Justice League Střet s Bezčasím nabízí pohled do minulosti i budoucnosti hrdinů

Střet s Bezčasím nabízí pohled do minulosti i budoucnosti hrdinů

Střet s Bezčasím nabízí pohled do minulosti i budoucnosti hrdinů

Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme recenzi na nejnovější díl série Ligy spravedlnosti, jež se tentokráte musí vypořádat s nepřítelem nezměrné síly, jenž dokáže manipulovat s časem.

1 1
3.6.2019

Série Ligy spravedlnosti ve svých prvních dvou knihách rozhodně nenadchla a podobně na tom byl i velký crossover, ve kterém se tým střetl se Sebevražedným oddílem. Nyní však přichází na řadu příběh s tajemným názvem Bezčasí, který byl i v době svého původního vydání označen za nejlepší ze všech ligových dobrodružství v rámci DC Rebirth. Pod scénářem i kresbou je podepsán Bryan Hitch (Real Heroes), kterému v druhé zmiňované disciplíně asistoval Fernando Pasarin (Batman Eternal).

Po střetu s týmem Amandy Waller se Liga vrací do boje a musí čelit nečekanému mimozemskému útoku. V průběhu prvních stránek celé publikace tak sledujeme obranu před tímto úderem, během kterého se členové týmu navzájem podporují a svěřují si svá největší tajemství. Rovněž se dozvídáme novinky o Supermanovi, který je v této sérii cizincem z jiné Země a jeho dřívější život je zahalen tajemstvím. Tento nečekaně skromný a komorní úvod slouží skvěle jako průvodce následujícími příběhy a svou kvalitou dovede strčit do kapsy všechny čtyři předchozí knihy (tedy včetně obou crossoverů).


V nejnovější knize se dočkáme i další spolupráce Batmana se Supermanem. Foto: DC Comics

Po tomto úvodu je však Liga vržena do střetu s novým nepřítelem, jenž si říká Bezčasí a její členové jsou roztroušeni v nejrůznějších epochách světových dějin. Nejzajímavější linku si pro sebe v tu chvíli jednoznačně krade Wonder Woman, která v antickém Řecku sleduje proslulou válku Olympanů s Titány. Díky tomu tak poprvé v Rebirth vidíme vládce bohů Dia i jeho zlotřilého otce Krona. Rovněž Aquaman prožívá zajímavé dobrodružství v dobách, kdy Atlantida ještě plula po moři. Hrdinové musí v klasickém, téměř učebnicovém příběhu znovu udolat nesmírně silného nepřítele. Díky několika zpříjemněním, mezi kterými vyčnívají právě dvě zmíněné linky, však tentokráte souboj plný klišé rychle uteče a nestačí nudit. A díky otevřenému konci se čtenář může rovnou těšit na další díl.

České vydání je jako obvykle doplněno o galerii alternativních obálek z dílny Yanicka Paquetta a Nicka Bradshawa, které byly použity pouze v původní verzi. O překlad se tentokráte postaral Ľudovít Plata, jemuž rozhodně patří velký dík. Jednu výtku si však neodpustím. Pan Plata by si měl zopakovat skloňování starořeckých božských jmen, protože vidět na papíře „souboj s Kronosem“ opravdu nikomu neprospívá a laický čtenář si kvůli této hrubé chybě může myslet, že se tak jméno krále Titánů skloňuje doopravdy.

Celkově tedy Bezčasí přináší to, co minulé díly nenabídly, díky čemuž se jedná o prozatím nejlepší díl série Ligy spravedlnosti. Doufejme, že na tuto kvalitní podívanou naváže i další kniha s podtitulem Nekonečno.

90%

Diskuze /4

Ratemus

já vám nevím, ale tahle Liga mi absolutně nesedí, asi nejhorší serie Ligy co jsem kdy četl, opravdu hrozný…snad u nás bude vycházet ta Snyderova, i když ta také není nic extra

#2 Jebák #3 DarthRevan
3.6.2019 | 23:09:57
Jebák

#1 Ratemus: Ty jsi tu Snyderovu četl? A ostatní série Ligy(Odyssey a Dark) také řteš?

3.6.2019 | 23:47:42
DarthRevan

#1 Ratemus: Jo, ale zrovna tahle kniha super. Souhlasim ale s tim, že ta Snyderova je lepší.

webmaster
4.6.2019 | 0:23:54
Doctor_11

Tak ja Vám neviem, túto sériu som čítal pred necelým rokom komplet a bola to pre mňa jedna z najhorších sérii z DC Rebirth

18.6.2019 | 21:04:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Birds of Prey


Režie: Cathy Yan
Scénář: Christina Hodson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Black Canary), Rosie Perez (Question), Ewan McGregor (Black Mask), Chris Messina (Victor Zsasz),
Stopáž: 109 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás