Justice League Které DC seriály uvidíme na HBO Max?

Které DC seriály uvidíme na HBO Max?

Které DC seriály uvidíme na HBO Max?

Streamovací služba HBO Max nabízí už teď většinu DC snímků i seriály Doom Patrol a Harley Quinn. Vedle toho se v budoucnu dočkáme několika projektů na motivy DC Comics, jež vzniknou už přímo coby HBO Max Originals. Které to jsou?

9 0
13.7.2020

Green Lantern

Největším lákadlem z nabídky HBO Max je dozajista chystaný seriál Green Lantern, který chystá Greg Berlanti (Doom Patrol) s proslulým komiksovým scenáristou Geoffem Johnsem (Stargirl). Johns je podle mnohých fanoušků vůbec nejlepším autorem, který se kdy hrdinům se zelenou lucernou ve znaku věnoval, proto jsou očekávání vskutku obrovská. Seriál by měl dostat vysoký rozpočet a nakonec bude nějakým způsobem souviset i s filmem Green Lantern Corps, který Johns chystá coby další snímek z DCEU už několik let. V Crisis on Infinite Earths jsme zjistili, že GL Corps existují ve vesmíru Země-12, další zdroje pak potvrzují, že se dočkáme více Lanternů i samotného Sinestra. Před pár lety se kolem role Johna Stewarta motal Columbus Short, Hala Jordana si pak měl zahrát Sam Benjamin. Jisté zdroje rovněž hovoří o možném obsazení Toma Cruise, Jamese Marsdena nebo Benjamina McKenzieho, ovšem to už je trochu přitažené za vlasy. Až čas ukáže, kdo si nakonec v Johnsově dalším seriálu zahraje.

Lanterni jsou nejočekávanějším komiksovým seriálem. Foto: DC Comics


Strange Adventures

Jeden z nejvlivnějších producentů Warner Bros. TV., Greg Berlanti, který kromě Doom Patrol stojí i za seriály Batwoman, The Flash či Legends of Tomorrow, nachystá vedle Green Lantern i antologii Strange Adventures. Ta se původně měla jmenovat Bizarro Adventures a všechny epizody měla propojovat postava šíleného Supermanova klonu, tohoto podivína ale nakonec nahradí Adam Strange. Seriál by měl být podobný marvelovskému What…If? a vedle Berlantiho se na něm podílí i bývalý showrunner Gothamu John Stephens.

Strange se objevil v seriálu Krypton. Foto: Syfy, Warner Bros. TV

DC Superhero High

Herečka a režisérka Elizabeth Banks v poslední době natočila neúspěšný reboot Charlie's Angels, do budoucna se ale od špionážních parodií přesune k hororu a komiksu. Pro Universal Pictures nachystá novou verzi klasického hororu The Invisible Woman, komiksovou tvorbu si pak vyzkouší jako hlavní tvůrkyně nového komediálního seriálu DC Super Hero High, jenž by měl na HBO Max debutovat rovněž v příštím roce. Seriál je první komedií od Warner Bros. TV od doby svého animovaného jmenovce a uvidíme v něm nejslavnější hrdiny a hrdinky v trochu jiné roli.

Jakých hrdinek se dočkáme v seriálu od E. Banks? Foto: Warner Bros. Animation

Aquaman: King Of Atlantis

Režisér James Wan natočil pro Warner Bros. oslnivý blockbuster Aquaman, v němž si zahráli Jason Momoa, Amber Heard či Nicole Kidman a z filmu se následně stal nejvýdělečnější projekt na motivy DC Comics vůbec. Díky tomu už Wan aktuálně pracuje na sequelu, jenž do kin vstoupí 16. prosince 2022, v plánu je pak i spin-off The Trench, který se zaměří na lovecraftovské bestie z potemnělé Hlubiny. Vedle těchto dvou celovečeráků uvede Wan na HBO Max i animovanou minisérii Aquaman: King of Atlantis, jež vyplní mezeru mezi oběma filmy. V projektu uvidíme Arthura bránit svou říši i zkoumat další mořská království, vedle něj se pak určitě dočkáme i Mery, Ocean Mastera či Vulka. Showrunnery projektu jsou Michael Clear (Annabelle Comes Home), Rob Hackett (Swamp Thing) a Sam Register (Teen Titans Go!), na HBO Max pak atlantský seriál rovněž uvidíme v příštím roce.

Arthur Curry v novém seriálu pozná všech sedm moří. Foto: HBO Max, Warner Bros. TV

Justice League Dark

Guillermo del Toro dlouho usiloval o to, aby mohl natočit vlastní filmovou verzi Justice League Dark, z projektu ale nakonec sešlo a na filmovém poli se dočkáme sólových filmů o členech tohoto uskupení. Nyní se ale seriálové verze chopil J.J. Abrams, vizionářský tvůrce, jenž natočil snímky jako Star Trek či Star Wars: The Force Awakens a coby producent stojí i za sérií Cloverfield. V jeho JLD, jejíž premiéra prozatím nebyla oznámena, uvidíme všechny slavné členy jako Zatannu, Constantinea, Bažináče nebo Deadmana, prozatím ale není jisté, zda dojde k propojení se seriálem Swamp Thing, který loni po jedné sérii na DC Universe skončil.

Seriál JLD je plánován jako velkolepý, až filmový projekt. Foto: DC Comics

Gotham PD

Matt Reeves dosáhl svého a jeho snímek The Batman bude oddělen od DCEU a zahájí nový sdílený vesmír zaměřený hlavně na postavy a reálie z okolí Temného rytíře. Reeves má v plánu natočit trilogii, ve které konečně ukáže Batmana jako největšího světového detektiva a podle zpráv insiderů bude tím největším zloduchem všech tří filmů samotný Joker. Vedle toho má pak režisér v plánu i několik spin-offů, před pár dny pak oficiálně oznámil tvorbu seriálu Gotham PD, který se zaměří na policejní okrsek ve slavném prohnilém městě. Gotham PD je prequelem snímku The Batman, inspiraci si částečně bere ze slavné série Grega Rucky a Eda Brubakera Gotham Central a vedle Reevese jej nachystá scenárista Terence Winter (The Sopranos). Premiéra netopýřího spin-offu je plánována na první polovinu roku 2022 a dočkáme se ho tak až po snímku The Batman, který do kin dorazí 1. října 2021.

V Gotham PD uvidíme nejlepší gothamské detektivy. Foto: DC Comics

Na který DC seriál na HBO Max se těšíte nejvíce?

Diskuze /5

Geek

Gotham PD jako adaptace Gotham Central navíc od scénáristy Sopránů by nemusela být špatná, ostatně předloha je jednou z mála dobrých věcí comicsového netopýřího universa a ještě bych rád viděl, co s JLD provede J.J. Abrams, zbytek who cares

13.7.2020 | 14:02:09
Venous4

Green Lanterna si ma snad zahrat John Diggle z Arrowa kdyz nasel prsten ne ?? Kdyby tam dali nekoho jineho pak by to nemelo smysl

#3 DarthRevan
13.7.2020 | 16:35:30
DarthRevan

#2 Venous4: Tak to je přesně to, co se tam určitě nestane… Taková píčovina!

webmaster
13.7.2020 | 20:26:30
azoxid

JDL hlavně ať to vyjde. Já chci Etrigana ! :-D

13.7.2020 | 21:25:52
Ratemus

On žádný prsten nenašel, je to vyvracene a nebyl záměr ani prsten najít… Jen ať to nespoji s tou debilitou arrowverze… Gotham central je skutečně výborná série, doufám že budou čerpat hlavně z ní… Na Lanterny jsem hodně zvědav, doufám že bude Kyle

14.7.2020 | 11:11:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Liga spravedlnosti Zacka Snydera


Režie: Zack Snyder
Scénář: Chris Terrio
Hudba: Junkie XL
Hrají: Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman), Ezra Miller (Flash), Ciarán Hinds (Steppenwolf)
Stopáž: 242 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás