Justice League Cassandra Cain

Cassandra Cain

Cassandra Cain

Mladá gothamská zlodějka, která ukradne cenný diamant, díky čemuž se dostává do centra dění.

Sezóny 1
2020 -

Informace

Skutečné jméno: Cassandra Cain
Výška: 1,65 m
Váha: 50 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Kelley Puckett a Damion Scott
Představitelka: Ella Jay Basco
Poprvé se objevila v: Batman #567 (červenec 1999)

Filmy

O Cassandře

Cass patří mezi nejmocnější bojovnice v celém DC univerzu a za svou komiksovou kariéru vystřídala i několik hrdinských identit. Nyní se blýskla i ve filmu, kde představila někoho úplně jiného.


Komiksy

Cassandra debutovala v komiksu v roce 1999 a tvůrci ji představili jako dceru Ra's al Ghulova bodyguarda Davida Caina a Sandry, budoucí Lady Shivy. Cassie byla vychována v duchu Ligy zabijáků a nikdy se nenaučila mluvit. Během událostí No Man's Land se Cassandra dostala do Gothamu a zachránila život Jamesi Gordonovi, díky čemuž si ji všiml Batman. Z Cass se stala nová Batgirl a přidala se k Bat Family. Coby Batgirl si v následujících letech Cassandra připsala několik úspěšných bojů za záchranu Gothamu, když porazila i vlastní matku.

Když byla Cassandra donucena zlomit Shivě vaz, tak se vzdala své identity Batgirl a znovu se začala potulovat po ulicích jako osamělá mstitelka. V sérii One Year Later zjistil Tim Drake, že se z Cass stala vůdkyně Ligy zabijáků, později pak znovu přijala identitu Batgirl a nakonec se z ní stala Black Bat. Coby druhá jmenovaná hrdinka se Cassie přidala i k Outsiders a Teen Titans, během série New 52 pak přijala jméno Orphan. V této sérii se rovněž stala Orphan členkou společenství Batgirls pod vedením Barbary Gordon. V rámci DC Rebirth a sérii Detective Comics se Orphan přidala k Batwomanině netopýřímu týmu a je popisována jako jeho nejmocnější a nejvycvičenější členka. Cass pomohla Gotham ochránit před útokem Ligy stínů pod vedením Lady Shivy a podílela se i na boji s Kolonií Jacoba Kanea.

I v rámci DC Rebirth oblékla Cass kostým Batgirl. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Cassandra se po svou identitou Orphan objevila v Young Justice a její mužskou verzi jsme viděli v seriálovém Gothamu.

Videohry

S hlasem Mindy Raymond se Cass objevila v DC Universe Online, její postavu si hráči mohou vyrobit i v Lego hrách.

DC Extended Universe

Cassandra se coby pouliční zlodějka několikrát zapletla se zákonem, díky čemuž poznala Renée Montoyu, jež se jí byla schopna několikrát zastat. Jednoho dne ale Cass ukradla a spolkla diamant rodiny Bertinelliů, což z ní učinilo jednu z nejdůležitějších postav v Gothamu. Victor Zsasz a Roman Sionis za ní poslali Harley Quinn, která Cassandru ochránila a nakonec společně s ostatními hrdinkami dokázala získat zpět z jejích útrob. Nakonec Cass prchla s Harley od nově vzniklých Birds of Prey pryč.

Ella Jay Basco v roli Cassandry Cain. Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Divna postava…

24.2.2020 | 17:24:35

Aktuální film

Birds of Prey


Režie: Cathy Yan
Scénář: Christina Hodson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Black Canary), Rosie Perez (Renée Montoya), Ewan McGregor (Black Mask), Chris Messina (Victor Zsasz)
Stopáž: 109 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás