Justice League Zavzpomínejte s námi na Justice League v seriálu Smallville

Zavzpomínejte s námi na Justice League v seriálu Smallville

Zavzpomínejte s námi na Justice League v seriálu Smallville

Tom Welling se vrátí do role Clarka Kenta v crossoveru Crisis on Infinite Earths, proto jsme si trochu zavzpomínali na jeho seriál Smallville, ve kterém se objevila i Justice League. Podívejte se s námi, kdo ji tvořil.

12 0
22.9.2019

V zatím největším crossoveru seriálů stanice CW se kromě klasických hrdinů, jako jsou Flash, Supergirl a Green Arrow, objeví i několik hostujících postav. Brandon Routh tak znovu ztvární Supermana z filmu Superman Returns a do stejné role se vrátí i Tom Welling, který si ho střihl v seriálu Smallville. Ten se dočkal deseti sérií a místo jedenácté vyšel v roce 2012 komiks sledující příběhy superhrdinského týmu Justice League, jehož vznik jsme viděli ještě v seriálu. Pojďme si připomenout jeho osazenstvo. A jen tak mimochodem, vedle Wellinga v crossoveru uvidíme i Lois Lane v podání Ericy Durance.

Superman (Tom Welling)

I když nikdy během seriálu nepřijal jméno Superman, v sequelových komiksech už pod tímto jménem vystupuje. „Supes“ je jako vždy ústřední postavou Ligy a i když nejdříve není jejím stálým členem, postupně přebere vůdčí otěže od Olivera Queena.


Welling se brzy vrátí ve své nejslavnější roli.

Martian Manhunter (Phil Morris)

Populární bojovník z planety Mars plní v seriálu roli Clarkova ochránce, přičemž jej tímto úkolem pověřil samotný Jor-El. Později se přidá k Lize, zároveň ale pracuje i u policie pod krycím jménem John Jones. Herec Phil Morris letos pokračoval v komiksové kariéře jako Silas Stone v seriálu Doom Patrol.

Morris naposledy ztvárnil Silase Stonea v Doom Patrol.

Cyborg (Lee Thompson Young)

Seriál Smallville byl sice ve své době obrovským hitem (proto se taky dočkal deseti sérií), jeho síla však rozhodně netkvěla v kostýmech. Kupříkladu takový Cyborg v podání Lee Thompsona Younga nosil teplákovku. V seriálu se poprvé objevil v páté řadě, následně spolu s Oliverem založil Justice League a stal se jejím důležitým členem.

Seriálový Cyborg měl příšerný kostým.

Green Arrow (Justin Hartley)

Justin Hartley si v roce 2006 zahrál Aquamana v pilotním díle nikdy nevysílaného seriálu. Po tomto dílčím neúspěchu ale dostal šanci ve Smallville, kde ztvárnil Olivera Queena. Ten v šesté sérii založil Justice League a následně v osmé řadě povýšil na jednu z hlavních postav. V následných komiksech sehrál hlavní roli a potkal se s několika novými členy včetně samotného Batmana.

Hartley si dříve zahrál i Aquamana.

Aquaman (Alan Ritchson)

Alan Ritchson aktuálně hraje zlomeného hrdinu Hawka v seriálu Titans, dříve ale hostoval jako příšerně oblečený Aquaman i ve Smallville. Aquaman v seriálu krátce chodil s Lois, později ale zakládal tým po Oliverově boku. V desáté sérii se stal králem Atlantidy, jenž si vzal Meru.

Ritchson aktuálně září v Titans jako maskovaný mstitel Hawk.

Hawkman (Michael Shanks)

Představitel Daniela Jacksona z kultovního Stargate SG-1 Michael Shanks ztvárnil Hawkmana, reinkarnujícího se bojovníka. Ten patřil mezi členy týmu JSA, po jeho zániku však odešel do důchodu. Během událostí Absolute Justice se vrátil do akce a připojil k JLA. V desáté sérii zemřel při záchraně Lois.

Daniel Jackson ve Smallville navlékl jestřábí zbroj.

Stargirl (Britt Irvin)

Jakožto dcera Star Spangled Kida, důležitého člena JSA, vstoupila Stargirl do JLA po událostech Absolute Justice. Hrdinka se naučila používat svou mocnou hůl a následně upustila od svého nápadu obnovit JSA.

Stargirl se brzy objeví ve vlastním seriálu.

Zatanna (Serinda Swan)

Serinda Swan se jako Zatanna Zatara objevila poprvé v osmé řadě, později pak bylo odhaleno, že patří mezi členy Ligy. Jakožto prominentní členka sehrála vedlejší úlohu i ve dvou dílech komiksu, tedy v jedenácté řadě.

Smallville je jediný seriál, kde se Zatanna objevila.

Black Canary (Alaina Huffman)

Canary nejprve ve Smallville působila jako záporná postava, žoldačka, kterou si najal Lex Luthor na vraždu Green Arrowa. Clark však bojovnici usměrnil a poté, co jí odhalil pravou identitu Arrowa, se Canary přidala k JLA, ovšem jen na částečný úvazek.

Black Canary uvidíme příští rok ve filmu Birds of Prey.

Impulse (Kyle Gallner)

Rychlík, který v komiksech přijal i identitu Flashe, se ve Smallville poprvé ukázal už ve čtvrté řadě. Později ho Oliver najal do JLA a udělil mu kódové jméno Impulse. S příšerným červeným kostýmem pak Bart Allen působil v Lize i v následných komiksech.

Bart Allen se od Smallville v hrané podobě neobjevil.

Watchtower (Allison Mack)

Aktuálně čelící obžalobě herečka Allison Mack se proslavila rolí Chloe Sullivan ve Smallville, jež později pod kódovým označením Watchtower pronajme Lize svůj byt a plní roli technické podpory týmu. K osazenstvu se dostala díky Clarkově přímluvě a technickým dovednostem.

Chloe asi v crossoveru neuvidíme.

Kterého z hrdinů jste měli ve Smallville nejraději?

Foto: CW

Diskuze /1

66miso11r

oh stare dobre časi

20.10.2019 | 22:08:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Joker


Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás