diana je sice stále cool, děj však začíná skřípat. Foto: DC Comics


O čem vlastně je nová Wonder Woman? Dobrá otázka! V páté epizodě Diana cestuje z uprchlických táborů v Attice do Států, aby mohla s Ettou Candy vyrazit na svatbu. Jenže na oné svatbě se stane něco hrozného a Etta končí v nemocnici. Jak se dalo předpokládat, cílem je Wonder Woman a proti ní stojí celá armáda lidí, kteří mají podobné schopnosti. Navrch pak jejich vůdce prahne po amazonské krvi. Zvláštní, že? Aby toho nebylo málo, tak Shea řeší i vztah Trevora, Etty a Diany, Dianino mládí a několik dalších nakousnutých a nakonec naprosto nedokončených vedlejších linií.

Ruckovy komiksy slavily u čtenářů obrovský úspěch a když autor skončil, prodejnost Wonder Woman rapidně klesla. Už to o něčem vypovídá. Jak jste se mohli dočíst výše, tak dějově je pětka absolutně chaotická a nevýrazná. Ono totiž skákat z jedné časové roviny do druhé na každé druhé stránce a vysvětlovat, proč je amazonská krev tak důležitá pro největší lotry a proč je Diana taková drsňačka, občas nedává moc smysl. V Ruckově díle jsme sledovali pěknou chemii mezi Stevem a Dianou a jeden by řekl, že zrovna tady by Shea mohla navázat. Ona nás však překvapuje naprosto stupidním vymezením jejich vztahu, ve kterém je najednou Steve až nezdravě submisivní a své milé odkývá téměř všechno. Naštěstí se ale můžeme spolehnout na pěknou kresbu Mirky Andolfo, jež se v mnoha ohledech prostě neokouká.

Nové Wonder Woman se pro jistotu raději vyhněte a se slzou v oku zavzpomínejte na první čtyři díly z Ruckovy dílny, které nás tak bavily. Doufejme, že další Sheina epizoda bude aspoň z poloviny tak dobrá.

20%

Diskuze /1

Ratemus

Greg Rucka je Greg Rucka… Je těžký vystřídat mistra a alespoň se mu vyrovnat nedej bože překonat

28.11.2019 | 9:08:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás