Justice League Ocean Master

Ocean Master

Ocean Master

Poloviční bratr Arthura Curryho a zlotřilý král Atlantidy, který se snaží zničit suchozemce.

Sezóny 1
2018 -

Informace

Skutečné jméno: Orm Marius
Výška: 1,8m
Váha: 91 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Nick Cardy, Bob Haney
Představitel: Patrick Wilson
Poprvé se objevil v: Aquaman #29 (září 1966)

Filmy

O Ormovi

Zlotřilý padouch nebo moudrý vládce? Orm patří mezi nejvíce kontroverzní postavy celého DC a vedle Black Manty je nejznámějším antagonistou podmořského světa.


Komiksy

V původních komiksech byl Orm synem Toma Curryho a Mary O'Sullivan. V tomto případě se jednalo o bezvýznamného pozemského zlodějíčka, proto tvůrci postavu zrebootovali a dali jí atlantské vlastnosti a schopnosti. Tak se zrodil Orm Marius.

Brzy přijal přezdívku Ocean Master a ohrožoval Arthurův nárok na trůn Atlantidy. Rovněž několikrát terorizoval ostatní mořská království, kvůli čemuž byl ale nakonec poražen. Po krizi se přidal do několika týmů Lexe Luthora a po dalším střetu se usmířil se svým bratrem. V kontinuitě New 52 je nejdůležitější Ormova úloha v rámci kultovního komiksu Geoffa Johnse Throne of Atlantis, ve kterém jej Vulko ovlivní a pošle ničit souš. kvůli čemuž se hrdinové vydávají do boje s Atlantidou. V DC Rebirth se Ocean Master zatím ukázal málo, doufejme však, že jeho čas ještě přijde.

Aquaman bojuje s Ormem. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Sam Witwer namluvil Orma v animovaném snímku Throne of Atlantis, zatímco Steven Blum mu propůjčil hlas na konci Justice League: War. S hlasem Rogera Craiga-Smithe se Ocean Master objevil i v seriálu Young Justice.

DC Extended Universe

Jako syn krále Orvaxe a Atlanny se Orm stal po otcově smrti králem Atlantidy a brzy se rozhodl, že bude musit zastavit suchozemce, kteří systematicky likvidují mořský ekosystém. Za tímto účelem se snažil sjednotit zbývající mořská království a přesvědčil ke spolupráci Nerea a později i princeznu Scales z Rybářského království. V boji jej však nakonec za pomoci Karathen a Hlubinných porazil Aquaman. Nakonec jej však nezabil a jen pověřil Vulka, aby jej vsadil do vězení.

Patrick Wilson jako Orm v bojové zbroji. Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

zaporak

4.1.2019 | 0:03:58

Aktuální film

Shazam!

Originální název: Shazam!
Premiéra: 5.4. 2019 (USA), 4.4. 2019 (ČR)
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Henry Gayden
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Zachary Levi (Captain Marvel), Asher Angel (Billy Batson), Mark Strong (Dr. Sivana), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Grace Fulton (Mary Bromfield), Djimon Hounsou (Čaroděj Shazam), Cooper Andrews (Victor Vasquez), Faithe Herman (Darla Dudley), Marta Milans (Rosa Vasquez), Ian Chen (Eugene Choi), Ava Preston (Lillian Prince), Lovina Yavari (Stone Clerk), Jovan Armand (Pedro Peňa)
Stopáž: 132 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás