Justice League Sebevražedný oddíl: Jak to bylo doopravdy

Sebevražedný oddíl: Jak to bylo doopravdy

Sebevražedný oddíl: Jak to bylo doopravdy

Těsně před premiérou Sebevražedného oddílu se nám podařilo získat reportáž z utajované schůzky, které proběhla začátkem dubna v jedné hollywoodské restauraci. Tři lidé ze studia Warner Brothers tam probírali svůj názor na to, jak změnit podobu filmu, jehož první střih právě viděli.

31 2
3.8.2016

Restaurace Matteos, Západní Hollywood, 5. dubna 2016

V krajním rohu restaurace sedí dva muži. Podle jejich drahých obleků a vína, které popíjejí, je už na první pohled jasné, že se jedná o dva důležité muže. A skutečně – jsou to dva výkonní producenti ze studia Warner, kteří se sešli na večeři, aby projednali důležitou věc. Jejich jména musí zůstat utajena, ale obsah rozhovoru tajný nebude. Ačkoliv se snaží hovořit potichu, podařilo se přeci jen natočit praktický celý jejich hovor. Abychom je rozlišili, budeme jednomu z nich říkat Jack. Podle tónu a vystupování je jasné, že on je větší šéf než ten druhý. Tomu druhému budeme říkat Brandon.


JACK: (nadšeně vypráví a směje se) …. a pak tam k tomu rozhovoru, co udělal Affleck pro Batmana, pustili Hello Darkness My Old Friend a udělali detail, jak se tam kouká do blba.

BRADON: (směje se): Ty vole, kdyby to nebylo tak smutný, tak je to i k smíchu!

JACK: Nicméně teď vážně. Ty a já jsme dneska viděli první střih Sebevražedného oddílu. A máme problém. Tohle nemůžeme vůbec pustit lidem.

BRANDON: Proč ne?

JACK: Proč asi, sakra! Copak nevidíš, co se teď okolo nás děje? Podívej se, jakou čočku nám dali lidi za Batmana! Takovou sprchu jsem naposled zažil, když jsme uváděli Batmana a Robina. Affleck mi včera volal ve dvě ráno, byl úplně ožralej, skoro brečel a říkal, že ani nemůže jít ven, jak se mu lidi smějou za to smutný video.

BRANDON: Lidi toho nakecaj. To opadne, uvidíš, navíc máme v kapse 160 miliónů za první víkend, miliardu dáme do měsíce. Marveláci nemají šanci. Vždyť je to Batman v Superman! Koho zajímá, jak se nějakej šupák z Brooklynu hádá s miliardářem, kdo z nich dřív najde nějakýho mimoně bez ruky. Buď v klidu.

JACK: Nejsem v klidu. Tohle nám lidi nedarujou. Počkej, jak nám to po druhým víkendu klesne. A miliardu nedáme. Musíme něco fofrem změnit. A jak jsem tak dneska viděl ten první střih Sebevražednýho oddílu, nejradši bych to celý přetočil. Jsou tam úplně stejný věci, jako nám teď lidi omlacujou o hlavu. Aspoň, že matka Jokera a matka Harley Quinn nemají stejný jméno. To byl taky nápad s tou Marthou. Že sem se nechal Snyderem ukecat, abych tam tohle nechal.

BRANDON: Já to nevidím tak černě. Máme super rozjetou kampaň , prďácky trailery, se skvělou hudbou. Lidi čekají prostě videoklipovou zábavu, pár drsnejch vtípků, a ty dostanou. Máme vlastního Deadpoola, ale krát osm, jasný? A viděl jsi, jak lidi na 9gagu slintaj nad Margot Robbie? Pche, kam se hrabe Scarlett Johansson.

JACK: Ty jsi tam snad usnul, ne? A viděl jsi v tom filmu nějaký fóry jako má Deadpool? Vždyť tam žádný nejsou. Zítra ráno mi okamžitě naběhnou do kanclu scénáristi a budou mít za úkol dopsat pár vtipnejch scén. Už jsem volal Willu Smithovi, aby přestal s Jadou blbnou kvůli těm Oscarům a byl připraven na dotáčky.

BRANDON: Víš na kolik nás přijdou takový dotáčky? Půlka z těch lidí točí mimo Státy a šéf nám další prachy nedá, tuplem pokud nám Batman nedá tu miliardu. A nedejbože, aby se ta informace dostala ven, to nám tu rozjetou kampaň pořádně zchladí.

JACK: Jenže my to musíme přetočit. Ty kluci, co dělaji trailery, nám udělají pár montáží, prskneme tam další hudbu, třeba Eminema a další esa, to grafický studio, co dělalo plakáty, nám udělá pár fóru přímo do filmu. Prostě to musíme oživit. Teď se to táhne jak poslední měsíc před ročníma prémiema. A ten rejža, David Ayer, by to chtěl mít tříhodinový!

BRANDON: Tak co bys čekal. Najali jsme Ayera, protože se nám líbil Training Day a chtěli jsme po něm něco takovýho dalšího civilního.

JACK: Nic takovýho nebude. Flashbacky zkrátíme do těch montáží. S přístupností už teď nic neuděláme, zůstane to i pro mladý, takže žádný nadávky nebo krev. Pořádně ohulíme tu zápletku s tím, jak se celá ta rozhádaná parta, kde jsou samí nesourodý postavy, společně postaví tomu modrýmu monstru, co chce zničit svět.

Ke stolu přichází třetí muž, který oba dva zná. Tlumeně se pozdraví, třetí muž usedá a objednává si láhev vína. Pro další záznam mu říkejme Robert.

BRANDON: Kdes byl? Prošvihnul jsi dneska ráno projekci prvního střihu Sebevražednýho oddílu.

ROBERT: Já se protlačil na utajenou novinářskou projekci nových X-Menů.

BRANDON: A?

ROBERT: Mám super zprávy. Až tohle uvidí první lidi, okamžitě zapomenou na špatný recenze našeho Batmana. Scott Mendelson z Forbesu se vytahoval, jak to usmaží a bude to kritizovat na Twitteru celý prázdníny.

BRANDON: A o čem to vůbec je?

ROBERT: Tak X-meny znáte. Ale stručně řečeno, je to prostě zase rozhádaná parta, kde jsou samý nesourodý postavy, který se na konci společně postaví nějakýmu modrýmu monstru, co chce zničit svět.

BRANDON: Eee, to mi něco připomíná…

JACK: Ticho! Takový řeči nechci slyšet. Prostě to bude, jak jsem řekl a basta! Film musíme přestříhat, přidat do něj vtipy, zkrátit, žádný blbý kličky a rozhodně co nejvíc odlišit od Batmana. Ale zároveň tam samotnýho Batmana nějak přidat!

BRANDON: To mi připomína, že máme příští týden tu schůzku se Snyderem nad prvníma záběrama z Ligy spravedlnosti. Mám mu zavolat, aby si rovnou připravil, jaký vtipný scény chce do filmu? Napadlo mě udělat komickou postavu z Flashe.

JACK: Super nápad! Jo, a Flash, co kdybychom ho dali do Sebevražednýho oddílu?

ROBERT: A proč?

JACK: No, aby lidi pořádně pochopili, jak to máme všechno krásně propojený. Batmana tam už máme, a jak mi včera volal zdrcenej Affleck, tak jsem mu musel slíbit, že bude mít větší slovo na Lize spravedlnosti a do Sebevražednýho oddílu natočí ještě jednu scénu.

BRANDON: Nebude to už moc? Už takhle je to dost přehlcený. A víš, jak složitě jsme do Sebevražednýho oddílu museli dopsat Jokera. Určitě nám zase nějakej chytrej Youtuber vyčte, jak celá ta zápletka Jokera vůbec nepotřebuje a jak jsme ho tam chtěli jen proto, že lidi tu postavu milujou. A nevím teda jak tobě, ale mně tam ten Jared Leto vůbec nesedí.

JACK: Hele, já mám taky radši Nicholsona a Ledgera jsem měl rád hlavně proto, že když se předávkoval, tak nám tím udělal marketing na Temnýho rytíře k nezaplacení. Ale nikdo lepší po ruce teď není, a to jste mi tak nutili Willema Dafoa! Ještě že máme alespoň J. K. Simmonse, takže teď se může jít Marvel vycpat, když nemají nejlepší postavu od Spider-Mana.

ROBERT: Bacha, tamhle sedí Feige, neřvěte tak! (Odmlčí se.) No, snad nás neslyšel.

BRANDON: Každopádně, kdo si vezme do parády Ayera? Tomu až řekneme, že to bude muset přestříhat, tak se zblázní.

JACK: Ale neblázní, je rád, že po příšerný Sabotáži jsme ho ze studia nevykopli, ten nám bude lízt do zadku i dál. Naopak si myslím, že se za nás bude pořádně bít, víte, jak je prostořekej, takže hlavně ho potom, až bude premiéra, hlídejte, ať neřve něco jako Fuck, Marvel, víte, že to umí.

ROBERT: Brnkačka, pohlídám to.

JACK: Každopádně úkoly – ty máš na starosti marketing, začni posílat dvakrát víc fotek na všechny média, chci alespoň dvě obálky Empire do srpna. Zařiď, ať Will Smith doma dostane propustku a může jezdit celý srpen po světě a dělat vtipy. To, že dostaneme všechny na Comic-Con v červenci, je samozřejmý, tam pusíme taky ještě trailery na Wonder Womana Ligu spravedlnosti.

BRANDON: Není to trochu brzo?

JACK: Ne, není! Prostě ten Marvel přejedeme, jasný! Co vím, tak chystají tak akorát pár rozhovorů a novou znělku. A co se týče přestříhávání, zítra vtipný hlášky, příští týden tu hudbu a střih a nevylezou ze studia, dokud to nebude alespoň 3× lepší než teď. Nezapomeňte, že zatímco Batmana nám žerou, i kdyby byl měl uměly bradavky, tak většina lidí v Evropě, natož v Číně, nám neřekne jméno jedný postavy z oddílu správně. Takže flashbacky, animovat jména do znělky a pořád dokola to samý i v trailerech­. Jasný?

BRANDON, ROBERT: Jasný.

JACK: Takže to je vše, pánové. Pamatujte si, že tohle prostě musíme dát, protože jestli se nám ani tohle nepovede, další šanci už u studia nedostaneme a ty mimoni nahoře jsou schopný ještě říct, že jestli ty filmy podle komiksů nebudou vydělávat, tak se radši dohodnou s Marvelem, ať to spojí do nějakýho jednoho vesmíru a budou jen kasírovat provize.

Foto: Warner Bros.

Diskuze /31

SerFirox

To je moc. :D :D

3.8.2016 | 21:26:20
FaithZombie

WTF? :-D :-D

3.8.2016 | 21:33:35
k_k

Tak toto ma fakt dostalo. :D

3.8.2016 | 22:09:16
stoky

taketo rozhovory by som bral aj castejsie :D topka

3.8.2016 | 22:21:30
Triplax

To bude asi vymyšlený. Je to moc přeplácaný a nucený. Too good to be true.

3.8.2016 | 22:56:25
KevSpa

Směju se moc. :D

webmaster
3.8.2016 | 23:03:36
PecaCZE

Taky bych řekl, že se neví jestli si to někdo jen nevymyslel. Nicméně je to pravdivý… závistivý DC se snaží dohnat Marvel tím, že se budou opičit.

3.8.2016 | 23:05:10
Unibu

Taková blbost, co takhle zdroj?

3.8.2016 | 23:13:08
KevSpa

OMG lidi! Co takhle zapojit mozky?

webmaster
3.8.2016 | 23:16:32
Lucifrid

Thomasi, boží! Vidiš, tos asi nečekal, že sarkasmus bude pro některé lidi cizí slovo, co? :D

#16 PecaCZE
webmaster
3.8.2016 | 23:17:57
Unibu

Co tahkle dělat smysluplný články místo ptákovin?

#12 Lucifrid
3.8.2016 | 23:36:59
Lucifrid

#11 Unibu: Tak smysluplných je jich většina. To, že má každý jiný smysl pro humor neznamená, že to někoho nepobavilo. Pro mě to účel recenze splnilo, ale i tak se na ten film těším. A navíc jsem se skvěle pobavila.

#13 KevSpa
webmaster
3.8.2016 | 23:43:09
KevSpa

#12 Lucifrid: V tomto případě bych spíš mluvila o totální absenci smyslu pro humor. :D

#14 téčko171
webmaster
3.8.2016 | 23:48:43
téčko171

#13 KevSpa: Spíš se někdo nechal nachytat (nechápu teda moc jak) a teď je uraženej a nasranej, že to nepoznal.

webmaster
3.8.2016 | 23:52:56
barahir

Článek super, ale jestli se ty dotáčky nepřeceňujou, tomuhle filmu něco chybělo, nebo spíš přebejvalo už od začátku. Přesto jsem se bavil, nemohli jsme čekat odvaz jako od Mad Maxe, takovej film vznikne jednou za 10 let.

redaktor
4.8.2016 | 0:10:45
PecaCZE

#10 Lucifrid: Právě naopak tohle přesně čekal :D. Mě to přišlo boží. Když jsem to začal číst, říkal jsem si, že si to Thomas sám vymyslel a že jen bude sedět a čekat na ty komentáře :D. Já žádnou sociální síť nemám ani jsem si to nevyhledával, takže jsem si nic neověřoval. Říkal jsem si, že když už někdo odposlechne tak dlouhej rozhovor, tak si i vyhledá kdo to byl.

4.8.2016 | 0:17:32
Golradir

Taková blbost je vtipná akorát tak na 1. apríla. Chudák autor se musí o prázdninách dost nudit a neví jak pořádně využít čas. Upřímně mi ho je líto…

#20 Blahar
4.8.2016 | 0:30:45
Unibu

Článek sem nečetl protože mi bylo jasný že je to blbost už od začátku. Ze samotnýho titulku mi samozřejmě nedošlo že to byl pokus o vtip…

4.8.2016 | 1:15:15
Erzik

No, bylo to lepší než ta recenze. Tady jsem se aspoň zasmál :-)

redaktor
4.8.2016 | 8:28:08
Blahar

#17 Golradir: Taky se hodně nudil, když Ednu založil a naprogramoval ;)

#23 Golradir
překladatel
4.8.2016 | 9:20:43
dfx

Len aby neboli dotacky kvoli dvd a blu ray verzii :-)

4.8.2016 | 10:44:36
Ryen

Tady se fakt musí člověk jenom smát nebo polopaticky vysvětlovat (a to mluvim o komentářích, ne o článku). :D

4.8.2016 | 13:06:47
Golradir

#20 Blahar: Proč sem taháš rok 2008? Já mluvím o součastnosti. Nebo to jako má být argument, že když někdo založí seriozní web o seriálech a filmech, tak o 8 let později na tom stejném webu může psát hloupé fiktivní články? Ten článek by byl možná vtipnej toho 1. dubna, ale teď mi to prostě připadne jako dost nevhodný vtípek. Prostě si myslím, že místo vymýšlení a psaní tohoto článku, by se dal čas využít lépe, ale jestli jde autorovi jen o to aby se tady stál King Jokerem, tak má před sebou ještě dalekou cestu, protože, jak už tu někdo zmínil, tak ty komentáře tady jsou vtipnější jak celej článek…

#25 Ryen
4.8.2016 | 14:18:38
KevSpa

Koukám, že tys nepochopil ani ten komentář o tom, proc se dotyčný těm komentářům směje.

webmaster
4.8.2016 | 14:22:22
Ryen

#23 Golradir: Já jsem to ale nenapsal proto, že by ty určitý komentáře byly vtipný, ale že se spíš pousmívám nad jejich autory. :D Zkus trochu číst mezi řádky – ten článek je v podstatě recenze, akorát podaná jinou formou… není to žádnej bezobsažnej vtípek. ;)

#27 Golradir
4.8.2016 | 16:11:58
Historic

Dokonalost, královsky jsem se pobavil. A za zmínku Scotta Mendelsona si nepokrytě beru zásluhy 8-)

webmaster
4.8.2016 | 16:44:08
Golradir

#25 Ryen: Já většinu těch komentů četl někdy ve 3 hodiny ráno a myslel jsem, že tam byl i někdo kdo napsal, že ty komentáře jsou vtipnější než článek. Nemyslel jsem přimo tebe, to bych tě označil, myslel jsem, že tam byl ještě někdo, ale asi jsem se zmýlil, tohle přiznávám. A celkově ta poslední věta není tak důležitá jako to ostatní. Chtěl jsem prostě říct, že mě překvapuje, že někdo má tolik volnýho času na vymýšlení a psaní tohohle. (Pro ty co se hned uchytí na jednu konkrétní větu z celého komentu → psaní tohohle komentáře mi určitě nezabralo tolik času jako vymýšlení a psaní tohoto článku). V podstatě to recenze úplně neni, možná tak pár odstavečků – např. porovnání s x-meny a kritika Jokera a režiséra, ale to ostatní je jen souhrn novinek okolo DC, Marvelu a X-menů. A celkově si ten článek střílí z nových filmů od DC a ta část, která trochu slouží jako recenze filmu je jenom negativní a neobsahuje, žádná pozitiva. Takže si říkám, proč autor zvolil tento „vtipný“ útvar, když ho podle té mikrorecenze filmu moc neoslovil, a raději nezvolil jednoduchou jednovětovou recenzi: „Stálo to za houby!“ Pochopil bych, kdyby to bylo v tomto tónu napsané jako kladná recenze, ale tohle by mi za ztrátu času nestálo… Jo a omlouvám se všem, které ranilo u srdíčka, že jsem si dovolil trochu zkritizovat pana zakladatele, nikdo není dokonalý, ani já, ani Thomas, ani vy. Už bych to nijak dál nerozpitvával, přeju pěkný zbytek dne.

#28 Ryen
4.8.2016 | 18:25:45
Ryen

#27 Golradir: To je jasný, že bys to nerozpitvával – podle tvých proslovů soudím, že budeš ten typ, který chce mít poslední slovo. :D Ale třeba se pletu (a hlavně to neber osobně, jenom vtípek). Ale ok, nechám si výhrady a nebudu se v tom pitvat.

Abych přešel trochu jinam – právě jsem přijel z kina. A než psát sáhodlouhý dojmy, tak bych to shrnul asi takhle: Nedostal jsem to, co jsem očekával… a to bohužel ani od Jokera, od kterýho jsem si hodně sliboval. A popsal bych to tak, jak jsem popsal Batman v Superman – velkej potenciál, se kterým se tvůrci nepoprali nejlíp. Ale na druhou stranu, oproti BvS to ani zdaleka nebyl takovej propadák. ;)

#29 Golradir
4.8.2016 | 20:56:13
Golradir

#28 Ryen: Poslední slovo ne (teď píšu hlavně abys věděl, že jsem ten tvůj koment četl :D ), jsem spíš ten vysvětlovací typ, hlavně když mi připadá, že lidem uniká hlavní obsah mého komentu :D. Osobně si nic neberu, každý má právo na svůj názor. Ty mi zase od prvního zareagování na můj koment připadneš jako sympaťák, protože jsi mi normálně odpověděl, narozdíl od Blahar a KevSpa, kteří si chtěli jen rýpnout. Ono jde o to, že psaný slovo si každej může tak nějak vyložit po svém a je tam těžší poznat osobnost a zdali si člověk dělá u psaní daných vět srandu nebo se u toho rozčiluje, je smrtelně vážnej, sarkasmus atd. Celkově je rozdíl něco vyčíst z textu osoby, kterou znáš a osoby, kterou neznáš osobně a neznáš jeho zvyky a chování. Kdybychom seděli všichni v jedný místnosti a mluvili mezi sebou, tak si myslím, že bychom si více rozuměli a nakonec své názory pochopili :).

K filmu → Nevíš jestli tam byla nějaká potitulková scéna (ale neříkej její obsah prosím :)? Já si od Jokera moc neslibuju, tak mě může akorát překvapit. A co Harley a Deadshot, ti jsou dobří? Jestli to dopadlo lépe jak BvS tak snad budu v neděli spokojenej :)

#30 Ryen
5.8.2016 | 0:51:50
Ryen

#29 Golradir: Jo potitulková scéna tam byla, ale já jsem jí neviděl, takže stejně nemůžu spoilerovat (ani bych to neudělal). :D Tak horší než BvS to být asi moc nemůže… Ale podle mě tam zkazili podobný věci. Harley a Deadshot jsou super, tvůrci je pojali hodně jako hlavní postavy. Ale mohli jim napsat lepší scénář, no. Ale tak to je prostě můj osobní názor, každej to může vidět jinak. ;)

5.8.2016 | 10:20:48
Tahazaar

Situaci kolem posledních komiksovek to vystihuje dokonale. Navíc je to skvěle stylisticky napsaný, třeba jen úvodní odstavec jsem si přečetl několikrát. Nepíše autor i knihy?

28.9.2016 | 15:39:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás