Justice League Země-2: Spojí Abrams a Reeves v nové sérii síly?

Země-2: Spojí Abrams a Reeves v nové sérii síly?

Země-2: Spojí Abrams a Reeves v nové sérii síly?

Snímek The Batman bude podle nejnovějších informací zasazen na paralelní Zemi-2 v rámci DCEU. Pojďme se podívat, které další projekty by se mohly rovněž odehrávat na této Zemi a zda v rámci Multivesmíru máme šanci poznat další Justice League.

9 0
4.4.2021

Ještě před premiérou velkofilmu Batman v Superman: Dawn of Justice byl Ben Affleck dosazen na pozici režiséra a scenáristy sólového Batmanova snímku s jednoduchým názvem The Batman, od projektu ale nakonec odstoupil. Studio Warner Bros. najalo režiséra Matta Reevese, který nakonec z The Batman udělal úplně jiný snímek a zahajuje vlastní sérii. Temného rytíře si v novém filmu, jenž se v kinech objeví 4. března 2022, zahraje Robert Pattinson, vedle něj se objeví Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Colin Farrell (Penguin) nebo Jeffrey Wright (James Gordon).

Pattinsonova Batmana se dočkáme už příští rok. Foto: Warner Bros.


Nový netopýří film je aktuálně konečně dokončen a zdá se, že dle nejnovějších informací nakonec zapadne do sdíleného univerza DCEU. Na rozdíl od primárních projektů jako Aquaman nebo Wonder Woman se ale bude odehrávat na Zemi-2 a rozšíří tak koncepci filmového Multivesmíru, která má být alfou a omegou příběhu The Flash. Na fotkách z natáčení filmu The Batman jsme relativně nedávno viděli symboly hrdinů Flashe, Wonder WomanSupermana, což rozvířilo diskuze, zda by se v batmanovské sérii nemohli objevit i další členové Justice League.

A nyní, po oznámení Supermanova rebootu z dílny J.J. Abramse je tato možnost velmi pravděpodobná. Hlavním hrdinou nového kryptonského projektu totiž údajně nebude Clark Kent s tváří Henryho Cavilla, ale nejspíše jeden z alternativních Supermanů jako Val-Zod nebo Kalel alias Calvin Ellis. Vzhledem k tomu, že první jmenovaný dokonce operoval na Zemi-2, je pravděpodobné, že Abrams svůj nový projekt umístí do stejného fiktivního světa.

Bude novým filmovým Supermanem Val-Zod? Foto: DC Comics

Díky tomu by se pak v budoucnu mohl DCEU rozdělit na primární sérii, ve které by klidně mohl jako Superman pokračovat Henry Cavill, případně Affleck jako Batman (pokud tedy tato postava nezemře v The Flash), a na příběhy ze Země-2. Pro Abramse s Mattem Reevesem by se jednalo o obnovení úspěšné spolupráce, neboť oba dva filmaři se již potkali při tvorbě úspěšného monster snímku Cloverfield, jenž zahájil celou neméně úspěšnou sérii.

Otázkou pak zůstává, do kterého vesmíru pak zapadne plánovaná sólovka Supergirl, jejíž tvorbu Warneři v tomto týdnu definitivně potvrdili. Scenárista Oren Uziel v minulosti rovněž spolupracoval s Abramsem, konkrétně na filmu The Cloverfield Paradox, tedy prequelu Reevesova Cloverfieldu, proto by nebylo překvapením, kdyby se i sólový snímek Dívky z oceli odehrával na Zemi-2. Buduje si Abrams svůj vlastní vesmír, do kterého naláká své oblíbené tvůrce a spolupracovníky?

Snímek Supergirl uvidíme nejspíše v roce 2023. Foto: DC Comics

Přáli byste si vidět Pattinsonova Batmana po boku dalších hrdinů?

Diskuze /4

František Lukeš

To mě zavedlo k myšlence,že by v klidu díky několika vesmírům mohl vzniknout i serial o Batmanovi :-)

5.4.2021 | 17:38:25
Atroxa

Ten bych si nechal líbit i bez multivesmíru

5.4.2021 | 21:08:11
CrowaxCursed

Máme silnou značku s pokaženou reputací, musíme to pozvednout. Hele tak Abramse, ten má s velkými značkami zkušenosti :-D Star trek fans – facepalm, even on the places here no man has gone before. Stak wars fans – this facepalm will cause disturbance in the force.

7.4.2021 | 12:26:09
LAZARUS111

To snaď nie :D

14.4.2021 | 0:17:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Liga spravedlnosti Zacka Snydera


Režie: Zack Snyder
Scénář: Chris Terrio
Hudba: Junkie XL
Hrají: Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman), Ezra Miller (Flash), Ciarán Hinds (Steppenwolf)
Stopáž: 242 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás