Justice League Earl Douglas Haig

Earl Douglas Haig

Earl Douglas Haig

Maršál britských armád v první světové válce.

Sezóny 1
2017 - 2017

Maršál Haig je jedním z nejvyšších velitelů dohodových vojsk na evropské půdě. Když před jeho štáb předstoupí Wonder Woman, nechce ji nejdříve nechat mluvit, nakonec se však na rozdíl od ostatních vojevůdců rozhodne vyslechnout ji.

(Maršál Haig v podání Jamese Cosma; Foto: Warner Bros.)


Opravdový maršál Haig se narodil do chudé rodiny 19. června 1861 a přes nepěkné dětství vstoupil do armády, kde postupně sbíral zkušenosti v Súdánu, Indii a také Jižní Africe, kde bojoval v tzv. búrské válce. Za své zásluhy získal hodnost maršála a šlechtický titul Earl.

V první světové válce se proslavil jako geniální taktik, který dokázal zadržet německý Blitzkrieg a se svými armádami nepřítele porazil, či alespoň pozdržel v bitvách na Marně, u Ypres či v prvním tankovém střetu na Sommě. Když poté díky skvělému tahu dokázal Němce zdolat u Cambrai v roce 1917, stal se bezpochyby nejlepším vojevůdcem na straně Dohody. Po spojení s americkými expedičními sbory generála Pershinga dokázal Haig za malé asistence francouzského polního maršála Foche ustát i mohutnou Ludendorffovu ofenzívu na jaře roku 1918 a dovést Dohodu k válečnému triumfu. Po ukončení bojů odešel na odpočinek a zemřel 29. ledna 1928.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Wonder Woman 1984


Režie: Patty Jenkins
Scénář: Patty Jenkins
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Gal Gadot (Wonder Woman), Chris Pine (Steve Trevor), Kristen Wiig (Cheetah), Pedro Pascal (Maxwell Lord), Robin Wright (Antiope), Connie Nielsen (Hippolyta), Lynda Carter (Asteria)
Stopáž: 151 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás