Justice League Superman versus hladomor

Superman versus hladomor

Superman versus hladomor

Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme recenzi na oceňovaný grafický román Superman: Mír na Zemi, který ilustroval oblíbený kreslíř Alex Ross.

6 0
10.7.2019

Slavný grafický román Superman: Mír na Zemi napsal slavný scenárista animovaných seriálů Superman: The Animated Series a Batman: The Animated Series Paul Dini, o ilustrace se pak postaral Alex Ross (Kingdom Come, JLA: Liberty and Justice). Komiks vyšel v roce 1999 a reflektoval tehdejší společnost, dá se říci, že je ale aktuální i dvacet let po vydání.

Superman je v tomto komiksu symbolickým pozemským hrdinou, který se těší oblibě celé planety a v civilní podobě Clarka Kenta pak pracuje ve svém milovaném Daily Planet. O vánočních svátcích si Superman uvědomí propastné rozdíly mezi bohatými lidmi a chudinou a za podpory Kongresu vyráží na celosvětovou misi s cílem zahájit tažení proti hladomoru.


Kresba Alexe Rosse je hlavní předností knihy. Foto: DC Comics

Mír na Zemi nabízí příběhovou odchylku od klasických superhrdinských komiksů a namísto obřích střetů s nejrůznějšími padouchy v něm sledujeme Supermanovu cestu na pomoc lidem této planety. I když je příběh mnohdy předvídatelný, díky odlišnosti od ostatních Supermanových komiksů v mnohém překvapí a ve výsledku potěší. Velmi vítanou změnou oproti jiným grafickým románům je vyprávění v ich-formě, které nás provází celou knihou a Superman se mnohdy vyjádří k nejrůznějším událostem, jež v průběhu příběhu vidíme. Největší předností celé knihy je ale jednoznačně kresba slavného Alexe Rosse, která svou nesmírnou realističností budí dojem, jako by se čtenář ocitl v centru dění pozemské mise slavného hrdiny. Při pohledu na Rossova Supermana vidíme úplně jinou postavu, než je osvalený hrdina, kterého známe z dalších komiksů. Rossův Superman je již od pohledu unavený muž, jenž si uvědomil, že nevyřeší všechny problémy vesmíru a vyráží vstříc tomu, co dovede spasit.

Celkově vzato je Mír na Zemi vcelku povedeným dílem, které nám ukáže jinou superhrdinskou tvář. Hlavní předností knihy je samozřejmě Rossova kresba, avšak čtenářům, které již nudí ohrané hrdinské příběhy, by mohla přijít vhod i díky odlišnému příběhu.

80%

Diskuze /5

Ratemus

Za mě nejhorší Ross. Ten velký formát mi přijde že tomu naopak škodí, barvy jsou rozmazané a celkově je to horší než třeba Svoboda a spravedlnost co vyšla loni. Nepřijde mi to taky tak kulervoucí jako Spravedlnost nebo Království tvé, za mě by po tom pes neštěkl kdyby to nedělal Ross. Celkem průměrný Ross…

#2 DarthRevan
10.7.2019 | 13:03:48
DarthRevan

#1 Ratemus: Mně se právě tohle líbilo víc, než ta Svoboda a spravedlnost, ale jinak souhlas, Království tvé i Spravedlnost jsou lepší, osobně mám ale nejradši spojení Ross a Captain Marvel, ještě že má tu postavu tak rád.

#3 Ratemus
webmaster
10.7.2019 | 14:06:45
Ratemus

#2 DarthRevan: Cpt Marvel od něj neznám…já mám rád ještě Marvels, to je moc pěkné. Navíc teď vyšla nová edice k výročí Marvels tak třeba to Crew vydá taky…Crew v,dá všechny tyhle obří Dc Rosse. Třeba ten Shazam a Batman jsou úžasní, tohle je jen o Supermanovi který zvedá těžké věci

#4 DarthRevan
10.7.2019 | 14:25:06
DarthRevan

#3 Ratemus: Jojo, já myslel Captain Marcela od DC. :)

#5 Ratemus
webmaster
10.7.2019 | 14:41:26
Ratemus

#4 DarthRevan: aha, to taky vyjde… Crew to chce vydat vše

10.7.2019 | 16:46:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás