Justice League Wonder Woman očima redaktorů Edny

Wonder Woman očima redaktorů Edny

Wonder Woman očima redaktorů Edny

Princezna Amazonek je už v kině téměř týden, na film už zavítalo i několik členů naší redakce a je tedy načase, abychom vám zprostředkovali náš názor na tento nejnovější snímek filmového univerza DC.


13 0
6.6.2017

@Valada06

Wonder Woman měla v oproti svým předchůdcům jednu výhodu. Po nepříliš podařených předskokanech mohla v podstatě jen překvapit, a to se jí podle mě podařilo. Začátek filmu je skvělý, ostrov Amazonek vypadá výborně, Robin Wrightové role amazonské bojovnice naprosto sedí a špióna Steva Trevora v podání Chris Pinea si taky zamilujete hned od začátku, jenom škoda, že jsme se po odchodu z ostrova už ani jednou nepodívali zpět. Druhá část, ve které Diana poprvé ve svém životě objevuje svět lidí a samozřejmě dochází k mnoha trapným situacím, které mají za cíl diváka pobavit, se také povedla. Někomu už tento typ vtipů může připadat ohraný, ale mě jednoduše sedí. Ponurá atmosféra Velké války a někdy trochu drastičtější záběry pak skvěle dokreslují celkovou atmosféru.

Teď se ale dostáváme k té problematičtější části snímku. Trojice lokajů, kteří Steva a Dianu doprovází je sice poměrně zajímavá, ale nedostává téměř žádný prostor, a tak působí jako zbytečné křoví. V poslední části se navíc dočkáme nepříliš povedeného souboje s Areem, jehož herec se navíc bohu vůbec nepodobá a některé efekty během souboje se také moc nepovedly.


Film tedy určitě má své mouchy, bezpochyby se ale jedná o zatím nejlepší počin z tohoto filmového univerza a už se těším na pokračování. 95 %

@tom99

První film s ženskou hrdinkou, který se vydává trošku jiným směrem než ostatní DC filmy. Film je barevnější, svěžejší a také tuctovější. Tvůrci se podívali vedle k Marvelu a začali hledat klíč k úspěchu. Je to dobře? To ukáže čas. Na dosavadních DC filmech se mi líbila vážná a temná atmosféra. Wonder Woman hodně ubírá na plynu, snaží se být více zábavná, děj je mnohem jednodušší, aby se divák nezamotával do děsivých zápletek jako v případě Úsvitu spravedlnosti.

Film táhne kupředu Gal Gadot, na kterou se prostě zkrátka dobře kouká, její akční scény jsou pastva pro oči (když pomineme občas nedotažené digitální triky). Zkrátka všechno s ní jde dobře. Skvěle jí sekunduje Chris Pine, jejichž vzájemné seznamování je asi to nejlepší na filmu. Dále bych vyzdvihl akční scénu v zákopech, která se vytasila se skvělou hudbou a naprosto dokonalým představením hrdinky. Film má řadu dalších silných scén, ale je nutné zmínit i ty špatné. Sice se neničí celá města, ale pár velkých explozí nás čeká. Znovu se setkáme s téměř neporazitelným záporákem, který umí létat a metá po Dianě jeden blesk za druhým (doslova). Záporák se obecně nepovedl, protože se o něm prakticky nic nedozvíme. Je Wonder Woman dobrým filmem? Rozhodně ano, ale o nějakém komiksovém převratu také nelze hovořit. Je to takový mix prvního Captaina Americy a prvního Thora. Pár věcí by se dalo dotáhnout do lepšího konce, ale co už.

Finále se jako u ostatních DC filmů opět nepodařilo, ale rozhodně nešlo o takový průser jako u Suicide squad a Batman v Superman. 75 %

@DarthRevan

Na Wonder Woman jsem se těšil dlouho dopředu, neboť jsem od mala fanouškem řecké mytologie a její hrdiny implantované do komiksu a filmu si nikdy nenechám ujít. Amazonská hrdinka z rajského ostrova pro mne nakonec působila jako zjevení, její sólové dobrodružství je totiž jasně nejlepší film z rozvětveného univerza DCEU.

Filmu není téměř co vytknout, režie je brilantní, akce dostačující a hlavní hrdinka nesmírně krásná. Ve vedlejších rolích se navíc představí úžasní a talentovaní herci Robin Wrightová, Ewen Bremner a Danny Huston Proto jedinou chybu nacházíme v samém závěru, krátce po Aréově odhalení. To, že řecký bůh války má po svém svržení z olympských výšin knírek, působí naprosto komicky. Ve stejném duchu se pak následně nese i závěrečný souboj, jenž působí až moc digitálně a vtipně.

Jiné záporné vlastnosti tento umně natočený film nemá a v rámci DCEU překonal mého dosavadního oblíbence Batman v Superman. 90%.

Co na film říkáte vy?

Foto: Warner Bros.

Diskuze /21

WolverineCzE

Really ? Suicide Squad je best a finale je taky bozi.

#2 DarthRevan
6.6.2017 | 15:11:42
DarthRevan

#1 WolverineCzE: Závisí na názoru :). Respektuj názory jiných. :).

webmaster
6.6.2017 | 15:26:07
nowas

nejhorší scéna filmu.. Ares padl z Olympu s knírem.. jakože.. chápal jsem potom když byl v Anglii.. tam to byla móda.. ale tohle.. :-( jinak záporák jako takový byl dobrý.. protože mám herce rád od HP.. sága mého dětství.. :-D a ty efekty oproti BvS byly celkem slabé no.. :-/ co naděláme.. film byl boží.. bavil mě víc než jakákoliv Marvelovka předtím a jsem spokojený.. Gadot je nádherná a má dokonalý úsměv <3

6.6.2017 | 15:30:58
Ne-On

Kam se ztratila ta německá loď na začátku (nebo lodi)?

#5 comiccrazy #6 Mesyas #8 ndroo7
6.6.2017 | 16:32:13
comiccrazy

#4 Ne-On: To se asi neví :D třeba se potopila.. nějakým způsobem :D

6.6.2017 | 20:05:48
Mesyas

#4 Ne-On: tam je toho víc víc wtf momentů, ze začátku Lundellof na lodi(proč nešla válčit) nebo třeba jak dopluli z ostrova do anglie, je mi záhadou. Každopádně až na pár nevysvětlitelných momentů pěkný film

6.6.2017 | 22:24:22
Blahar

Tak to mě to teda vůbec nezaujalo, po parádním úvodu se skvělou řeckou mytologií a Chrisem Pinem nastupují nefunkční vtipy, tři akční scény, tým arab, indián a opilý ir (všechny extrémně stereotypní a v první světové..WTF?), nesmyslné digifinále a konec typu „láska vyřeší vše“ jsem u DC taky úplně nečekal. Za mě z toho vylezl skvěle vypadající, ale jinak naprosto neinvenční origin.

překladatel
6.6.2017 | 22:29:33
ndroo7

#4 Ne-On: Já to tedy pochopil tak, že se ty větší lodě už tím magičnem neprorvaly. Aspoň si tedy pamatuji, že tam ta jedna menší loď byla vidět, jak se potápí nebo co.

6.6.2017 | 23:26:33
Railbot

Já to pochopil tak, že tam bylo na ty velké lodě poněkud mělko. Ta jedna se tam už lámala.

7.6.2017 | 0:25:29
Erzik

Nejzajímavější postava zemřela hned ze začátku. Robin Wrigth ta role sedla parádně, takže nejen chladná Clair, ale i divá amazonka! Trochu trapné mi přišlo to jak měli ty umělé přízvuky. Jinak se mi to líbilo dost, bylo to vtipné, což je u DCU osvěžení, postavy sympatické, záporáci obstojní. No ale ten konec mě prostě šíleně nebavil, viděno 100× a splácáno všechno dohromady. Z Diany je najednou Thor, Hulk, Superman a nevím co ještě, celkově byl finálový souboj prostě utrpení. Nejlepší akce byly ty na začátku a pak ve válce, to mělo aspoň grády a hrdinství.. 75%

redaktor
7.6.2017 | 7:33:52
Blom

Prostřední část filmu byla nejlepší. Davida Thewlise prostě nepřekousnu. Jak já ho mám rád a na konci jsem čuměl k čemu se to chudáček upsal. Ach jo, proč?

#12 DarthRevan
7.6.2017 | 9:51:22
DarthRevan

#11 Blom: Vůbec jsem to nepobral. Dřív měli herci odvahu říct, že to není role pro ně a odmítnout. Dneska se to už moc nestává :(.

webmaster
7.6.2017 | 10:49:41
Horyo

Jak to tak čtu tak „zatím nejlepší“ film z DCEU není pořád dokonalý a má stále spoustu much :D :D

7.6.2017 | 11:24:06
nesnášimřízky

Film se mi líbil, byla tam akce, chvílemi i sranda a na závěr jsem si pobrečela, takže super :) Jen je to docela slátanina :D Ostrov Amazonek Zeus ukryl před bohem války, ale německé lodě se k němu v klidu dostanou, trochu divný, ne? A Diana dokáže rozbít věž kostela, jenom tím, že tam skočí? Jako, jo, je to bohyně, ale vážně??? :D

7.6.2017 | 12:08:34
Lex Luthor

Zítra touhle dobou to už budu mít shlédnutý 8. jdu do kina na Wonder Woman

7.6.2017 | 18:45:39
Lex Luthor

Filmy byl dobrej akce i vtipné scény stály zato DCEU se učí

8.6.2017 | 17:07:16
Kalam

asi první dobrý film z DCEU, na MCU to nemá, ale už to není taková ostuda…

9.6.2017 | 15:28:22
Lex Luthor

Byl to takový mix prvního Kapitána Ameriky a prvního Thora.

9.6.2017 | 18:01:09
JirkaKo1961

Shlédl jsem ve 4DX a neshledal jsem naprosto nic, co by mi vadilo. Královsky jsem se bavil.

11.6.2017 | 14:18:24
Xegiie

nechapu ze vam vadi knirek, kdyz se vetrel mezi anglany, to mu mel po odhaleni jako spadnout? to bych chtel teprve videt ty komentare:D

#21 DarthRevan
25.6.2017 | 5:55:36
DarthRevan

#20 Xegiie: Tady jde spíš o tu scénu, kdy je Arés vidět hned po pádu z Olympu a už má knírek. Mezi Anglánama to tady nikomu nevadí :D.

webmaster
25.6.2017 | 19:33:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman