Justice League Mera

Mera

Mera

Princezna z Xebelu, která pomáhá Arthurovi při cestě za trojzubcem.

Sezóny 3
2017 -

Informace

Skutečné jméno: Mera
Výška: 1,75 m
Váha: 73 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: rudá
Autor postavy: Jack Miller
Představitelka: Amber Heard
Poprvé se objevil v: Aquaman #11 (září 1963 )

Filmy

O Meře

Mera je bývalou královnou dimenze Xebel, odkud následně odešla do Atlantidy, kde si vzala Arthura Curryho. Je velkou bojovnicí a hrdinnou ochránkyní podmořské říše. Rovněž patří mezi širší členstvo Ligy spravedlnosti.


Komiksy

Na stránkách komiksu debutovala Mera roku 1963. Pracovala pro kriminálníka Lerona, nakonec však díky Aquamanovi a Aqualadovi přešla na stranu dobra. Po tomto aktu si Mera Aquamana vzala a měla s ním dítě, Aquababy. V dalších komiksech stříbrného věku však toto dítě unesl zlotřilý Black Manta a Mera se musela znovu vypořádat s xebelským Leronem a dalšími překážkami, jen aby Aquababy našla mrtvé. Smrt jediného syna přinesla do vztahu Aquamana a Mery obrovské komplikace, kvůli čemuž se král přesunul na souš a bojoval v řadách Ligy spravedlnosti. Při Arthurově návratu došlo ke střetu mezi manžely, který vyústil v Meřin odchod do Dimenze Aqua.

V Davisonově komiksu Aquaman se Mera setkává s bohem smrti Thanatem, který ji uvězní v podsvětí. Zde porodí syna jménem AJ, neví však nic o jeho otci. Spolu se nakonec dostanou z božského zajetí a po návratu do Atlantidy spojí síly s Aquamanem. Po porážce nepřítele pak Mera se svým mužem zahajuje novou výstavbu zničené Atlantidy.

V komiksu Brightest Day se z Mery stala xebelská princezna a do Atlantidy vyrazila z oblasti Bermudského trojúhelníku. Jejím největším nepřítelem byl opět Black Manta, zároveň však Mera musí ovládnout svůj hněv a pomoci Mantovu synovi Kaldur'ahmovi stát se novým hrdinou – Aqualadem.

(Mera zachraňuje Aqualada; Foto: DC Comics)

V Johnsově sérii New 52 získává Mera přezdívku Aquawoman a její původ zůstává v Bermudském trojúheníku. Ve slavném komiksu Throne of Atlantis pomáhá Mera svému muži získat atlantský trůn a po těchto událostech se znovu navrátila do Xebelu, kde se setkala s novým králem Nereem. Spolu s ním a Aquamanem bojuje proti novému nepříteli, králi mrtvých, a nakonec jej i přes obrovské komplikace, jež zahrnují i vypuštění Krakena, poráží.

V poslední inkarnaci DC, Rebirth, Mera nejprve přihlíží Arthurově korunovaci, následně však vidí jeho pád z trůnu, kvůli čemuž se přidává k JLA.

(Mera jako členka Ligy spravedlnosti; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

Královnu Meru bylo možno spatřit v animovaném filmu Justice League: The Flashpoint Paradox, kde jí zabila Amazonka Wonder Woman. Mnohem důležitější roli ztvárnila v adaptaci komiksu Justice League: Throne of Atlantis.

(Mera z alternativního vesmíru; Foto: Warner Bros. Animated)

Videohry

Mera se objevila jako hratelná postavička v DLC adventury Lego Batman 3: Beyond Gotham.

(Královna Atlantidy v Lego provedení; Foto: WB Games)

DC Extended Universe

Rozvětvené univerzum studia Warner Bros. představilo Meru v týmovce Justice League, kde chrabře bránila jeden z Motherboxů před útokem apokolipského vojevůdce Steppenwolfa, ale ani její schopnosti nestačily na jeho zastavení. Po útoku si promluvila s Aquamanem o problémech v Atlantidě.

(Mera rozmlouvá s Arthurem po bitvě se Steppenwolfem; Foto: Warner Bros.)

Ve snímku Aquaman je Mera dcerou xebelského krále Nerea a snoubenkou Orma. Přesto pomáhá Arthurovi v honbě za bájným Atlanovým trojzubcem a díky tomu se dostane na Sicílii či do samotného středu Země. Díky svým schopnostem zachrání své nové lásce několikrát život a pomůže získat mocnou zbraň. V závěrečné bitvě dokáže Mera přesvědčit otce o Arthurově nároku na trůn a spolu s Hlubinnými se zaslouží o nastolení míru.

Amber Heard jako Mera ve filmu Aquaman. Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

<3 <3 <3

13.3.2019 | 12:13:49
Kothy

kocka :)

4.1.2019 | 0:02:51
Stardos

Jedna z mých nejoblíbenějších žen z DC. Takže jsem velmi natěšený na sólovku Aquamana

19.11.2017 | 18:56:52
pikaia

Těším se na ní v Aquamanovi. Její schopnost ovládat vodu. A taky je to kočka.

18.11.2017 | 23:43:07

Aktuální film

Liga spravedlnosti Zacka Snydera


Režie: Zack Snyder
Scénář: Chris Terrio
Hudba: Junkie XL
Hrají: Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman), Ezra Miller (Flash), Ciarán Hinds (Steppenwolf)
Stopáž: 242 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás