Justice League Postřehy z comic-conového traileru na Justice League

Postřehy z comic-conového traileru na Justice League

Postřehy z comic-conového traileru na Justice League

Trailer, který společnost Warner Bros zveřejnila na Comic-Conu, má celkem dlouhou stopáž a ukazuje nám spoustu nových poznatků o světě DCEU. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější z nich.


12 0
25.7.2017

Wonder Woman: Hrdinná kurátorka

Na začátku traileru vidíme přepadení, které překazí hrdinná Amazonka Wonder Woman. V další scéně je tato bohyně v civilních šatech a opravujíc sochu rozmlouvá s kolegou kurátorem. Vypadá to, že po Supermanově smrti převzala Diana jeho úlohu nejslavnějšího světového hrdiny a po letech ve skrytu se znovu vydala pomáhat obyčejným lidem po celém světě.

Wonder Woman po letech znovu ochraňuje lidstvo.


Svět (a hlavně Bruce Wayne) stále truchlí nad smrtí Supermana 

V jedné scéně vidíme noviny s nápisem „World Without Hope“, a následně vidíme zkroušeného Bruce, který pozoruje hologram padlého hrdiny. Svět se tedy evidentně stále nevzpamatoval ze smrti svého spasitele. Rovněž slyšíme hlas z televize říkat, že svět už dlouho neviděl gothamského netopýra. V následujícím záběru však vidíme Batmana, kterak ze střechy jedné z budov chrání právo a pořádek. Překvapivě však ne v Gothamu, ale v Metropolis. Že by výčitky svědomí?

Batman chrání Metropolis.

Vybuchující tučňáci

Alfred říká Brucovi, že nostalgicky vzpomíná na chvíle, kdy místo mimozemských hord čelil Batman vybuchujícím tučňákům. Je jasné, že tím naráží na zbraně mocného gothamského zločince Tučňáka, čímž de facto potvrzuje jeho přítomnost v DCEU.

Kdo si zahraje Tučňáka v DCEU?

Amazonky vs. Steppenwolf

Již delší dobu víme, že v úvodu filmu se dočkáme majestátní bitvy mezi aliancí Amazonek, Atlantidy a lidstva s velkou armádou Parademonů. V comic-conovém traileru jsme se dočkali interakce Amazonek pod vedením královny Hippolyty s apokolipským Steppenwolfem a rovněž jsme měli možnost v krátkém záběru vidět generálku Antiopu v boji s mimozemskými vetřelci. Kdy se však odehrává scéna Steppenwolfova příchodu na Themysciru? V minulosti či v současnosti?

Pomohou Amazonky JLA zastavit útok Nových bohů?

Hordy Apokolipsu

Steppenwolf rozhodně nedorazí na Zemi nepřipraven. Ve svém monologu, který nejspíše pronáší k Parademonům, říká, že modrou planetu nebrání Lanterni ani Kryptoňan. Z toho vyplývá, že svou invazi plánuje už delší dobu jako pomstu za zpackaný útok z dávných dob.

Steppenwolf disponuje obrovskou armádou.

Lepší zítřky?

Ke konci traileru vidíme Aquamana, Wonder Woman, Flashe a Cyborga stát před Supermanovým hrobem. Scéna se na rozdíl od většiny traileru neodehrává za tmy. Je tedy možné, že se jedná o záběr z konce filmu, kde jsou hrdinové oslavováni?

Proč stojí zakládající členové JLA před Supermanovým hrobem?

Koho oslovuje Alfred?

Největší otázkou celého traileru je bezpochyby poslední scéna, ve které Alfred oslovuje neznámou bytost, již považuje za spasitele. Ke komu však mluví? Vrátí se zpět Superman, nebo budete věřit teorii o Green Lanternovi založenou na zeleném světle v Pennyworthových brýlích? Anebo snad dorazí mocný hrdina z Marsu Martian Manhunter? Nechme se překvapit.

Mluví Alfred se Supermanem?

Foto: Warner Bros.

Diskuze /18

DikZa2Ban

Napadlo mě že nekoukal na super mana ale na super girl.

#2 Stardos
25.7.2017 | 11:20:32
Stardos

#1 DikZa2Ban: Mně to taky tak přišlo. Nohy podle mě na Supermana nesedí, jsou moc ženské :D A taky mi nepřišlo, že by byly něčím pokryté, což opět sedí na Supergirl

#4 -Skinner- #5 awacs
25.7.2017 | 11:43:01
Quinzel

Většina z těch scén jsou udělané tak, aby klamaly diváky a nakonec se ve filmu neobjeví vůbec, nebo objeví ale pozměněné, takže bych to zase tak nehrotil, JL bude zřejmě mimo zemi, možná na planetě Apokolips, nebo jiné časové dimenzi, proč by jinam Sups mluvil s Alfrédem a ne Brucem, když za nim může přiletět ať by byl kdekoliv na zemi.

25.7.2017 | 12:37:53
-Skinner-

#2 Stardos: Je to hologram takže tie nohy sú skreslené. Mne sa zdá, že nie sú niečím pokryté ale je to jeho oblek ktorý má na kolenách nejaké vzory.

25.7.2017 | 12:43:32
awacs

#2 Stardos: Aké nohy? :D

25.7.2017 | 13:43:07
25.7.2017 | 13:48:32
methoz

Nohy na supermana v hologramu nesedí. A jestli Superman dupe jako slon, tak nevim…

25.7.2017 | 19:34:43
Pimster

Ale co ten dupot na začátku tý scény. K Alfredovi se musí blížit někdo velký nebo těžký. Což by sedělo na Martina. Ale podle je to jen trik tvůrců jak víc nalákat a přitom to bude celou dobu Cyborg. Ten určitě bude hodně slyšet když půjde, taky svítí a v traileru jsme vůbec neviděli jeho nábor narozdíl od ostatních. V prvním traileru Batman mluvi se Cyborgem na rampě od té jeho stíhačky jako když se vidí poprvé. Na Cyborga to sedí nejvíc prostě.

#9 Pimster #10 UPIRIK2 #12 methoz
25.7.2017 | 20:25:43
Pimster

#8 Pimster: Kromě teda toho pohledu přes rameno ale může mít něco přes hozený aby nebyl tolik nápadný.

25.7.2017 | 20:27:18
UPIRIK2

#8 Pimster: Dupot. No jsou to dva otřesy, což by mohlo být přistání 2 osob.

25.7.2017 | 20:49:04
Ratemus

jj smrt Supermana evokovala Supergirl aby se tké zapojila.....a nebo je to GL to by bylo překvapení jelikož všichni vědí že S se vrátí

25.7.2017 | 21:57:59
methoz

#8 Pimster: Ok, tahle teorie je asi nejlepší, protože Superman těžko bude dupat jako slon. Takže Cyborg by se vážně mohl připojit až „nakonci“ jak píšeš a všeje vysvětleno (ASI). 2 postavy to nebudou…

#13 Ananas
25.7.2017 | 22:20:52
Ananas

#12 methoz: Potom by sa Alfred nepýtal „Známe se?“ Cyborga keď k nemu Cyborg prehovorí.

25.7.2017 | 23:07:13
Ratemus

bud je to Lantern, nebo Supergirl…nebo Superman se Supergirl…ale já bych byl radši kdyby to byl Shazam třeba nebo Hawkman jako překvapení

25.7.2017 | 23:40:54
TheJacobCZ

K tomu závěru traileru, aby to nakonec nebyl prostě jenom Batman. přicházející poté co dostal přes hubu zpět s nadějí, že tentokrát to zmákne lépe a půjde se do finále filmu. Tím pádem si producenti si dělají pouze prdel. Dupání nohou se dá vysvětlit tak, že si na sebe zase nevlékl ten oblek z Bat vs. Man, který byl určitě sakra těžký.

Nebo je to prostě jenom superman, který jak víme z finálního záběru Bat vs. Man určitě ožije a tím pádem je vše jasné.

26.7.2017 | 11:09:00
Ratemus

někde jsem četl že ten na konci je Whedon a Alfred řiká, snad ještě není pozdě

26.7.2017 | 21:52:53
nifol

Na závěr by to mohl být Billy Batson :)

#18 Ratemus
7.8.2017 | 7:43:12
Ratemus

#17 nifol: :-D Shazam, to by byla prdel

8.8.2017 | 22:08:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman