Justice League
84/100 - 37×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Polka-Dot Man

Polka-Dot Man

Béčkový Batmanův nepřítel, který coby primární zbraň používá vystřelovací puntíky. Nový člen Operační skupiny X.

Sezóny 1
2021 - 2021

Informace

Skutečné jméno: Abner Krill
Výška: 1,75 m
Váha: 48 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Bill Finger
Představitel: David Dastmalchian
Poprvé se objevil: Detective Comics #300 (únor 1962)

Filmy

O Polka-Dot Manovi

Batman brání Gotham City před stovkami nejrůznějších padouchů. Vedle stálic jako jsou Joker, Penguin či Bane se mu ale čas od času do rajonu připletou i bizarní záporáci, kteří jsou částečně směšnými figurkami. Jednou z nich je i Polka-Dot Man.


Komiksy

Polka-Dot Man se v komiksu poprvé objevil v roce 1962 a patřil mezi další výtvory proslulého tvůrce Billa Fingera (mj. i jeden ze dvou tvůrců Batmana). Jeho příběh začal krátce po začátku Batmanova tažení proti zločinu v Gothamu. Abner Krill na sebe navlékl podivný kostým a jako Mister Polka-Dot se pustil do boje s Batmanem a Robinem. Druhého jmenovaného sice ve svých začátcích několikrát porazil, Temný rytíř si s ním ale několikrát poradil.

Později Abner přijal identitu Polka-Dot Mana a opět se pustil do „terorizování“ Gothamu. Několikrát jej opět přemohl Batman, do křížku se s ním dostali i Nightwing či detektiv Harvey Bullock. Abner se tak vrátil opět k původní přezdívce a při práci pro Generala Immorta nakonec v komiksu zemřel.

Polka-Dot Man patří mezi ty nejbizarnější padouchy. Foto: DC Comics

Abnera Krilla jsme se pak dočkali i v několika rebootech, kdy se dokonce stal členem Operační skupiny X. Právě tuto etapu jeho komiksové kariéry využil James Gunn při tvorbě svého snímku.

Filmy a seriály

Polka-Dot Man se krátce objevil ve snímku The Lego Batman Movie i v seriálu Batman: The Brave and the Bold, ani v jednom z těchto projektů ale nesehrál nějak zásadnější roli.

Videohry

Polka-Dot Man je odemknutelnou hratelnou postavou v Lego hrách Lego Batman 3: Beyond Gotham a Lego DC Super-Villains. Zatímco v první mu hlas propůjčil Dee Bradley Baker, ve druhé jej nahradil Greg Miller.

Polka-Dot Man ve hře Lego DC Super-Villains. Foto: TT Games

DC Extended Universe

Filmový Polka-Dot Man ke svým „schopnostem“ přišel díky experimentům své matky, kterou kvůli tomu začal chorobně nesnášet. Coby béčkový padouch se nakonec dostal do louisianského vězení Belle Reve, kde si jej Amanda Waller vybrala do jednoho týmu v rámci Operační skupiny X.

David Dastmalchian jako Polka-Dot Man. Foto: Warner Bros.

Abner se proto přidal k týmu pod vedením Bloodsporta a vyrazil na misi do Corto Maltese. Zde předvedl moc svých vystřelovacích puntíků a několikrát své kolegy zachránil. Řádně si zapařil v pánském klubu a když se konečně se svými spolubojovníky dostal do Jotunheimu, přihlížel Starrovu osvobození. Při boji s kosmickou hvězdicí pak hrdinně padl.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Shazam: Hněv bohů

Režie: David F. Sandberg
Scénář: Henry Gayden
Hudba: Christophe Beck
Hrají: Zachary Levi (Captain Marvel), Asher Angel (Billy Batson), Adam Brody (Captain Marvel Jr.), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Grace Caroline Currey (Mary Marvel/Bromfield), Helen Mirren (Hespera), Lucy Liu (Kalypsó), Rachel Zegler (Anthea)

Stopáž: 131 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama