Justice League
84/100 - 35×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Liga spravedlnosti očima redaktorů Edny

Liga spravedlnosti očima redaktorů Edny

Liga spravedlnosti už je nějaký ten den v kinech. Film u fanoušků i kritiků vzbuzuje rozporuplné pocity, někteří ho chválí, jiní mu mnohé vyčítají. Nejinak tomu bude i v naší redakční recenzi, do níž přispěli tři naši redaktoři.

11 0
20.11.2017

@DarthRevan

Tak jsme se konečně dočkali a na plátně pohromadě viděli ty nejslavnější superhrdiny světa. Zack Snyder na filmu evidentně odvedl kus dobré práce a nebýt jeho rodinné tragédie, jež mu znemožnila snímek dotočit, viděli bychom monumentální podívanou. Jeho nástupce na postu režie, Joss Whedon, totiž přetáčky nezvládl, kvůli čemuž působí některé scény jak z jiného světa. DCEU se musí pevně rozhodnout, co chce, zda touží po Snyderově vizi temnoty, či Whedonově Avengers styl.

Ale abychom jen nekritizovali, můžeme s jistotou říci, že JL konečně ukázala Supermana, jakého chceme vidět a definitivně určila, že Wonder Woman v podání Gal Gadot by mohla být jakýmsi Tony Starkem, tedy spojovníkem DC filmů. Jako obvykle se Warnerům povedlo do filmu naroubovat kupu easter eggů, které rozhodně potěší zaryté fandy, jež dostanou naději lepších zítřků. Film rovněž příjemně ubíhá a hlavní záporák je pro mne ucházející, hlavně díky skvostnému hlasu Ciarána Hindse. Na závěr se sluší dodat, že úžasné herecké obsazení tohoto filmu nedostalo kvůli střihu moc prostoru, proto můžeme jen pevně doufat, že se objeví Snyderova původní verze.


Liga spravedlnosti pro mne rozhodně nebyla zklamáním, jedná se o splnění mého dětského snu, proto bych subjektivně hodnotil plnou palbou, jako objektivní divák však musím kvůli výše zmíněným rošádám trochu ubrat. Uvidíme, jak se Warneři vypořádají s dalšími filmy. Přeji jim hodně štěstí.

Hodnocení: 80%

@Valada06

Přiznám se, že jsem od filmu neměl valná očekávání, už jenom kvůli různým problémům, které jeho natáčení provázely a musím bohužel konstatovat, že premiéra moje obavy tak úplně nerozptýlila.

Po smrti Supermana se znovu probudily takzvané Mateřské krychle, s jejichž pomocí se zlovolný Steppenwolf už před několika tisíci let pokoušel přetvořit Zemi k obrazu svému, a právě ta část, která ukazuje boj se Steppenwolfem před několika tisíci lety, je pro mě osobně asi nejlepší částí filmu, a to nejen kvůli tomu, že se ve flashbacku ukázali Green Lanterni. Zbylá premisa filmu je předmětem každého druhého superhrdinského filmu, což by samo o sobě nebylo špatně, všichni s tím totiž tak nějak počítají, problém je ovšem v celkovém provedení, které je bohužel pro Zacka Snydera typické. Ty lepší momenty filmu přichází s humornými scénami, na kterých se beze vší pochybnosti podílel v pozdější šanci natáčení Joss Whedon. Za největší chybu příběhu pak považuji fakt, že záporák je většinovou část filmu prezentován jako neporazitelný padouch a to jen proto, aby následně přišel Superman a podařilo se mu ho složit několika ranami.

Nejsympatičtější postavou celého ansámblu pro mě zůstává Wonder Woman, kterou Gal Gadot ztvárňuje přesně podle mého gusta. Aquamanovy upřímné komentáře dokázaly pobavit. Cyborg ani Batman mi nijak zvlášť nevadili, ale ani neoslnili. Nejvíce jsem skřípal zuby u Ezry Millera, představitele filmového Flashe, ale to bude možná tím, že jsem zvyklý na Granta Gustina.

Liga spravedlnosti tedy rozhodně nepřekonala má očekávání a má i několik nedodělků, ale pokud si budete chtít užít čistou superhrdinskou zábavu a rozhodnete se pár chyb ignorovat, dobře se pobavíte.

Hodnocení: 70 %

@tom99

Takhle přesně dopadne snímek, když jsou fanoušci nespokojení z předchozích DC filmů a studio vyslyší jejich přání a snaží se udělat „něco“, co by mohlo divákům líbit. I když to jde proti srsti režisérovi i studiu. Není to temný film, který chtěl natočit Snyder. Není to zábavný film, které chtělo na přání fanoušků natočit studio po vzoru Marvelu. Není to ani jedno, takže ve výsledku je to nicneříkající film, který bude rychle zapomenut. Kdyby si studio šlo svou vlastní cestou (stejně tak Synder), věřím tomu, že Liga spravedlnosti by byla tříhodinovým filmem, který by měl hloubku (alespoň jako Batman v Superman (kromě pokaženého finále). DC filmy by byly úplně jiné, měly jinou atmosféru, šly by svým vlastním směrem, ale ne. Musely se přidat vtipy (které ve finále vůbec nejsou vtipné a navíc jsme většinu z nich slyšeli v traileru) a muselo se jít po vzoru Marvelu. I když sami víte, že to hrdinům nevěříte. Ne po vážných filmech, které tomuto předcházely. Točit týmovku, kdy se nám většina postav nepředstavila ve svých filmech, prostě nedává smysl.

Film se to snaží dohonit v prvních pár minutách, kdy nám je na oko pár hrdinů představeno. Ale nefunguje to. Jednotlivé scény působí jako výřezy ze seriálů, nedávají žádný pocit ucelenosti. Herci nemají moc co hrát, divák nemá vztah k postavám, protože je nezná. A ty, co známe, dostávají málo prostoru. Gal Gadot je najednou nevýrazná, Affleck nemá co hrát a už se asi těší, až z role vypadne. A Cavill? Ten je na filmu nejlepší, bohužel mu scénář podkopává nohy a emocionální scény, které se samy nabízely, a ze kterých mohl těžit, jsou zkaženy rychlým střihem a nevýraznou hudbou (proč jsi proboha, Elfmane, nepoužil skvělé téma od Zimmera?). Návrat Supermana měl být pilíř a hlavní událost celého filmu, ale Snyder (či Whedon, to je vlastně fuk) to nezvládl. Z hrdinů jsou tak kupodivu nejlepší Flash a Aquaman díky alespoň pár vtipným scénám (pokud už samozřejmě nebyly řečeny v traileru). Záporák stojí za nic a je to klasický ničitel světů bez nějaké větší motivace. Navíc chce přetvořit svět k tomu svému, takže se opakuje zápletka z Muže z oceli s generálem Zodem. A ještě k tomu padouch vypadá jako bratr čarodějky ze Sebevražedného oddílu, takže DC bohužel kopíruje své chyby neustále a neustále dokola. Akce zklamala, hudba zklamala, scénář zklamal.

Liga spravedlnosti je bohužel zklamáním na všech frontách a ani nevím, za co dávám tři hvězdy. Za tento film by si zasloužilo studio nafackovat. Snyder film nezvládl a Whedon si přinesl svou (ne)formu z druhých Avengers. Nejlepší scéna filmu je snad hned ta první se Supermanem točená na mobil. A to mluvím vážně. Ta mě alespoň dokázala chytnout za srdce.

Hodnocení: 60 %

Foto: Warner Bros.

A jak se Liga spravedlivých líbila vám?

Diskuze /26

Railbot

Hudba nemohla zklamat žádného fandu Batmana. Při melodiích Batman 89 theme jsem měl husí kůži.

20.11.2017 | 23:13:49
-Skinner-

Horšie je to, že film na seba asi ani nezarobí.

#9 Railbot
20.11.2017 | 23:26:36
Lex Luthor

Bylo poznat, že to točili dva režiséři první polovina byla dobrá, ale pak se do to toho začali míchat vtipy, které se tam vůbec nehodili a ze Steppenwolfa se stal boxovací pytel pro hrdiny co se jen kryl za paradémony od toho drsňáka, který na začátku kosil amazonky a porazil Meru na Atlantis jakoby ho vystřídal úplně nikdo jiný

#6 Stardos #18 Kalam
20.11.2017 | 23:29:54
Ratemus

jasný, ona by tomu ponurost a všechno hrozně opět pomohla :-D

20.11.2017 | 23:51:22
Ratemus

https://www.reddit.com/…cut_details/ tady máte seznam co udělal Snyder a co udělal Whedon

#7 Golradir
20.11.2017 | 23:53:39
Stardos

Superman byl oživen přes Mother Box, která sama o sobě představuje nepředstavitelně silnou energii. Stačí si dát tyto věci dohromady a vznikne z toho naspeedovaný Superman :D Možná je to pouhá spekulace, ale myslím, že smysl dává.
#3 Lex Luthor: Amazonky a Mera se budou těžko rovnat naspeedovanému Supermanovi :D I když u Mery mě mrzí, že si nepohráli více s tou hydrokinézí

20.11.2017 | 23:53:52
Golradir

#5 Ratemus: Ať na to koukám jak koukám, tak mi připadne, že Whedon ten film hodně sabotoval… Škoda

21.11.2017 | 12:07:17
Eyefinithy

Film není špatný, ale není dobrý. Prostě nemastný neslaný. Přesto jsem odcházel s více pozitivními emocemi než negativními. Co mě ale nejvíc vadilo byl formát. Místo tradišního 21:9 na celé plátno jsme dostali 16:9 což v kině vypadá jako čtverec :( z toho jsem byl hodně smutný. Jsem si hned vzpomněl na Osm hrozných a jejich 25:9 – to byl panečku širokoúhlý obraz

21.11.2017 | 12:47:37
Railbot

#2 -Skinner-: to je holý nesmysl, samozřejmě, že zarobí a vydělá. Ale málo.

#12 -Skinner-
21.11.2017 | 13:18:17
Taran

proč se na jediný scénaristický chybě se vezou od prvního záběru přes pár scén až po závěrečnej vtípek… batmana/wayna tolik tíží vina za smrt supermana ale nechá jeho mamku zbankrotovat??? jsem jedinej komu to přijde nelogický?

21.11.2017 | 13:40:54
Karotka

za mě je to tak 40%, protože vtipy nesedí, supersilný záporák co má problém se Supermanem :( celý film je splácán horkou jehlou a kde nic tu nic. Co se týká konce a Lexe … upřímně mi uniklo co by chtěl vytvářet, když ani záporáci nikde nejsou …

#13 Lex Luthor
21.11.2017 | 15:22:42
-Skinner-

#9 Railbot: Rozpočet filmu je 300 miliónov zo zárobkov ide štúdiu naspäť polovica v niektorých krajinách ešte menej takže JL musí zarobiť okolo 650 až 700 aby boli ziskový. Takže to bude len veľmi tesné.

#16 Ratemus
21.11.2017 | 17:40:43
Lex Luthor

#11 Karotka: připravuje příchod Injustice League

21.11.2017 | 21:23:47
PecaCZE

#14 Baltik: To si na sebe můžu oblíknout a ještě k tomu dostanu grapple ne ? :D

21.11.2017 | 22:54:23
Ratemus

#12 -Skinner-: to se trochu pleteš, ono se to počítá jinak…k těm 300 milionům si přidej ještě tak 150 milionů za propagaci a reklamu…ten film když utrží (což není vydělat) kolem 900 až 950 tak bude na nule teprve bez výděku…vždycky je to alespon krát dva aby si film vydělal na sebe teprve…s tím že ty velkofilmy vždy 100 – 150 za reklamu ještě navíc.....proto nejvíce vydělal Deadpool, film stál jen 58 milionů a utržil 783 mil…takže vydělal neskutečnej balík

#17 -Skinner-
21.11.2017 | 23:41:58
-Skinner-

#16 Ratemus: Ja viem. Nechcel až toľko pridávať za reklamu. Ono sa to vyrovná predajmi Blu-ray, hračiek a rôznych ďalších vecí. Ale ako som povedal myslím, že na seba nezarobí.

#20 Ratemus
21.11.2017 | 23:48:06
Kalam

#3 Lex Luthor: snyder na předchozích filmech zkazil co mohl, takže to je celkem jedno…

23.11.2017 | 1:07:19
Kalam

DCEU a ty jejích noční wanna be temné patlaniny prostě nemohou fungovat… snaží se být edgy a zároveň 12+ přístupní a navíc dělaj týmovku, když ani pořádně nepředstavily postavy… takže fail

23.11.2017 | 1:08:58
Ratemus

#17 -Skinner-: hračky tržbám filmů nepomohou

#22 Hed94 #24 -Skinner-
23.11.2017 | 13:51:21
Hed94

Upřímně víc jak 50–60% můžou dát jen skalní fanoušci, protože ten film je katastrofa od začátku do konce, s několika světlými chvilkami.

Osobně bych vyhodil scénárity, režiséry, herce co hraje Flashe a začal točit něco pořádnýho, protože tohle filmový DCU dostává dost na zadek od seriálového a to je co říct, zvlášť když mají zlomek rozpočtu a točí pro věkovou skupinu 12–16 let.

23.11.2017 | 19:19:38
Hed94

#20 Ratemus: Tomuhle DC universu nepomůže už nic, dokuď kompletně nezmění přístup.

#23 Ratemus
23.11.2017 | 19:20:04
Ratemus

#22 Hed94: souhlasím…tohle byla katastrofa a to jsem sběratel a čtenář DC…tedy nejen DC

23.11.2017 | 22:47:25
-Skinner-

#20 Ratemus: Nepomôžu tržbám filmu ale môžu pomôcť štúdiu aby na filme neprerobilo. Sú filmy ktoré zarobili viac na merchandisingu než v kinách.

24.11.2017 | 17:33:32
JirkaKo1961

No, tak Tom99 a já jsme asi každý viděli úplně jiný film. Oproti silně kostrbatému Batman vs Superman byla tohle opravdu síla. Nedosahovalo to sice plně kvality Wonder Woman, ale rozhodně ( a právě díky scénáři a vlivu Josse Whedona ) toto rozhodně nebude film, který by zapadl a brzy se na něj zapomnělo. S chutí asi naopak spousta lidí vytěsní z paměti příšernost jménem Muž z oceli.

26.11.2017 | 18:22:36
Adrian123

Špatny týmovka měla mít CCa. 150 Minut. Na představení nových postav a dát prostor záporakovi a hlavne ať už si sakra Warneri uviedomí chtejí a nevymýšleji čekal sem upřímne víc.

18.12.2017 | 17:40:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Batman


Režie: Matt Reeves
Scénář: Matt Reeves a Mattson Tomlin
Hudba: Michale Giacchino
Hrají: Robert Pattinson (Batman), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Jeffrey Wright (James Gordon), Zoë Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguin), Paul Dano (Riddler), John Turturro (Carmine Falcone)
Stopáž: 175 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama