Justice League Ženská síla DC Comics: filmy s ženskými hrdinkami jsou na obzoru

Ženská síla DC Comics: filmy s ženskými hrdinkami jsou na obzoru

Ženská síla DC Comics: filmy s ženskými hrdinkami jsou na obzoru

Nejprve se rozhodlo DC Comics prosadit ženské hrdinky jen na stránkách komiksů. Po intervenci představitelky Harley Quinn v Suicide Squad však bude věnovat více prostoru ženským hrdinkám i na velkém plátně.


27 0
10.7.2016

Tento rok se na velkém plátně představil film Batman v Superman: Dawn of Justice a s ním mimo jiné i postava Wonder Woman. Tato silná ženská hrdinka zaujala vedení Warner Bros. (a následně i diváky) natolik, že se dočkala odsouhlasení svého vlastního filmu, který mohou diváci očekávat příští rok.

Nyní se na plátna kin řítí další film ze společné dílny DC Comics a Warner Bros., jímž je Suicide Squad zaměřující se na komiksové záporáky. V tomto snímku se mimo jiné představí i Margot Robbie jako Harley Quinn. Stejně jako cesta Wonder Woman, ani ta Harley Quinn nekončí u této týmovky.


Po přečtení řady komiksů v rámci příprav na roli ve filmu se totiž Robbie natolik zamilovala do své postavy, že společně s několika dalšími lidmi předložila studiu návrh na film věnovaný nejen Harley Quinn, ale i řadě dalších ženských postav ze světa DC Comics.

(Foto: Warner Bros.)

Přestože je vše drženo pod bedlivě střeženou pokličkou, podle webu Hollywood Reporter, který o celém plánovaném projektu informoval, by se ve filmu měly s největší pravděpodobností objevit i populární charaktery jako Batgirl nebo Birds of Prey.

Jak je ale zmíněno výše, Warner Bros. jakékoliv bližší podrobnosti o tomto projektu drží v tajnosti, i tak je ale již nyní je podle Hollywood Reporter téměř jisté, že stejně jako filmu s Wonder Woman, i tohoto snímku se ujme po režijní stránce žena.

Zatímco se tak u Marvelu svého vlastního snímku dočkali doposud jen muži, u Warnerů se snaží o genderovou vyváženost. A podle dosavadních ohlasů to vypadá, že se jedná o krok dobrým směrem.

Diskuze /9

fandapcd

Konečně začínaj trošku vytahovat hlavy z řití a začinaj se taky soustředit na ženský postavy. Včera už bylo pozdě, ale aspoň něco. Hlavně ať to dojde do konečnýho stádia. :)

webmaster
10.7.2016 | 20:38:06
Engeneer

Film s hlavními hrdinkami jo? Ale proč ne, Margot to utáhne, ale moc velké naděje jim nedávám. Po nových Ghostbusters tento koncept půjde k ledu.

10.7.2016 | 21:00:18
Ratemus

to si piš a to chtějí ještě udělat ženskou týmovku Dannyho partáků.....oni hodně rychle zjistí že prostě o ženské týmovky není zájem a je to k hovnu…začne to těmi Krotitelkami tedy Krotiteli duchů

10.7.2016 | 22:05:14
FraGyver

Ghostbusters byly odsouzeny k zániku už od nápadu… Dannyho parťáci jsou taky vyčpělý téma. To není o ženským elementu pak… Záleží jak to uchopí. To samý Expendabelles, pokud se to vezme za správnej konec, může to být moc fajn. Nejsprávnější konec imo vůbec nebrat v potaz obsazení a nepřizpůsobovat tomu příběh. Chápu, že v Americe to asi tak jako tak neprojde, ale jinde by s tím problém mít nemuseli. A už se chvíli ukazuje, že ve filmu už Amerika není ten rozhodující faktor.

#5 FraGyver
11.7.2016 | 0:25:18
FraGyver

#4 FraGyver: Ale oni to stejně beztak postaví jako sólovku Harley s pár „přicmrdávačkama“ a prachy se pohrnou.

11.7.2016 | 0:27:10
Jumpstar

Skvělá zpráva, ale stejně si neodpustím hodit sem odkaz na tenhle článek: http://www.jumpspace.cz/…uperhrdince/

„Ano, pár filmů s hrdinkami se chystá, ale opravdu jen pár, a navíc je dost dobře možné, že až dorazí do kin, pro celý žánr již bude pozdě.“

redaktor
11.7.2016 | 16:18:45
Quinzel

Sólovka Harley by byl splněný sen, stejně jako sólo Batgirl a Birds of Prey s Black Canary v čele je jasná věc, i taková Poison Ivy nebo Catwoman by nebyla vůbec špatná volba, ale kdo ví jak to bude, jestli Suicide Squad pohoří, tak se těchto sólovek nejspíš nedočkáme. Každopádně by se Marvel mohl inspirovat a natočit Black Widow, Scarlet Witch či Spider-Gwen, což měli udělat už dávno…

11.7.2016 | 17:06:20
totti

Skôr ako sólovku Harley by som radšej videl Birds of Prey.Tak isto Batgirl a bol by som rád aby do do DCEU si našla cestu aj Supergirl. V seriáli je jej podľa mňa škoda a radšej by som ju videl vo filme. Najradšej niečo na spôsob animáku Batman/Superman: Apokalypse a ak by na to nadviazali, tak by sme mohli vidieť Doomsdaya ako sa patrí a nie to, čo bolo v BvS.

11.7.2016 | 17:44:24
LMDizajn

Ja som za akekolvek ženy, herečky, superhrdinky. Ale ak na to pojdu feministickym sposobom, že len ženy budu dobre a muži budu zli, tak potom to pojde do hajan… Wonder Woman vyzera že bude okej, pretože tam bude vedlajsia uloha muž, ktory bude kladny hrdina, takže by sa to mohlo podarit. Ja osobne som sa vždy tešil najviac na ženske postavy, či filmy alebo serialy. Ale museli byt dobre napisane. Tešil som sa na Supergirl, ale ten začiatok bol velmi rozpačity, prave kvoli tej feministickej stranke celeho serialu. Ale myslim že po par dieloch to pochopili a už to bolo viac menej okej. Už len držme palce Margot!

11.7.2016 | 20:16:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Wonder Woman


Režie: Patty Jenkinsová
Scénář: Allan Heinberg
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Gal Gadot, Robin Wright, David Thewlis, Chris Pine, Connie Nielsen, Elena Anaya, Lucy Davis, Dany Huston, Ewen Bremmer, Doutzen Kroes, Eleanor Matsuura, Mayling Ng, Eugene Brave Rock, Samantha Jo, Saïd Taghmaou
Stopáž: 141 minut 

Reklama

Nepřehlédněte

Co nám prozradil Comic-Con?

Co nám prozradil Comic-Con?

Kromě traileru na Justice League nabídl panel společnosti Warner Bros. i spoustu novinek o chystaných filmech vesmíru DCEU. Pojďme se na ně podívat.

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Batman a Superman online

Kde si můžete pustit jejich filmy online?

Batman v Superman
Filmy – Superman
Filmy – Batman