Justice League Wonder Woman v dalším dobrodružství bojuje s Cheetah i bohy

Wonder Woman v dalším dobrodružství bojuje s Cheetah i bohy

Wonder Woman v dalším dobrodružství bojuje s Cheetah i bohy

Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme recenzi na poslední Dianino dobrodružství, za kterým v rámci série DC Rebirth stojí talentovaný spisovatel Greg Rucka. Jak se Wonder Woman vypořádala s Boží hlídkou?

5 0
30.6.2019

I pod čtvrtou knihou v rebirthové sérii Wonder Woman je jako scenárista podepsán Greg Rucka, tedy autor Gotham Central či Queen & Country. Kresbu má v tomto díle na svědomí více autorů, z nichž vypíchněme Mirku Andolfo (Unnatural), Bilquis Evely (Doc Savage) a Andrewa Hennesyho (Action Comics). Boží hlídka je rovněž prvním ze série letních komiksů, k němuž v rámci série Znovuzrození od BB Art a Crew vyšla alternativní domácí obálka, kterou má na svědomí kreslíř a scenárista Michal Suchánek (Děsivé radosti).

Alternativní obálka od Michala Suchánka. Foto: DC Comics/Crew


Boží hlídka je vyústěním předchozích dílů a nabízí řadu příběhů, které se odehrály mezi Rokem jedna a současností. Celá kniha funguje jako kronika zabývající se působením Wonder Woman v našem světě poté, co odešla z rajského ostrova Themyscira, a sleduje tak její hrdinské činy po celé planetě, stejně jako seznámení s dalšími dvěma členy kultovního Triumvirátu, tedy s Batmanem a Supermanem. Osou příběhu je však tragédie bohaté mecenášky Veronicy Cale, jejíž dceru uvěznili bohové Fobos a Deimos a výměnou za její návrat požadují svobodu pro svého otce, válečného vládce Aréa. Do hlavního příběhu dále zasahují i kouzelnice Kirké, dcera slunečního boha Hélia, a také Cheetah, alter ego Dianiny přítelkyně Barbary Ann Minervy.

Diana se musí vypořádat s mnoha nepřáteli. Foto: DC Comics

Nejnovější dobrodružství, ve kterém vystupuje Wonder Woman, je perfektním vyústěním celé řady a spousta věcí najednou začíná dávat smysl. Výhodou je však i to, že si knihu může bez problémů přečíst i čtenář, jenž z předcházejících příběhů neviděl ani čárku. Celé obrovské spektrum postav, jež v novince vystupuje, má nějakou danou úlohu a v příběhu si své odkroutí. Boží hlídka je plná i všelijakých pomrknutí a do centra dění staví bohy, které mohou čtenáři DC znát už z dřívějška, ovšem v úplně jiné podobě. Nechybí v ní epické souboje, ani nečekané zvraty, jež doprovázejí poutavou dekádu Dianina působení ve světě lidí. Díky pestrosti kreslířů je každá stránka plná nejrůznějších fantastických ilustrací a nabízí jedinečný pohled na svět řeckých mýtů a legend. Jako tečka za celým Ruckovým působením je Boží hlídka velmi povedeným dílem, kterému se další knihy v sérii stěží vyrovnají.

100%

Diskuze /5

Ratemus

Poslední díl psaný Gregem Ruckou a dal je to pěkně znát.. škoda, WW patří že znovuzrození k tomu lepšímu…ve výsledku ovšem klasický mainstream

30.6.2019 | 14:34:30
Jebák

A ty další díly jsi četl? Jaké jsou?

#3 Ratemus
30.6.2019 | 18:10:11
Ratemus

#2 Jebák: už je to takový klasický tuctový superhero mainstream ale pořád lepší než většina sraček že znovuzrození

#4 DarthRevan
30.6.2019 | 23:43:19
DarthRevan

#3 Ratemus: To psala ta ženská od DC Superhrdinek, že jo?

webmaster
1.7.2019 | 11:15:45
Ratemus

Nasťa? Myslím že má stejný názor…od Rucky čtu vše a zajímalo mě kam se to bude ubírat dál…pak jsem a tím sekl jako s celým Rebirthem

1.7.2019 | 22:49:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Shazam!

Originální název: Shazam!
Premiéra: 5.4. 2019 (USA), 4.4. 2019 (ČR)
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Henry Gayden
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Zachary Levi (Captain Marvel), Asher Angel (Billy Batson), Mark Strong (Dr. Sivana), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Grace Fulton (Mary Bromfield), Djimon Hounsou (Čaroděj Shazam), Cooper Andrews (Victor Vasquez), Faithe Herman (Darla Dudley), Marta Milans (Rosa Vasquez), Ian Chen (Eugene Choi), Ava Preston (Lillian Prince), Lovina Yavari (Stone Clerk), Jovan Armand (Pedro Peňa)
Stopáž: 132 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás