Justice League Dnes se přepisují Batmanovy dějiny. Jeho stvořitelem je i Bill Finger

Dnes se přepisují Batmanovy dějiny. Jeho stvořitelem je i Bill Finger

Dnes se přepisují Batmanovy dějiny. Jeho stvořitelem je i Bill Finger

Zatímco doposud byl vždy jako autor nejoblíbenějšího superhrdiny světa, Batmana, uváděn Bob Kane, od dnešního dne bude po jeho boku připsáno i jméno Billa Fingera. Společnost DC Comics potřebovala k uznání Fingera jako významné osoby komiksové scény a spolustvořitele Temného rytíře 76 let.


14 0
18.9.2015

Píše se 18. září 2015. Dnes byl společností DC Comics, založenou roku 1934, Bill Finger oficiálně uznán jako spoluautor nejznámějšího superhrdiny všech dob, Batman, který se na stránkách komiksu objevil poprvé v květnu 1939.

Jak informoval web The Hollywood Reporter, DC Comics dnes vydal oficiální prohlášení, kde uznává Billyho Fingera, který zemřel roku 1974, za spoluautora Batmana. Společnost uvedla:


DC Comics a rodina Billyho Fingera vám s radostí oznamují, že dospěly k dohodě, která uznává pana Fingera jako důležitou osobu pro postavy Batmanova světa. „Bill Finger byl nápomocný při vývoji řady klíčových prvků, které obohatily Batmanův svět. A těšíme se, že budeme moci stavět na našem uznání jeho významné role v historii DC Comics,“ uvedla Diane Nelsonová, prezidentka DC Entertainment. „V rámci uznání jeho přínosu,“ řekla dále Nelsonová, "dnes s radostí oznamujeme, že Bill Finger bude mít své autorství přiznané v televizním seriálu Warner Bros. Gotham, který se bude vysílat letos na podzim, a v nadcházejícím filmu Batman v Superman: Dawn of Justice

Bill Finger byl uznán jako spoluautor Batmana až po dlouhých 76 letech

Bill Finger nebyl za svou tvorbu dlouhou dobu oceněn, sám (spolu)tvůrce Batmana, Bob Kane, ve své autobiografii nazvané Batman and Me uvedl: „Musím přiznat, že Bill se nikdy nedočkal takové slávy a obdivu, jakých si zasloužil.“

A Kane měl skutečně pravdu. Bill Finger byl dlouhou dobu zapomenut. To změnila až jeho biografie sepsaná Marcem Tylerem Noblemanem vydaná roku 2012. Ta širší veřejnosti odhalila, že Bill Finger stojí za civilním Batmanovým jménem, názvem města, v němž žije a stál také za spolu-stvořením postav, jako jsou Robin, Catwoman a dokonce Joker.

Autorem Batmana je oddnes oficiálně i Bill Finger

Před 81 lety byla založena společnost dnes známá jako DC Comics. Uběhlo 41 let od smrti Billa Fingera a tři roky od vydání jeho biografie. V květnu roku 1939 byl stvořen Batman, který je tímto rokem 76 let na stránkách komiksu. Tomu dal jeho občanské jméno, město a pomocníky i nepřátele Bill Finger. Člověk, kterému společnost DC Comics uznala zásluhy 76 let po počátku jeho významných intervencí do (nejen) Batmanova světa a 41 let po jeho smrti. Píše se 18. září 2015. Dnes DC Comics přepsal Batmanovy dějiny.

Foto: Charlesbridge, DC Comics

Diskuze /2

Hurley

Vážně už bylo na čase. Podle mě se Bill Finger o podobu Batmana, jak ji známe dnes, zasloužil mnohem víc než Bob Kane. Finger vymyslel smrt Bruceových rodičů, vymyslel pravidlo nezabíjet, vymyslel jeho kostým a celkově mu dal charakter, kterej ho odlišoval od ostatních superhrdinů. Kane tehdy jenom dostal od pohlavárů DC přijít s novým hrdinou alá Superman, a tak vymyslel chlápka, co se oblíká jako netopýr… Kterej podle jeho původních návrhů mimochodem vypadal takhle: http://static.comicvine.com/…e_arlen2.jpg

webmaster
19.9.2015 | 8:42:19
lksvcr

Co asi udělal, že ho DC takhle zazdilo, a uznali mu zásluhy, až když mu to je k prdu :)

19.9.2015 | 12:28:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman