Justice League Renée Montoya

Renée Montoya

Renée Montoya

Gothamská policejní vyšetřovatelka, jež z pozice detektivky několikrát přišla o možnost povýšení, proto se nakonec přidala k týmu Birds of Prey.

Sezóny 1
2020 -

Informace

Skutečné jméno: Renée Montoya
Výška: 1,73 m
Váha: 65 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Bruce Timm, Paul Dini a Mitch Brian
Představitelka: Rosie Perez
Poprvé se objevila v: Batman #475 (březen 1992)

Filmy

O Renée

Renée Montoya boří na policejním okrsku v Gotham City všechny předsudky. Coby první homosexuální detektivka dokázala vyřešit řadu zdánlivě nemožných případů a brzy si získala respekt celého oddělení včetně Jamese Gordona. Kromě toho se později stala i hrdinkou Question.


Komiksy

Renée se podobně jako Harley Quinn objevila poprvé v Batman: The Animated Series a až poté vtrhla do komiksů. Za její tvůrce jsou tak považováni Bruce Timm, Paul Dini a Mitch Brian, jež ji následně úspěšně psali příběhy i v rámci oněch komiksových příběhů. Montoya se coby policistka v Gothamu uvedla brilantním úsudkem při řešení případů, proto ji Gordon povýšil a přidělil ji do dvojice k Harveymu Bullockovi. Společně s tímto otrlým a svérázným detektivem čelila Renée zlotřilému Harveymu Dentovi, kterého ale dokázala dostat za mříže.

Renée je jednou z hlavních postav velice ceněné série Gotham Central od Eda Brubakera a Grega Rucky. Opět zde spolupracuje s Bullockem, jejím dalším parťákem zde pak je i Crispus Allen, který se zároveň stává i jejím blízkým přítelem. V Gotham Central se Renée poprvé projevila jako lesbička a rovněž jsou zde načrtnuty její složité rodinné vztahy, které právě její homosexuální orientace značně komplikuje. Následně se Renée ukázala i v sérii 52, kde se z ní ale stala značně zkrachovalá ex-policistka, jež utápí svou strast v alkoholu. Následně se ale potká s hrdinou Questionem, který ji vezme do Kahndaqu. Po několika bojích s jednotkami zlotřilého Black Adama získá Montoya identitu Question a posléze pod ní vystupuje jako nová gothamská hrdinka.

Renée a Crispus v sérii Gotham Central. Foto: DC Comics

Co se týče série New 52, tak zde výrazně ubylo výskytu Renée v komiksových příbězích a jednou z mála zmínek o ní budiž série Batwoman, ve které alespoň částečně vystupovala jako vyznamenaná policistka. V Detective Comics se objevila jako nová Bullockova parťačka, následně ale došlo k dalšímu rebootu a dorazil DC Rebirth. V něm si Renée opět začala s dřívější partnerkou Kate Kane alias Batwoman a v rámci nových Detective Comics opět působí v první směně GCPD. Coby Question pak zasáhla i do crossoveru Event Leviathan.

Filmy a seriály

Montoya se objevila v animovaných snímcích Batman & Mr. Freeze: SubZero a Batman: Bad Blood, kde jí hlas propůjčily Liane Schirmer a Vanessa Marshall. V kultovním Nolanově snímku The Dark Knight se objevila postava Anny Ramirez v podání Monique Curnen, jež podle tvůrců z Montoyi vycházela.

Herečky Ingrid Oliu a Liane Schirmer si Renée střihly v seriálu Batman: The Animated Series a druhá jmenovaná si úlohu detektivky zopakovala i v The New Batman Adventures. Renée sehrála velice důležitou úlohu i v první řadě seriálu Gotham, kde ji ztvárnila Victoria Cartagena.

Victoria Cartagena ztvárnila Montoyu v seriálu Gotham. Foto: FOX

Videohry

Za Renée si sice nemůžeme v žádné z her, coby vedlejší figura se ale objevila v arkhamské sérii, případně v Lego DC Super-Villains a Batman: Telltale. Hlas ji ve hrách propůjčily herečky Vanessa Marshall, Erin Quinn Purcell či Sumalee Montano.

Montoya a Gordon ve hře Batman: Telltale. Foto: Telltale

DC Extended Universe

Coby policejní vyšetřovatelka GCPD dostala Renée od kapitána Ericksona na starost Harleyin případ. Díky tomu se dozvěděla několik zajímavých informací o gothamském podsvětí včetně Sionisova tažení za Bertinelliovic diamantem. Shodou několika náhod dostala Renée zprávu od Dinah Lance a vypravila se tak hledat Cassandru Cain, známou kapsářku z gothamských ulic, jež spolkla cenný diamant. Po vleklém boji se Sionisovými pohůnky se Renée spojila s Dinah a Helenou Bertinelli a společně založily tým Birds of Prey.

Rosie Perez jako Renée Montoya. Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Birds of Prey


Režie: Cathy Yan
Scénář: Christina Hodson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Black Canary), Rosie Perez (Renée Montoya), Ewan McGregor (Black Mask), Chris Messina (Victor Zsasz)
Stopáž: 109 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás