Justice League
84/100 - 35×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Samostatný netopýří universe potvrzen, Matt Reeves totiž chystá seriálový spin-off

Samostatný netopýří universe potvrzen, Matt Reeves totiž chystá seriálový spin-off

Režisér Matt Reeves dostane kreativní volnost ve vlastním rozvětveném univerzu nezávislém na DCEU. Jeho dalším projektem je totiž nový seriál z produkce HBO Max Gotham PD, ve kterém se zaměří na nejúspěšnější gothamské detektivy.

14 2
11.7.2020

Po debutu v povídkovém filmu Future Shock a natočení komedie The Pallbearer se režisér Matt Reeves na několik let odmlčel, aby v roce 2008 natočil ve spolupráci s J.J. Abramsem (Mission: Impossible III) monster snímek Cloverfield, v němž nechal gargantuovskou bestii zdevastovat New York. Později Reeves převzal i ságu Planet of the Apes a v rámci rebootované trilogie, v níž ztvárnil hlavní roli Andy Serkis, natočil poslední dva díly. Se Serkisem spojil síly i na natáčení snímku The Batman, kde si vedle něj zahrají i Robert Pattinson, Colin Farrell či Jeffrey Wright.

Reevesův The Batman bude úplně jiný než předchozí filmové inkarnace. Foto: Warner Bros.


O snímku The Batman se dlouho spekulovalo coby o prequelu dřívějších filmů z DCEU, ale nakonec vyšlo najevo, že snímek zahajuje vlastní trilogii i rozvětvené Batmanovské univerzum. Zatímco v DCEU tak bude v roli Bruce Waynea buďto pokračovat Ben Affleck nebo se vrátí Michael Keaton, samostatný netopýří vesmír se bude opírat o výkony Roberta Pattinsona. Reevesovo dílo aktuálně dostalo první z plánovaných spin-offů, kterým bude televizní seriál Gotham PD, jenž se zaměří na gothamský policejní sbor pod vedením Jamese Gordona. Hlavní roli si v něm tak pravděpodobně zahraje Jeffrey Wright, počítá se pak i s občasným zapojením Pattinsona a dalších představitelů gothamských zloduchů i hrdinů. Reevesovi s tvorbou pomůže scenárista Terrence Winter, tvůrce ceněných seriálů (The Sopranos, Boardwalk Empire či Vinyl), který je několikanásobným držitelem Ceny Emmy a za scénář k The Wolf of Wall Street byl nominován na Oscara.

Inspiruje se nový seriál komiksovou sérií Gotham Central? Foto: DC Comics

Za produkcí nového seriálu stojí vedle Warner Bros. TV a HBO Max i televizní společnost 6th & Idaho, jež produkuje i amazonský Tales from the Loop, samotný Reevesův projekt pak v mnohém připomíná loni ukončený seriál Gotham. Zatímco v Gothamu jsme ale sledovali Gordonův vzestup na pozici kapitána a později i komisaře, Gotham PD by se měl spíše soustředit na detektivní práci slavných kriminalistů jako Renée Montoya či Crispus Allen a upozadit nadpřirozené jevy, jež byly hlavně v posledních sériích Gothamu až příliš bězné.

Seriálový prequel Gotham skončil loni po pěti sériích. Foto: FOX

Dáte šanci novému seriálu z netopýřího vesmíru?

Diskuze /11

Lex Luthor

Šanci tomu dám tak schválně kdo si myslí, že za pár let to spadne pod Arrowverse.

#3 Stardos #9 Kafka Tamura
11.7.2020 | 11:15:04
kiso1561

Spin offy k filmu ktorý ešte ani nevyšiel, čo by sa mohlo pokaziť :D

11.7.2020 | 11:44:50
Stardos

#1 Lex Luthor: Záleží, jak to myslíš. Je vysoce nepravděpodobné, že by to spadlo pod CW, ale nějaký crossover by asi možná šel, vzhledem k tomu, že dostali i Ezru. Akorát je otázka, jestli Arrowverse bude pořád žít :D

11.7.2020 | 12:11:58
Ratemus

To vypadá na inspiraci Gotham central, výborné

11.7.2020 | 12:53:10
Atroxa

To je špatné…měli by se zaměřit na kvalitní filmy a ne na expanzi do seriálů-_-

11.7.2020 | 13:25:08
Cocafull

Jestli to bude mít podobný nádech jako Gotham nebo Pennyworth tak bomba :)

#7 Baltik #8 Ratemus #10 Kafka Tamura
11.7.2020 | 14:30:07
Baltik

#6 Cocafull: Nebude mít, není to vůbec možné.

11.7.2020 | 15:36:12
Ratemus

#6 Cocafull: hlavně ne další groteskní podpapírák jako Gotham

11.7.2020 | 15:50:20
Kafka Tamura

#1 Lex Luthor: Asi jen debil.

12.7.2020 | 9:19:12
Kafka Tamura

#6 Cocafull: Taková casual hovadina (s výjimkou první serie) s nádechem Gothamu to snad nebude.

#11 WolverineCzE
12.7.2020 | 9:23:52
WolverineCzE

#10 Kafka Tamura: zrovna jak je politická korektnost tak Renée bude stejně toxická jak ve filmu BoP

13.7.2020 | 19:47:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Batman


Režie: Matt Reeves
Scénář: Matt Reeves a Mattson Tomlin
Hudba: Michale Giacchino
Hrají: Robert Pattinson (Batman), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Jeffrey Wright (James Gordon), Zoë Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguin), Paul Dano (Riddler), John Turturro (Carmine Falcone)
Stopáž: 175 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama